Uzaktan kumandalı ampül gerçek oldu

Wi-Fi ağınıza bağlanabilen, dünaynın en ilginç ampülü ile tanışmaya hazır mısınız?

  • Zeynel A. Öztürk
İşte Wi-Fi ile uzaktan denetlenebilen ampül

Uzaktan, telefonunuz üzerinden kontrol edilebilen ampüller, artık hayal değiller. Wi-Fi bağlantısı ile çalışan yeni ampülleri kullanabilmek için router'ınıza küçük bir cihaz bağladıktan sonra ampülü yerine takmanız yeterli oluyor.

GreenWave Reality Connected Lighting Solution'ın geliştirdiği Wi-Fi ampül çözümü, basit bir kurulum sonrasında iOS ve Android'li cihazınızda bir uygulama yüklemenizi gerektiriyor. Hepsi bu kadar, evinize kablo döşemenize ve zahmetli işlere kalkışmanıza gerek duymuyor. Standart bir ampül soketine uyan LED ampüller, ayrı ayrı veya grup olarak herhangi bir iOS veya Android cihazı yoluyla yönetilebiliyor.

Güç tüketimi oldukça düşük olan ampüller, 2700K'lık hoş bir ışık sunuyor. IPv6 sayesinde her bir ampül, kendi IP adresine sahip olabiliyor ve bu sayede tek tek veya grup halinde denetlenebiliyorlar. Her ampül, diğer bir ampül için yönlendirici görevini üstleniyor, böylece büyük evlerde sinyal sorunu yaşanmıyor.

Cihaz piyasaya sürüldüğünde fiyatının 200 dolar olacağı, ampüllerin her birinin 20 dolara satılacağı söyleniyor. 200 dolarlık paketin içinde 4 ampül, bir router ve bir uzaktan kumanda bulunuyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 12 Yorum

Teknoloji aşmış.

Bu tür çözümler özgür bir yaşam için büyük bir tehlikedir.

@eersoy93 ne alaka ?

ben de kablosuz elektrik aktarımı ile ilgili sandım. o ampüle 200 dolar vereceksem bir zahmet gelip müsait yerimize de monte etsinler bari.

gereksiz bir teknoloji. çinli amcalar zaten uzaktan kumandalı yada alkışla çalışan ampuller yapmışlardı buna ne gerek var şimdi. bir saat yakmak için telefonu aç programı çalıştır bir sürü iş. telefonun şarjı bitince yakamıyacakmıyız lambayı.

Ufak bir duzeltme yapmak istedim meslegim geregi , aslinda kablo cekiliyor . Sadece kumanda aleti icin hat cekmeye gerek kalmiyor . Ampul icin gene enerjiye ihtiyac duyuyor . (Gunes enerjili degilse:))

prestij filminde nikola teslanın yaptığı kablosuz ampüllerin geliştirilmiş versiyonunu yapmışlar :)

Sacma ve gereksiz. Bu sacmaliga 200 $ veren cikar mi yoksa on yil sonra chip te gereksiz icatlar kosesi icin baska bir malzeme daha mi imal edildi yakinda gorecegiz.

trajikomik ve gereksiz ama, fikri düşüneni ve bulanı tebrik ederim. iler düşünülmeyen bir yerde lazım olabilir. Ah bide enerjiyi kablosuz iletmenin yolu olsa...

kendi evinizde çoook daha ucuza mal edebilirsiniz.hatta tarifinide vereiyim.PIC gibi mikro işlemcileri enhernet protuna bağlıyosunuz.tabi bunun yazılımı devresi falanda var.orasını bilen yapar yazan (benim gibi bir teknisyen mesela).siz internette bulabilrisiniz bu gibi devreleri.enhernetten Mikroişlemci kontrol falan yazı google amcaya...sonra halk bandı bir frekans vericisi yapın.(kısa mesafe halk bandı BTK amca ile aranızı iyi tutar :) ).tabi PICden çıkan veriyi taşıvabiliecek tarzda.aynı freakansın alıcısını yapın.onada aldığı dijital veriyi çözecek kücük bir mikroişlemci(PIC,atmega gibi...)..220 voltu kontrol eden Roleye bağla..hoppp bittiii... :D bunu yapılması için hesap kitap biraz yazılım bilgisi gerek ama siz en iyisi okumakla kalın :D haa...ethernet çıkışını uzaktan kontol içinde...Html-Php gerek :D

@01 Kas 2012 22:16 siz en iyisi okumakla kalın falan sen ne kadar zekisin öyle :)

benim işime yarayacak gibi

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play