Uydurma hikaye ya gerçek olsaydı?

Samsung'un 1 milyar cezayı kamyonlarca bozuk parayla Apple'a göndereceği iddiası ortalığı karıştırdı

Samsung gerçekten bozuk para gönderebilir miydi?

Samsung'un Apple'a ödemek zorunda olduğu 1 milyar dolarlık cezayı 30 kamyonluk bozuk parayla göndereceği iddiaları, internette sürpriz bir biçimde ciddiye alındı.

İddiayı ilk ciddiye alan sitelerden bir tanesi olan PaperBlog, Samsung'un Apple'ı 5 sentlik bozukluklara boğacağını yazmıştı. Ancak bu haberler doğru değildi ve popüler site 9gag'dan türemişti. Bunun yanında Samsung'un 21 milyar bozuk parayı Apple'a göndermesi demek, 105 milyon kilogram bakır ve nikeli göndermesi anlamına geliyordu. Ancak bu kadar metal, şu an Amerika'da dolaşan tüm nikelden fazlasına denk geliyor.

Samsung'un itirazı kabul edilmez ve şirket 1 milyar doları ödemek zorunda kalırsa, bunu bir banka transferi yoluyla yapması muhtemel.

Zeynel A. Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 9 Yorum

Gerçek olsa idi güzelde bir espri olurdu.

ha ha haa :) gönüllerin şampiyonu absürd samsung bence o bozuklukları şimdiden domino taşı gibi dizmeye başlasın. çünkü daha arkadan yığınla gelecek bozukluklar var :)

@02 Eyl 2012 12:46 Bir adet kendini bilmez apple ortağı

Vay 9gag neler başardın yine :))

Başımıza Apple hissedarı kesilen ne kadar da çok insan varmış. Ne içiriyor bu marka size? Bir markanın esiri olmayın. Apple veya Samsung farketmez.

Keşke gerçek olsaydı o zaman bizim karadeniz fıkraları alt üst olurdu :)

gerçek olsaydı : samsung paraları gönderir, apple'da paraların ortasını delip geri gönderirdi. ihtiyaçları yok çünkü :) ama gerçek olsaydı biraz savaş sanatı izler keyiflenirdik samsung ve apple hayranları olarak

apple denen teknoloj katillerine iyi ders olur

zaten öyle bir şey hukukende mümkün değil, hakkın kötüye kullanılması sayılırdı ve apple ın bu şekilde bir borç ödeme yöntemini kabul etmemesinin de önü açılmış olurdu. olan yine samnsunga olurdu. peh

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play

Turhost

İlginizi çekebilir

Turhost