Uranium'dan gelişmiş IP kamera teknolojisi

Uranium, yeni IP tabanlı kamera teknolojisini tanıttı.

Uranium'dan gelişmiş IP kamera teknolojisi

Uzun zamandır CCTV pazarında tartışılan analogdan IP tabanlı sistemlere ne zaman geçileceği konusu gündemi halen meşgul ederken sektörün büyük firmaları IP kamera modellerini ve özelliklerini geliştirmeye devam ediyorlar.

CCTV Sektörünün önde gelen markalarından Uranium Security Solutions'ın adını çıkarttığı  yeni IP tabanlı kameralar ile analog pazarının yanı sıra hızla büyüyen IP pazarında da sıkça duyuyoruz.

1 Megapixel, 1.3 Megapixel ve 2 Megapixel IP kameraları ile pazarda ki yerini sağlamlaştıran Uranium Güvenlik Çözümleri, 10 yıldır bilişim sektöründe "En İyi Tercih" sloganıyla distribütörlük ve dağıtıcılık yapan Art Sistem firmasının tescilli markası.

Giriş seviyesi üründen, proje ürününe kadar çok geniş bir yelpazede ürün gamına sahip olduklarını belirten Art Sistem Genel Müdürü Serkan Kekik, Analog pazarının A-HD, HD-CVI ve HD-TVI teknolojileri ile pazarda küçülme yaşamayacağını ancak büyümeyeceğini,  IP tabanlı sistemlerin ise satışının giderek artacağını ve belli bir süre sonra analog tabanlı sistemleri geçeceğini söyledi.

IT tabanlı firma olmalarının da avantajını kullanarak IP tabanlı sistemlere diğer firmalardan daha kolay adapte olduklarını söyleyen Serkan Kekik,  müşterilerinin ihtiyaçları doğrultusunda 1 MP, 1.3 MP ve 2 MP  ürünler ile ürün gamlarını genişlettiklerini, , 4K çözünürlük tarafında  AR-GE  çalışmalarına devam ettiklerini ancak hem fiyat hem de 2 MP ve 3 MP'lerin çözünürlüklerinin kullanıcılar için şu aşamada yeterli geldiğinden dolayı 4K kamera üretmek için henüz erken olduğunu belirtti.

BASIN BÜLTENİNDEN DERLENMİŞTİR

Okuyucu Yorumları

Toplam 5 Yorum

Yani koskoca kameralar sadece 3 mp mi çekim yapıyor? Bugünlerde 10 mp geçmeyen tel yok

@28 Ara 2014 19:51 onların her saniye kayıt yapıp yer kapladığını ve mp büyüyerek daha çok yer kaplayıp daha çok masraf yaratacagını düşünemediğinden dolayı telefonun geçmesi sana göre normal hatta bi haber verim sana 42 mp lik telefon var ... biraz oku yorum yapmadan önce

@28 Ara 2014 19:51 bahsi geçen marka çok önemli değil, 24mpx çekenler de var, videodan bahsediyoruz, 4k video çekiliyor ( 8mpx gibi bişi oluyor ) kaç dakikada ne kadar hafıza tüketiyor bilgin var mı, mpx in önündeki en büyük engel kayıt tarafı, h265 ile bir adım daha iyileşeceği ön görülüyor ama yinede yetersiz kalıyor. 2mpx kamera kullanıyorsun kayıt 1 ay yapabilmek için 12 fpslere kadar çekiyorsun. Önemli olan nokta burası

Bişeyi merak ediyorum, reklamdan başka haber yaptığınız oluyormu hiç?

yüksek çözünürlüklü kameralarda depolama sorunu var da ondan , 1920 x 1080 piksel kamera için kaç terabaytlık diske ihtiyaç var acaba ?

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir