Android'de programlama ve fazlası!

Android'de uygulama geliştirin, kendi yapay zekanızı yazın ve daha da fazlasını yapın!

Yapay Zeka

Yapay Zeka

Gözden geçirilmiş ve genişletilmiş 4. Baskısını yapan kitapta, yapay ve doğal zeka ikilemi açıklanarak, bilgisayar denetimli bir makinenin veya bir bilgisayarın, genellikle insana özgü nitelikler olduğu varsayılan doğal zekadan yapay zekaya nasıl bir geçiş yapabileceği açıklanmaktadır. Kitapta, konular sade ve akıcı bir dille anlatılmış, konularla ilgili çok sayıda örneğe yer verilerek konunun daha iyi anlaşılması amaçlanmıştır.

Kitapta, Yapay Zeka araştırmaları ile ilgili konular yerli ve yabancı kaynaklardan farklı bir bakış açısı ile daha geniş şekilde ele alınarak, okuyucunun konuya geniş açıdan bakabilmesi amaçlanmıştır.  Eser, bilgisayar mühendisliği başta olmakla, endüstri, elektronik, bilişim sistemleri ve uygulamalı matematik bölümlerinin lisans ve lisanüstü öğrencilerine ders kitabı olarak hazırlanmıştır. Ayrıca, Yapay Zeka teknikleri ve uygulamaları ile ilgilenen diğer araştırmacı ve meslek sahipleri de kitaptan faydalanabilirler..

Kitapta bulunan konu başlıkları

-    Doğal ve Yapay Zeka/Sezgisel Problem Çözümleme/Oyunlar/Uygulama Problemleri/Bilgilerin Modellenmesi/Yüklem Mantığı/Mantıksal Programlama/Uzman Sistemler/Doğal Dil İşleme/Bilgisayarlı Örüntü Tanıma/Öğrenme/Yapay Sinir Ağları/Genetik Algoritmalar ve Karınca Kolonisi Sistemi/Bulanık Mantık/Ses İşleme/Robotbilim/İnsan – Bilgisayar Etkileşimi

Daha fazla bilgi ve fiyat için tıklayın.

BASIN BÜLTENİNDEN DERLENMİŞTİR

Okuyucu Yorumları

Toplam 1 Yorum

Yeni yazılım öğrenecekler için de bir kitap önerisi verir misiniz ? :) :)

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir