Uzaylılarla konuşmayın!

Ünlü isimden uzaylılar hakkında müthiş iddialar: Onlarla konuşmayın, bizi yok edebilirler!

Uzaylılarla konuşmayın!
Belki de dost değildirler...

Uzaylılar var mı; yok mu? Bu tartışma uzun yıllardır sürüyor, muhtemelen daha uzun yıllar boyunca da sürecek. Ve şimdi bu tartışmaya dünyanın sayılı astrofizikçilerinden Stephen Hawking de katıldı. Ancak Hawking'in söyledikleri, daha öncekilerden hem çok farklı, hem de korkutucu.

Hawking, açıklamasında Uzaylılarla temasa geçmeye çalışmanın çok riskli olabileceğini söylüyor. Bunu söylerken de insanları örnek gösteriyor: "Bence onlarla temasa geçmek çok riskli olabilir. Zeki yaşamın, karşılaşmak istemeyeceğimiz bir tür haline nasıl gelebileceğini görmek için kendimize bakmamız yeterli."

Ünlü astrofizikçi, uzaylılar hakkında ilginç tahminlerde de bulundu. Ona göre uzaylılar dev uzay gemilerine sahip olabilir. Kendi gezegenlerindeki tüm kaynaklarını tüketip, yeni gezegen ve kaynak aramak için uzayda geziniyor da olabilirler. Ona göre, uzaylılarla temasa geçmek insanlığın sonu anlamına gelebilir; çünkü dünya, zaten tam da onların aradığı gezegen olabilir...

Hawking'in tahminleri ne kadar doğru bilinmez; ama insanlığın uzaylı merakının daha uzun yıllar süreceğine hiç şüphe yok...

Okuyucu Yorumları

Toplam 33 Yorum

bu konuda çekilmiş bir çok hollywood yapımı film var. Ya gerçekten bişey biliyor böyle yarım yamalak uyarmaya çalışıyor bizleri ya da izlediği bir uzay filminin (uzay yolu) etkisinde kalmış.

sanmıyorum...

Eğer evrimlerini tamamlamışlar ise barışçıl ve sevgi doludurlar. Ama bizden gelişmiş bütün uygarlıklar yeterince gelişmiş diye bir şart yok. Risk burda zaten. Uzaylının iyisi de olur kötüsü de. İyisi kötüsünü pataklar ama :)

independence day filminin çok fazla etkisinden kalmış anlaşılan...

Sanki Gördükte konuşacağız görüpte sohbet edip gel iki el tavla oynayalımmı diyeçeğiz :

Haberi kim yazmış yazar kim neden belirtilmemiş?

İkinci paragrafın son cümlesi çok doğru...Keske bu konudaki açıklamalarının tamamına yer verebilseydiniz. Orada Kristof Kolomb un Amerika kıtasına ilk çıkışında ve sonrasında yaşananlara yaptığı atıf çok yerindeydi.

uzayda insandan daha arızalı ve tehlikeli canlı türü mü var ki korkuyor.
başka hangi canlı kendi türünden olanları sistematik şekilde öldürür,
başka hangi canlı içinde yaşadığı gezegeni yaşanmaz hale getirir,
başka hangi canlı göbeğini kaşırken kendini evrenin efendisi ilan eder...

uzaylıyı gördükte konuşmamız kaldı :))

En az insansanlar kadar zeki, hatta daha zeki ve ileri teknolojiye sahip bir dünya dışı medeniyet dünyayı ziyaret etmek istese ve gelse buraya kadar gelmek için katetiği yol, harcadığı zaman ve zahmete ne için katlanmış olabilir ?

"selam dünyalı,geldik, gördük gidiyoruz,hadi bize eyvallah" deyip evine mi dönerlerdi ?

iyi niyetli de olabilir kötü de ...
her iki ihtimale karşı da hazırlıklı olunmalı.

Kendi dünyamızda kendi türümüze bile güvenmiyoruz, herkeze evimizin , adresini, anahtarını vermiyoruz.
evimizin adresini vermeden önce iyice düşünmek, onları tanımak lazım.

en iyi ihtimallerden biri de
evrendeki en tehlikeli canlı insan türüdür belki.

inşallah öyledir, daha kötüsü varsa, işte o zaman ***** :(

ya saçmalığın daniskası olan birşeyde daha var nasa biz dostuz mesajı gönderiyormuş arkadaşım 51. bölge sizde deilmi otopsi yapan siz değilmisiniz dünyadaki silah ticareti yüzünden savaşlar çıkaran siz değilmisiniz milleti birbirine düşüren kızıl derilileri perişan eden siz değilmisiniz ? size ait olmayan yerlere konanlar siz değilmisiniz ???
savaş için uğraşan siz değilmisiniz uzaylılar salakmı sizin dostuz mesajınıza inansınlar gelseler bile siz onları kullanmak için elinizden geleni yaparsınız

ayrıyetten şöyle birşey var uzaylılar iyi niyetle gelirlerse insanlar onları kullanıp kendi emellerine alet ederler ben bunu bilirim eğer sayıf noktaları varsa direk köle haline getirip kullanmaya kalkarlar gelmeden önce 2 defa düşünsünler yada iletişime geçmeden önce insanın içinde iyi bir taraf var ama o tarafı insanların büyük bir çoğunluğu çok tan öldürdü.
:) birde o iyi kısım bazılarında ölmeden önce ortaya çıkıyor yaş ilerledikçe 5 vakit namaz :D bide hacı oldumu tmmdır hehe sanki hiç bir halt yememişgibi ortaya çıkı veriyorlar müslümanlarda böyle hristiaynlardada aynıdır nasıl olsa insanız biz doğamızda var insanlar akıllanmak için daha çok evrim geçirmeleri lazım

Bence olabilir çünkü bende inanıyorum evrende sadece insanlar yaşamıyor diye düşünüyorum belkide dogrudur bilinmezzz

bu adama kuran'ı kerim okutsunlar bi ;) uzaylı veya uzaysız hepsini allahın yarattığını görsün :)

Ya endişe edecek bir durum yok nasıl olsa sonunda Amerikalılar dünyayı kurtarır. :)

< bu adama kuran'ı kerim okutsunlar bi ;) uzaylı veya uzaysız hepsini allahın yarattığını görsün :) >

başka galaksilerden senin ilkel gezegenine gelebilecek kadar medeniyseler, 1400 yıl önce arap bedevilerine gönderilmiş tanrı inancından daha sağlamına sahiptirler hiç merak etme.
üstelik onların, kim yarattı bizi açmazıyla yaşadıklarını sanman bile gezegeninin kendi akli veya cinsel sorunu.

yav arkadaş anlamadığım bir nokta, bu uzaylıları şuana dek gören olmadı buna rağmen niye onlara YÜKSEK ZEKA muamelesi yapıyoruz, belki onlarda da cahiller vardır ? belki onlar bizden daha geri zekalıdır. Belki onlar bizimle karşılaşmaktan korkuyordur ?

görmediğimiz bişeyi neden bu kadar büyütüyoruz gözümüzde anlamış değilim.
Sözüm amerikan filmlerine :D dünyaya uzaylıların her birini bilim adamı gibi göstermeyin !

Bir de olaya şöyle bakmak lazım, biz bugün uzaya bir sinyal göndersek ve minimum 12 milyon ışık yılı uzaklığında olan bir uzaylı olsa(12 dedim çünkü hatırladığım bize en yakın yaşam bulunabilecek gezegen 13 milyon ışık yılı uzaklığındaydı). Ve o uzaylı canlıların ama oyle ama boyle buraya cok kısa surede gelebildiklerini düşünelim(hadi deki 5dk). Bizim bu gönderdiğimiz sinyalin oraya ulaşma süresi bi en azından 12 milyon yıl alıcak ki adam sinyali alsın bizi fark etsin falan filan. O yüzden sakin olalım, onlar daha bizi gaz toz bulutu olarak görüyolardır. Saygılar..

Biri şu adamı durdursın iq'su çok iyi olabilir ama yaratılış gerçeğini bilemeyeşek kadar şaşkın biri.Sende zaten uzaylısın.Sadece kendi yaşam ekosistemin içinde kendine insan diyorsun onlara göre sende uzaylısın.

bu adama kuran'ı kerim okutsunlar bi ;) uzaylı veya uzaysız hepsini allahın yarattığını görsün :)

Bu kadar saçma bir yorum okumadım,Allah yaratmadımı dedi adam
Adamın dediği gelişmiş uygarlıkların,geri kalmış uygarlıkları ortadan kaldırma ihtimalinin her zaman olduğu,akıllıca davmak gerektiğini anlatıyor,doğruda söylüyor
avrupalılar,amerikaya çıktıkları zaman 50 milyon yerliyi 100 yılda yok ettiler,uygar olmadıkları için yok edilmeyi hak ettiklerini söylediler.köle ettiler

Birde hepimiz uzaylıyız,uzaysız kimse yok burda

Ya Ne Bicim Yorumlar yapıosunuz ya.O Bir Bilim Adamı Bugün siz onun okuduğu okula bi öğrenci olarak girmeye çalışın bakalım, astrofizikçi adam ya.izlediği filmlerin etkisinde kalmayacak kadar akıllı.akıllı olmasa einstein'den sonraki en zeki insan unvanını vermezlerdi.yazdığı kitapları bir okumaya çalışın bakalım 2 satırdan sonra okuyamazsınız çünkü ağır gelir.
ne kadar kıskançsınız ya,adamı topa tutmadan önce bir biyografisini okuyun bakalım bizim okulda çözdüğümüz lise problemlerinden daha karmaşık fizik problemleri çözüyor adam ayrıca hastalığıda var bilgisayar aracılığıyla kitap yazıyor.İster kabul edin ister etmeyin adam doğru söylüyor.çünkü onun işi uzayla.karadeliklerle. o konuşmayacakta bu ko0nuda siz mi konuşacaksınız.ayrıca ateist değil adam hıristiyan.tanrı inancı war.eminim uzaylıları allahın yarattığının kutsal kitabımızda geçitğinide biliyordur.
Lütfen Biraz Makul Olalım,Bilim'e emek vermiş okumuş insanları topa tutmayalım

uzayda bizden başka yaşayanlarda var...!!!
bunu amerikalılar biliyor...!!!

yakın bir dönemde açıkça dünyaya inecekler zaten, işte o zaman sonun başlangıcı olacak...!!!

ama amerikalılar ilk temasları yaptılar bile...

şimdi sorarım herkese...!!! acaba bu işlemciler, bu memristör' ler, komvansiyonel silahlar, nükleer başlıklar, ne için sadece amerika da ortaya çıkmaya başladı...!!! analar hiç mi başka ülkelerde akıllı evlatlar doğurmuyor...!!!

insanlar gördükleri daha yeni şeyleri ya geliştirir, yada esinlenir...!!!
AMERİKALILAR KİMDEN GÖRÜPTE ESİNLENİYORLAR YADA GELİŞTİRİYORLAR...!!!...???

saygılarımla...

edip çifçi seninde her konu hakkında bilgin var:D

din bilime karşı mı ki,
'' bu adama kuran'ı kerim okutsunlar bi ;) uzaylı veya uzaysız hepsini Allahın yarattığını görsün :) ''
yorumunu yazan arkadası topa tutmuşsunuz.

Bunu söyleyeceğimi hiç düşünmezdim. Ama edipçiftçi ye bu konuda katılıyorum.

dünya hem insanlar için önemli hem de böyle düşünenlerin ülkesi için önemli.Yani dünya üzerindeki tüm ülkeleri bir araya getiriyor ancak nerede olduğunu unutmuş gibi bir durumu söz konusu uyarıyı yapan kimsenin ALS si ilerlemek te ve düşünsel kısmına zarar vermekte olduğu görülüyor.

"bu adama kuran'ı kerim okutsunlar bi ;) uzaylı veya uzaysız hepsini allahın yarattığını görsün :)" yazan arkadaşa ve bu arkadaşa yorum yapan herkese....

İlk olarak bu yorum yapan arkadaşa diyorum ki bu adam fizikçi yani adam bi takım şeylere dayanarak bunları söylüyor. Tabiki bu dayandağı şeyleri açıklamaz zaten açıklasada insanların büyük bölümü anlamaz. Ama bu adam Kur-an'da yazmıyor veya Allah yaratmadı demiyor öncelikle bunu bir anla.

İkinci olarak bu arkadaşa yorum yapan herkes arkadaşın haklı olduğu konuya gelince Kur-an'da :
“O’dur ki, size karanın ve denizin karanlıklarında, yıldızlardan yararlanıp yol bulma imkanı verdi.” (En’am, 97)

“Yol bulmak için yararlanılacak işaretler de yarattı. Onlar yıldızlarla da yol bulurlar.” (Nahl, 16)

Buyurulmuştur. Şimdi bu ayetlerden "yıldızları bizim için yarattı, yani aslında evren bizim için vardır" yorumuda çıkar ancak başka bir ayette:

“Yıldızlar da O’nun emriyle size boyun eğdirilmiştir. Şüphesiz bunda aklını kullanan bir toplum için ibretler vardır.” (Nahl, 12)

da buyrulmuştur. Yani açık kapı bırakılmıştır. Fakat Kur-an'da kesin bir yorum vardır ki Allah'ın yarattığı varlıkların en üstünü insanlardır. Eğer uzaylı diye bahsedilen bir şey varsa ve gerçekten diğer gezegenlerde yaşıyorlarsa kesinlikle onlar da İNSAN!

Ve bu kısımdan sonrası tamamen kendi yorumum olmakla beraber bana göre uzaylı diye bir şey yok bir fizikçe olan Stephen Hawking de kesinlikle biliyor ki dünyanın yeri tesadüf değil ve tesadüfen yörüngeye girmemiş bir gezegen daha varsa her şeyden bahseden Allah 4 kitabında bunlardan bahsetmemiş. Bana göre evren sadece bilinmezlik amacıyla yaratılmıştır. Düşünsenize eğer dünya sonsuz bir evrenin içinde olmasaydı nolucaktı insanlar meraklı yaratıklar ne var dünyanın dışında diye arayacaklardı. Sonra sonunu buldukları evrenin dışında ne var diye arayacaklardı ve bu böyle gidecekti. Bana göre evren sadece Allah'ın gücünün bir göstergesi olarak insanlara sunulmuştur ve Stephen Hawking dediği gibi ne uzaylılar var ne de bizden üstünler...

Yahu arkadaşlar yazmışsınız ki nasa uzaylıları ele geçirdi yok 51. bölgede onları kullanıyorlar bilmem ne. Şimdi siz evrende yolculuk yapabilecek kadar gelişmiş bir yaratık olucaksınız. Evrenin bilmem kaç ışık yılı ötesinden gelip dünyayı bulucaksınız sonrada gelip onlara silah böyle yapılır mikroişlemci şöyle hızlı çalışır mı diyceksiniz. O kadar aciz mi kalıcaksınız. Kendinizi kandırmayın ya adamlar çalışıp yapıyorlar kıskançlık yapmayın. Şimdi mercedes de tek silgeçle camın %80'ini temizleyen sistem yapıyor ve bunu başka şirketler taklit bile edemiyor. Onlara da mı uzaylılar yardım ediyor. Niye bir amerikan otomobili olan chevrolet bmw, mercedes, audi, volkswagenden iyi bir firma olamıyor. Yoksa bu uzaylılar amerikalılara silah, almanlara otomobil, japonlara elektronik yardımında mı bulunuyorlar?

arkadaşlar bence uzaylılar var.Hem ALLAH koca bir evreni sadece insanlar için yaratmış olamaz ki . Hem kur-an 'dada söyle bir şey geçiyor . yerde ve ğökde 700 binden fazla rap vardır eyer bunun tartışmasına girceksek rahatlıkla girerim

arkadaslar uzaylılar bence var ama amerika bunu insanblardan saklıyor.amerikan astronotlarında bnernak acıklama yaptı uaylılarla 60 yıl once iletisime geçilmiş amerika bunu halktan saklamıs.-

hawking haklı bence bir şey bilmesine gerek yok adam bir örnek vermiş çok ta isbeetli bir örnek olmuş hawking in dediği gibi ABD keşfedilmes kızıl deriller için hiç iyi olamştı

ben uzaylılarla iletişime birkez geciyordum ama bizim evin tam limana bakan balkonunun önünde bir ev var o evde kimse yok o evin tam önünden geçtiler belki 30,40 kez ufo gördüm ama böylesini hiç görmemiştim

Bu tartışmalara yada olacaklara merak etmeye hic gerek yok. Zaten müslüman ve kurana inanıyorsanız kehf süresinde adı geçiyor, ne yapacaklarını da açık olarak ifade ediliyor. (Yecuc mecuc)

uzaylı formları bizim vücudumuza benzemeyebilir ama bizden de daha akıllı olanlar da olabilir mesela diyeli içimizdeki mikrop ve virüsler onlrı insan tümüyle yok edememiş ve onlar da ilaçlara cevaben kendi korumalarını yapmaktadırlar insanlar kendilerine benzeyen ve az çok konuşabilen anlaşacağı zeki varlıkları aramakta ama ya onlar da bizi birer mikrop gibi görüyorlarsa halimiz ne olacak söyleyim hemen temizlik

Sen de yorum yaz