USB Belleğinizi Taşınabilir PC'ye Dönüştürün!

USB belleğinizi yanınızda çok rahat taşıyabileceğiniz bir PC'ye nasıl dönüştürebilirsiniz?

En İyi Taşınabilir Uygulamalar

En İyi Taşınabilir Uygulamalar

Google Chrome'un taşınabilir sürümünden az önce bahsetmiştik. Web tarayıcısı olarak Mozilla Firefox ve Opera'yı da kullanabilirsiniz.

Mesajlaşma için Skype, Telegram ve Pidgin'i kullanabilir, Twitter'ı web tarayıcınızın dışında çalıştırmak istiyorsanız TweetDeck'i deneyebilirsiniz.

Resim düzenleme ihtiyaçlarınız için GIMP'i kullanabilir, ses düzenleme için Audacity'yi, müzik yapmak için LMMS'yi, medyaları açmak için VLC Media Player'ı kullanabilirsiniz. Sıkıştırılmış arşivleri açmak için 7-Zip'ten faydalanabilirsiniz.

USB belleğe Microsoft Office'i yüklemeniz mümkün değil ancak LibreOffice, Scribus ve AbiWord'ü yükleyebilirsiniz. ClamWin ve Eraser ile USB çubuğunuzun güvenliğini sağlayabilir, solitaire, satranç ve 2048 oynayabilirsiniz.

Zeynel A. Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 2 Yorum

Bişeyi de yarım anlatmayın yaaa... sonrasın ne olucak. senkronize oluyor mu PC ve USB bellekteki mühim olan o.

@16 Ocak 2017 17:42 Google in ya da eklentilerin birinde senkronizasyon kullaniyorsan kullanici kimliginle oturum actigin surece senkronize olurlar elbette. Bu arada alternatif olarak LiberKey tavsiye edebilirim. Otomatik uygulama guncelleme, calistiginda programlari kendi listesindeki uygulamalarla iliskilendirme, tasinabilir Belgelerim klasoru gibi gelismis ozellikleri var. Mutlaka deneyin. Tamamen ucretsiz yazilimlar. Isterseniz kendi portable program arsivinizi de ekleyebiliyorsunuz tabii.

Sen de yorum yaz


Bu konuda okuyacaklarınız
1
2
En İyi Taşınabilir Uygulamalar
CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir