Uzaydan aşağı bırakılan iPad'in hali...

iPad'e çektirdiği eziyetlerle bilinen firma, bu kez onu uzaydan yeryüzüne fırlattı. Ve sonuç...

  • Zeynel A. Öztürk

iPad'e uyguladığı işkence testleriyle tanınan firma G-Form, bu kez iPad'i 30 kilometreden yüksek bir mesafeden yere bıraktı.

Dünyanın ve uzayın bir arada göründüğü yükseklikten atılan iPad, paraşütüyle yeryüzüne başarılı bir iniş yapıyor. yolculuğu yalnız başına tamamlayan iPad'in kayalık bir alana düşmesine rağmen burnunun bile kanamadığını videomuzu izlediğinizde sizler de göreceksiniz. Yeni bir iPhone kılıfını da CES 2012'de tanıtmaya hazırlanan G-Form, bakalım başka hangi cihazları stratosfere gönderecek.

Uzaydan düşen iPad çalışmaya devam etti! Videomuzda izleyin...

Okuyucu Yorumları

Toplam 9 Yorum

sıkıyorsa paraşütsüz olarak atında görelim... laleler cesaret edememişler paraşütle atmışlar...

@dabbe1 paraşütsüz Galaxy S 2 atsalardı bir şey olmazdı değil mi? Hem Android de var içinde. Taş gibi telefon. Kabuk tabakasını deler geçerdi. :D

Paraşütsüz atsalardı ne olacağını siz de biliyorsunuz değil mi? Ben de öyle tahmin etmiştim.

parasütle atmamıslar kardes videoyu izle... once parasut uzaya kadar cıkıyor uzayda parasut patlıyor ve dusuyor...

Cihazın hasar görmediğinin gösterilmesi şu haliyle hiç bir şey ispatlamaz.

neden ama nedennn...???
neden kayan yıldızın yada meteor yamurunun önüne atamamışlar...

yememiş mi...

saygılarrr.r.r.rrr

Ziyaretçi yazmış:
@dabbe1 paraşütsüz Galaxy S 2 atsalardı bir şey olmazdı değil mi? Hem Android de var içinde. Taş gibi telefon. Kabuk tabakasını deler geçerdi. :D

Paraşütsüz atsalardı ne olacağını siz de biliyorsunuz değil mi? Ben de öyle tahmin etmiştim.Bugün 17:46

4 3000mt mesafeden yere düşmüş tek parça kalmış... hatta çalışıyorduda...

Dayanıklılık isteyen sonim xp3 alır ve konuşmaz ;)

Dışında neden koruma var :)

Zihni sinir olucak ama o kadar yükseklikte aşınması gerekmiyor mu ? Uzak mekikleri atmosferden çıkarken kor gibi kızarıyorlar,ipad nasıl kızarmıyor ? :)

Chip okuyucuların yorumlarına bakıyordum da gerçekten içler acısı.. adamlar bilmeden nasıl konuşabiliyor bu kadar anlayamadım. Bu G-Form un ilk deneyi değil sanırım.. bir kaç tane daha vardı.. kılıfı geçirip ipad in üzerinden araba geçirmişlerdi ve ipade bir şey olmamıştı felan.. ipad i kullanmalarının sebebi ipad kullananları müşteri potansiyeli olarak görme.. kılıf gerçekten başarılı ve büyük darbeleri emiyor bir şekilde. Yani videoda gördüğünüz şeyler ipad in marifeti değil.. kılıfın marifeti. Ayrıca paraştür-paraşöt-hede-ödö diyen bilgisiz arkadaşlarıma da burdan sesleniyorum o bir paraşüt değil ve cihaz paraşütle de aşağıya inmiyor.. bilgilenin diye yazıyorum bunda ayıp yok üzülmeyin. Helyum gazıyıla dolu bir balonla gökyüzüne çıkarıyor ipad i ve helyum gazı atmosferin sınırına varınca artık kendi basıncı daha fazla olduğu için belli bir seviye sonra dışarı çıkmak istiyor ve balon patlıyor. Ve ayrıca uzayda yer çekimi yok-hede-hödü diyen arkadaşa da sesleniyorum evet uzayda yer çekimi var mıdır dersini kaçırmamışsın ama hala dünyanın çekim gücüne kapılacak yakınlıkta olmasından doalyı (bkn. uydular nasıl dünyaya düşer) dünyaya düşüyor.. aynı bütün maddelerin birbirini çekmesi gibi dünya daha büyük olduğu için onun çekim gücüne kapılıp ona doğru düşüyor. Ayrıca ben videonun sonunu tam anlayamdığımı da açıkça ifade edeyim. Yani sonunda ipadde görüntü varda ipad çalışıyor mu onu merak ettim. Zaten o seviyeden sonra çalışmasa bile olur zaten ipad tek parça inmiş bu bile büyük bir başarı G-Form için.

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play