Uzakdoğudan iPhone 5 haberi

iPhone 5'in ilk incelemesi, hiç beklemediğimiz bir yerden, hiç beklemediğimiz birinden geldi...

iPhone 5 Tayvan'dan çıktı
Ünlü sanatçı ürüne ait fotoğraflarla dikkat çekti

Ünlü oyuncu Declan Donnely'in bir nevi Tayvan ikizi olan pop yıldızı, iPhone 5'i tamamen gözler önüne serdi... Tayvanlılar tarafından fazlasıyla tanınan Jimmy Lin, Weibo isimi micro blog sayfası üzerinden iPhone 5 için kısa bir ön inceleme yapmış durumda. Her ne kadar yapılan açıklamalar kısa ve yeterince tatmin edici olmasa da, Lin'in elinde bulunan ürün şu ana kadar yayılan iPhone haberlerine eş değer bir yapıya sahip.

Lin'nin ürün hakkında yaptığı açıklamalarsa şu şekilde oldu; "Bugün itibariyle iPhone 5'i yakından inceleme fırsatım oldu. iPhone 5 bir önceki modelinden daha uzun ve arka kısmı tıpkı iPad gibi alüminyum kaplı bir kapağa sahip. Ekranı dört iç boyutunda ve çok daha uzun bir yapıya sahip ama bu yeni özelliklerine rağmen sanki elinizde iPhone 4 varmış gibi rahat bir kullanım sunuyor. Alıştığımız 30 pin bağlantı noktasındansa eser kalmamış, ürün tamamen 19 pin'lik şarj girişine sahip ve bu şekilde pilini doldurabiliyor."

Pek tabi sözler tek başına bir şey ifade etmiyor. Bunun ziyadesiyle farkında olan Lin, kendi tasarladığı bir resim şemasını tüm dünyayla paylaştı. Görsellerde bulunan ve Lin'in incelediği telefonun gerçekten yeni iPhone olup olmadığıysa tam bir merak konusu; zira Uzak Doğu'dan satın alınmış herhangi bir "çakma" telefon olma ihtimali de var. Neyse ki gerçeği öğrenmek için çok fazla beklemeyeceğiz...

Ertuğrul Süngü

Okuyucu Yorumları

Toplam 8 Yorum

bence büyük hayal kırıklığı olacak 5inç olsaydı bence işte o zaman ortaya daha net şeyler çıkardı iphone beş ve 5inç o zaman almayı düşünürdüm ve birde güvenlikten ödün vermeden itunes bağlı olmadan güncelleme ve yükleme yapa bilseydik iidi ssd eklene bilseydi birde vifi herkesle uyum sağlasaydı olmadı demi apple çok gelir bukadar özgürlükcülük batarlar matarlar neme lazım :))

@05 Eyl 2012 13:03 cep telefonu bu. çanta telefonu değil. 5 inç ne????????? gerek yok o kadar büyüklüğe git tablet al çok istiyosan

Ebatındaki çirkinliğe dikkat çekmek istiyorum uzunlamasına iğrenç bir telefon steve amcanın kemikleri sızlıyordur herhalde .

harikulade ve muazzam.....

Eni aynı olan sadece boyu uzamış bir iphone'yi almayı asla düşünmem! 4s'e ile yola devam. Olmadi elveda iPhone der Android'e gecerim.

niye uzattiniz de diye sormazlar mi apple#a ? nokianin en sinir oldugum yani dar uzun ekranli tel yapmalariydi, apple da bu hataya düsmüs yazik:(

ya ben merak ediyorum arkadaşlar yıllardır iphone kullananlara acıyorum ama şunu çok merek ediyorum bilmediğimden soruyorum, siz blutoohtu ne amaçla kullanıyorsunuz yani diğer bir cihazdan bu özellik ile data alıp yollayabiliyormusunuz yoksa bu özellik sizde süs diyemi var, ayrıca özgürkten kastınız ne yani elma size ne yapıyorda kısıtlıyor. elma diye bir marka olmayacağından hiç kullanmadım ve merek ediyorum ericsson 688 den ne farkı var bu cihazın ? dokunmatik dışında ?

Ziyaretçi 05 Eyl 2012 23:48 a ithafen. iphone u diğer cihazlardan farklı kılan en önemli detay kendine has ios işletim sistemi.Bunun haricinde öyle donanım olarak extrası yok cogu cihazdan daha aşagıdadır konfigürasyonu.Ancak halihazırda bulunan konfigürasyon ios işletim sistemiyle mükemmel senkronize ve tüm isteklerinize anlık tepkime verebilecek, canlı bir ekran görüntüsü ile göze hitap eden bir cihaz haline getirilmiş.Bluetooth u kendi cihazları arasında kullanması handikap sayılabilir.Özgürlük kısmına gelince kendiniz cihaz üzerinde yasal olarak ürün satın almadan ürüne şarkı video indiremezsiniz indirebildikleriniz Apple ın izin verdikleri ile sınırlı,ayrıca yasal yada nayasal yollarla edindiğiniz mp3 mp4 dosyalınızıda illaki telefona entegre edicem diyosanız pcye mahkumsunuz bu işlem sadece itunes üzerinden yapılıyor.x firmalar ayda bir iki ayda bir cihaz çıkardıkları için populer çevrelerde son sürüm yada en iyi görseli teşkil açısından hatalı pazarlama tekniği kullanıyolar. Apple ın marka değeri olarak gözede hitap etmesi açışından ayrıca yeni model işini ise senede yada 2 senede bir yapıyor olması onu daha değerli kılıyor.Ayrıca dünya üzerinde nerdeyse mobil bütün uygulamalar apple ios ile kullanıcı kesmine veriliyor.Apple da jailbreak denen olaydan sonra bütün oyun ve uygulamaları ücretsiz ednimek paha biçilemez bir zevk oda ayrı konu.Yani güzel kardeşim sana ne kadar 688 i anımsatsada apple, bu kadar insanın ,hatta belli bir kısımın fun olmasının, bir sebebi var ... ;) kal selametle ha bu arada fun felan dğilim ayda bir cihaz değiştiririm sadece :)

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir