Uzun mesafeli iletişime yeni sistem

Sony'den uzun mesafeli iletişimde çığır açan kablosuz HD görüntülü konferans sistemi.

"Mesafeli iletişim" yeni ürün

Sony'nin görüntülü konferans sistemleri ailesine 60 fps'de 1080p çözünürlüğe kadar destek veren güçlü ancak kullanımı kolay HD sistemi PCS-XC1, sunduğu üstün görüntü ve ses kalitesi, kablosuz uyumluluğu avantajı ve çok yönlü işbirliği araçlarıyla şirket toplantılarının dünyanın her yerinde düzenlenmesine imkân tanıyor.

PCS-XC1'in Exmor® CMOS sensörü ve View-DR teknolojisi, pencereden gelen ışığın yakınında çekim yaparken veya diğer zorlu ofis aydınlatma koşullarında (örneğin bir projektör kullanılıyorken) net görüntüler üretiyor. View-DR teknolojisi bunun için her bir pikselin parlaklığını ayarlayarak gölgeleri ortaya çıkarıp aydınlık noktaları yumuşatıyor ve PTZ kamera, istenen görüntüleme açısını desteklemek için ayarlanabiliyor.

Yüksek çözünürlüklü görüntülerin paylaşılmasını gerektiren etkinlikler için ideal çözüm

Standart sistem 60 fps'ye kadar 720p çözünürlükte HD görüntüler iletebiliyor. İsteğe bağlı PCSA-RXC1 HD yükseltme yazılımı, iletim kabiliyetini 1080/60p'ye çıkararak her biri 1920x1080 çözünürlükte olan HD konferans videosunun ve H.239 ile uyumlu masaüstü ekran görüntüsünün 30 fps'de eşzamanlı olarak iletilmesine imkân tanıyor. Sistem bu yükseltmeyle birlikte yüksek çözünürlüklü görüntülerin paylaşılmasını gerektiren tasarım konferansları ve benzer etkinlikler için ideal hale geliyor. PCS-XC1'in ses optimizasyonu teknolojisi, ortam akustiğini ve mikrofon pozisyonunu ayarlayarak yüksek kaliteli ses sunuyor. Bu teknolojiye eşlik eden yeni mikrofon aralığı ayarı özelliği, mikrofona hem uzak hem de yakın seslerin net bir şekilde üretilmesini sağlıyor.

Cazip fiyat ve güçlü özellikler

Sony Europe Görsel İletişim Çözümleri Ürün Müdürü Alessandro Marcello; "PCS-XC1 mobil katılımı gerçeğe dönüştürüyor. Hareket halindeyken konferanslara katılmak için tek yapmanız gereken şey, Sony'nin mobil erişim yazılımını (PCSA-SAG1) PCS-XC1 sistemine yüklemek ve H.323 ile uyumlu IPELA Communication Mobile uygulamasını (PCS-MEP) tabletinize veya akıllı telefonunuza yüklemek. Cazip fiyatı ve güçlü isteğe bağlı özellikleriyle PCS-XC1, birçok müşteri için etkili, yüksek maliyet performansına sahip bir çözüm sunuyor. PCS-XC1, geleneksel sınırları aşarak görüntülü konferansları odalardan çıkarıp esnek ve taşınabilir bir hale getiriyor." diyor.

Okuyucu Yorumları