Uzaylıların klonlarından bir ordu kurmasını isteyen profesör, DNA'sını Ay'a gönderiyor

Ölen insanların bedenleri için en sıra dışı cenaze fikirleri artık uzay cenazelerini de içeriyor. Daha da garibi, DNA'sını Ay'a gönderip uzaylıların bu DNA sayesinde klonlarından bir ordu kurmasını ümit edenler bile var...

Uzaylıların ordu kurmasını isteyen profesör, DNA'sını Ay'a gönderiyor

Bir insanın ölümünün ardından diğer veba kurbanlarıyla birlikte çukura atıldığı veya duvarların üzerinden düşmanlara fırlatıldığı günler çok geride kaldı. Artık bedeniniz için aquamation'dan (su ve alkalin hidrolizi aracılığıyla geriye sadece iskeleti bırakan bir süreç) çeşitli dondurma tekniklerinin bulunduğu kriyoniks dünyasına kadar pek çok farklı seçenek bulunuyor.

Görünüşe göre en az 1994’ten beri mevcut olan bir diğer seçenek ise, yakılan bedenlerin küllerinin uzaya püskürtülmesi. Uzay cenazesi şirketi Celestis, müşterilerinin küllerini diğer uçuşlar aracılığıyla uzaya fırlatıyor ve onları Dünya’nın etrafındaki yörüngede kalmaları, derin uzaya gönderilmeleri ya da sonsuza kadar Ay’ın yüzeyinde durmaları için serbest bırakıyor. Star Trek’te Teğmen Uhura’yı oynayan Nichelle Nichols, dizinin yaratıcısı Gene Roddenberry ve astronot L. Gordon Cooper bu uzay cenazesi törenini tercih eden isimler arasında yer alıyor.

New York Times’ın "uzaya gömülmeyi" tercih eden kişilerle kısa bir süre önce yaptığı bir röportajda, cenaze töreninin içerdiği karanlıktan korkmaktan bilinmeyene olan sevgiye kadar uzanan pek çok farklı neden özetlendi.

DNA’sını Ay’ın güney kutbuna göndermeyi planlayan profesör

DNA’sını Ay’ın güney kutbuna göndermeyi planlayan fizik profesörü Kenneth Ohm’dan ise dikkat çekici bir yanıt geldi. Ohm, ailesine Ay’a baktıklarında onu düşünme fırsatı vermenin yanı sıra, DNA’sını “pratik” amaçlarla da oraya gönderiyor. New York Times’a, bunun kısmen gelişmiş insanların veya uzaylı uygarlıkların 30 - 40.000 yıl gelecekte onun DNA’sını bulması ve onu heyecan verici bir şey için kullanması ihtimali için olduğunu söyledi.

Ohm, uzaylıların örneğin galaksiler arası bir hayvanat bahçesine bir Ken Ohm yerleştirebileceğini veya evrene dağıtılmak üzere Ken klonlarından oluşan bir ordu kurabileceğini öne sürdü. Muhtemelen tamamen ciddi olmayan bir hayalin de sebepler arasında olduğunu görmek güzel.