Kullanmadığınız USB belleği değerlendirin!

Kullanmadığınız USB bellekleri bu 10 pratik ve eğlenceli yol ile işe yarar hale getirin!

Zaman kapsülü, RAM diski...

Zaman kapsülü, RAM diski...
USB belleğinizi geleceğin çocuklarına göstermek için saklayabilirsiniz

7. Dijital zaman kapsülü oluşturun: USB bellekler belki de gelecekte var olmayacaklar. Ancak geçmişin bir kopyasını oluşturmak ve geleceğin çocuklarına herşeyin nasıl çalıştığını göstermek istiyorsanız bunu kullanmadığınız bir USB bellek ile gerçekleştirebilirsiniz.

Bilgileri USB belleğin içine doldurun ve bir yere gömün! Bu, belleği dev bir metal kutunun içinde saklamaktan daha kolay olacaktır.

6. Sanal RAM sürücüsü oluşturun: Windows Vista ve Windows 7 kullanıcıları, USB sürücülerini RAM diskleri haline getirebilirler.

5. Dijital seyahat takımı yapın: Yolculuğunuzda bilgisayarınızı yanınıza almayacaksanız ancak birkaç önemli dosyanın sizinle olmasını istiyorsanız USB belleği seyahat takımı işinize yarayabilir. Kullanmanıza gerek olmasa bile, verilerinizin kolay erişebileceğiniz bir yerde olması kendinizi rahat hissetirecektir.

4. Uygulama yükleme sürücüsü oluşturun: Yeni kurduğunuz bir bilgisayarda internet erişiminiz yoksa ve programları hızlıca kurmak istiyorsanız, Ninite ile ücretsiz uygulamaları bir kerede kurabileceğiniz bir yükleyici oluşturabilirsiniz.

Okuyucu Yorumları

Toplam 8 Yorum

- mini boyutlu olanlardan küpe, daha büyüklerinden kolye yapabilirsiniz.
- anahtarlık yapabilirsiniz.
- kapaklı olanlarının kapağını bir tarafa, kendisini bir tarafa dikerek düğme, çıtçıt yapabilirsiniz.
- kapı rüzgardan kapanmasın diye araya eşit ile kapı arasına koyabilirsiniz.
- ve daha neler neler...

Madde 4: Ninite ne yazık ki o programları yüklerken internet erişimine ihtiyaç duyuyor. Yani internetiniz yoksa, Ninite yükleyicisi ile sadece hata mesajlarına bakarsınız...

6. Sanal RAM sürücüsü oluşturun: Windows Vista ve Windows 7 kullanıcıları, USB sürücülerini RAM diskleri haline getirebilirler.

demişsiniz. Nasıl yapıcaz? Bende 2 gb rma var windows 7 kullanıyorum ama daha çok olsun istiyorum. ekran kartı olarak kullanabilirmiyiz flashdiskleri. bana ekran kartı lazımda :(

"9. Şarkıları bir araya toplayın: Kasetler artık neredeyse tarihe karıştı, ancak beğendiğiniz şarkıları USB belleğinizde bir araya getirerek onları yanınızda taşıyabilirsiniz."

Uu bu nasıl bizim aklımıza gelmedi. Zekice!

1 nisan şakası heralde.:)

2GB'lık bir SD kartımı, 4GB'lık bir adet Usb Flash Belleğimi ve bir adet 2GB'lık Usb flash belleğimi RAMDISK olarak atadım :D

evet bazı usb bellkelerin ready boost özelliği var windows 7 ve vista işletim sistemlerinde ram olarak kullanılabiliyo

Sen de yorum yaz

 Bu konuda okuyacaklarınız
CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir