Uygulamalarınızı aynı anda açacak pratik araç

Windows 7'de programları tek tek açmaktan yoruldunuz mu? İşte imdadınıza yetişecek pratik araç!

  • Zeynel A. Öztürk

Windows'unuzu başlattıktan sonra işinizi yapmaya başlamadan önce muhtemelen birkaç uygulamayı açmanız gerekiyordur. Windows 7 App Launcher, sizi bu uygulamaları tek tek açma uğraşından kurtarıyor. Bir tuşla bir grup uygulamayı çalıştırmanıza izin veren Windows 7 App Launcher, "iş uygulamaları", "oyun uygulamaları" gibi gruplar oluşturmanıza izin veriyor.

Şüphesiz, aynı işi .bat (batch/toplu iş) dosyalarıyla da yapmanız mümkün. Ancak Windows 7 App Launcher bu işi daha kolay bir hale getiriyor ve farklı uygulamalara sahip farklı gruplar oluşturmanıza izin veriyor. Bu sayede örneğin oyun oynayacağınız zaman anındn mesajlaşma yazılımınızı, overclock aracınızı ve Steam'i aynı anda çalıştırabilirsiniz. Veya çalışmaya başlayacağınız zaman kelime işlemcinizi, e-posta istemcinizi, web tarayıcınızı ve diğer gerekli araçları çalıştırabilirsiniz.

Taşınabilir bir araç olan Windows 7 App Launcher'ı buradan indirebilirsiniz (Sağ üstteki Download File bağlantısına tıklayın).

Okuyucu Yorumları

Toplam 3 Yorum

Bu kolay da sen bana aynı anda bir kac program kapatabilen uygulama öner asıl

program başta güzel ama başka bir program eklemek isteyip düzenlemek istediğinizde profilinizi silip baştan eklemeniz gerekiyor. başta tuzunu katmayı unuttuğunuz yemeği çöpe atıp baştan yapmak gibi. yada ben ayarlayamadım programı.

"Bu kolay da sen bana aynı anda bir kac program kapatabilen uygulama öner asıl"

Win+R > msconfig.exe :)

Sen de yorum yaz