USB 3.0: Esas oğlan nihayet belli oldu

USB 3.0 şovunun asıl oğlanı da belli oldu. Yeni standardı destekleyen ilk disk kimden gelecek?

  • Halil Mollaoğlu
USB 3.0: Esas oğlan nihayet belli oldu
Seagate FreeAgent: Bu disklerin iki tanesiyle USB 3.0, CES'te tanıtılacak.

Daha önce yayınladığımız haberimizde, USB 3.0 standardının ilk kez CES 2009 fuarında görücüye çıkacağından bahsetmiştik. Ve nihayet, yapılacak demonun baş kahramanı da belli oldu. Sabit disk uzmanı Seagate , yarı iletken üreticisi Symwave'in önümüzdeki CES fuarında USB 3.0 standardını tanıtmak için düzenleyeceği demoda taşınabilir diskleri ile boy gösterecek.

İki firmanın da doğruladığı gibi Seagate'in "FreeAgent" serisini içeren bir sunum yapılacak. Bu sunumda USB 3.0'ın okuma ve yazma hızındaki üstünlüğü kanıtlanacak. Yeni USB standardı selefine göre 10 kat daha hızlı ve aynı zamanda eski cihazlarla da uyumlu. Tahminlere dayalı olarak tüm dünyada yaklaşık 10 milyar USB cihazının bulunduğunu söylemek mümkün.

Daha önceleri birçok kez duyurulmuş olmasına rağmen USB 3.0'ın elektronik cihazlarda ne zaman standart hale geleceği halen muallakta. Consumer Electronics Show bu sene 8 - 11 Ocak arası Las Vegas'ta gerçekleşecek.

Okuyucu Yorumları

Toplam 4 Yorum

dendiği kadar hızlı olursa deli bi şey olur . belki 2.5 inçlik modellerde kullanılır ,böylece bu modellerin performans eksikliği de kapatılır .

Seagate'dende böylr bişey beklenirdi ama bana göre daha çok erken...

Intelcik sonunda USB 3.0 standartlarını açtı demek. Elinde kalacak diye korkmuştur. Bence bir alternatif geliştirilmeli USB 3.0 için.

"Intelcik sonunda USB 3.0 standartlarını açtı demek. Elinde kalacak diye korkmuştur. Bence bir alternatif geliştirilmeli USB 3.0 için."

Sanki arkasında tek intel duruyordu da...

Sen de yorum yaz