USB Disk Ejector: USB belleği güvenle çıkarın

Bu minik araç, USB bellek ya da harici diskinizi bilgisayardan çıkartırken çok işinize yarayacak!

  • Cem Şancı
USB Disk Ejector: USB belleği güvenle çıkartın!

USB Flash diskleri veya harici disk sürücüleri bilgisayardan aniden çekip çıkarmak, diskler üzerinde veri kaybına neden olabileceği gibi, geri dönülemez fiziksel zararlara da yol açabiliyor. Bu sorunu yaşamamak için öncelikle USB sürücülerin yuvasına giden elektriği kesmek gerekiyor. Bunu yapmak için de ya Windows'un kendi USB kaldırma seçeneğini kullanabilirsiniz - ki bu araçla bazen hangi USB cihazı kapadığınızı doğru tespit edemeyebiliyorsunuz - ya da yardımcı bir minik uygulama kullanacaksınız.

USB Disk Ejector'un yaptığı da tam olarak bu. Sisteminize bağlı USB cihazları, klavyeye atadığınız kısa yollar vasıtasıyla, güvenli şekilde sistemden çıkarmanızı sağlayan uygulama, can sıkcı USB cihaz sökme sürecini son derece hızlandırıyor.

Uygulamayı bu linkten indirebilirsiniz.

Okuyucu Yorumları

Toplam 10 Yorum

Daha iyi olur.

bos isler.........

O eskidendi. Eğer usb bellek cache aktif edikirse yukardaki yazılar doğu. Artık varsayılan olarak usb belleklerin cache özelliği devre dışı olarak tanımlanıyor. Bu nedenle CART diye USB belleğinizi çıkartabikirsiniz. Sakıncası yok!!!

@04 May 2014 13:22 Anti virüs yazılımları o naneyi yiyebiliyorlar ama. Dikkatli olun.Siz işlem yapılmıyor zannetsenizde arka planda işlem yürütüyorlar.

Windowsun kendi güvenli çıkartı varken ve sorunsuzca görevini yerine getirebiliyorken bu programlara ne gerek var anlamıyorum. Hem diskte yer kaplıyor hemde sistem kaynaklarından yiyor. Ne kadar temiz sistem o kadar hızlı işlem ;)

Windows7 ve 8 ' de USB'yi direk çıkarabiliyoruz. Bu araç Xp ve Vista için sanırım...

@04 May 2014 16:03 :D O kadar emin olmayın derim. Eğer kayda değer güçte bir anti virüs yazılımı kullanıyorsanız. Hala bu işleme ihtiyacınız var demektir. Yoksa Flash belleğiniz için son hiç iyi olmaz.

@04 May 2014 16:03 xp için... vista için 7 ile ne ise o... 7 makyajlanıp kırpılmış 7 oluyor...

süper bi siksok

2 den fazla usb takan varmı hadi iki yi herkes taksın

Sen de yorum yaz