Bu uygulama çöpe giden yıllarımızı gösteriyor

Sadece cebinize bakarak ne kadar zaman harcadığınızı biliyor musunuz? Bu Android uygulaması biliyor!

  • Cem Şancı
Bu uygulama çöpe giden yıllarımızı gösteriyor

Her gün, her an elinde telefonla, ekrana bakarak geçirilen zamanın haddi hesabı yok. Sadece 4-5 sene öncesine kadar, çoğumuza komik görünen, olmaz gibi görünen bu sahneler artık hayatın çok olağan bir parçası. Elbette, telefon ekranında e-kitap okumak, önemli e-postalara cevap vermek, gazetelerden köşe yazıları okumak gibi faaliyetlerimiz de bulunuyor ancak çoğumuz için telefonun ekranı, tüm gün boyunca Instagram'da kim ne fotoğraf paylaşmış, Facebook'ta kim ne yorum yazmış, Twitter'da kim ne paylaşım yapmış diye merak ederek incelediğimiz bir pencere görevi görüyor.

QualityTime isimli yeni bir Android uygulaması, telefonunuzda geçirdiğiniz zamanı ve bu zamanın hangi uygulamalarda harcandığını analiz ederek size gün sonunda detaylı bir rapor sunuyor. Böylece örneğin Facebook'a bakarak günde 3 saat harcadığınızı görerek şok olabiliyorsunuz ya da mobil bir oyun için günde 5 saatinizi harcadığınızı görmek sizi derin düşüncelere sevk edebiliyor. Ardından da günde üç saatle, beş saatle neler yapabileceğinizi düşündükçe Facebook'a veya diğer zaman çalan uygulamalara daha az zaman ayırmaya ikna oluyorsunuz. Gayet yararlı bir uygulama olduğu aşikar, değil mi?

Uygulamaya bu link üzerinden ulaşabilirsiniz.

Okuyucu Yorumları

Toplam 4 Yorum

akıllı telefon kullanmak şuursuzluktur....

@24 Oca 2015 18:28 sen telefonu degil, telefon seni kullaniyorsa dogru olan onerme.

En radikal çözüm Nokia 11 00 :)

Bundan önce Tetris varmış; ondan da önce radyo ve kitap. İnsan olduğumuz sürece dikkat dağıtacak bir şeyler bulmaya devam edeceğiz bence..

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play