Vaio serisinden Blu-ray sürücülü yeni model

Sony yavaş yavaş Blu-ray'i dizüstü bilgisayarlarda bir standart haline mi getirmeye çalışıyor?

SONY VAIO FZ serisi

Blu-ray Disk™ Sürücü entegrasyonuna sahip dünyanın ilk dizüstü bilgisayarını piyasaya süren Sony, şimdi VAIO FZ Serisi ile HD kalitesini yaşamak isteyen herkes için ideal çözümler sunuyor. Türkiye'de Blu-ray Disk™ sürücüsüne sahip tek 15,4 inç dizüstü bilgisayar olma özelliğine sahip FZ Serisi, HD içeriğini düzenleyecek kadar güçlü en son Intel® Centrino® Duo işlemcisi ve üstün performans sağlayan HD şifre çözücü donanımlı NVIDIA® GeForce® teknolojisi ile farklı bir ürün.

Yenilik ve kalite kavramlarını teknoloji ile buluşturan ve Blu-ray Disk™ Sürücü entegrasyonuna sahip, dünyanın ilk dizüstü bilgisayarını piyasaya süren Sony, VAIO AR serisinden sonra, VAIO FZ dizüstü bilgisayar serileri ile High Definition (HD) dünyasının kapılarını ardına kadar açıyor.

Yeni VAIO FZ Serisi, sahip olduğu Blu-ray Disk™ Combo Sürücü (BD ROM/ DVD+-RW/+-R DL/RAM Sürücü) veya Blu-ray Disk™ Sürücü (BD-R/-RE/-ROM/ DVD+-RW/+-R DL/RAM Sürücü) teknolojileri ile kullanıcıların HD kalitesini üst seviyede yaşamalarına olanak tanıyor.

X-black LCD ekranın en son modelinin kullanıldığı seri, Sony'nin alışılmış mükemmel görüntü kalitesini yansıtıyor. BRAVIA arka ışık teknolojisinin sağladığı geniş renk gamıyla (%90'a kadar renk üretimi) hayatın tüm renklerini en gerçekçi tonlarıyla sunan FZ Serisi; fotoğraflardan, kişisel videolardan ve filmlerden daha fazla keyif almayı sağlıyor.

FZ Serisi, tüketicilerden gelen geri bildirimler sonucu bir dizüstü bilgisayarda en çok önem verilen görüntü kalitesi sorununu da tamamen ortadan kaldırıyor. 15.4inç geniş ekranlı panele sahip yeni FZ Serisi, tasarımıyla da adından söz ettiriyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 1 Yorum

Bu serinin fz31m modelini kullanıyorum. Yukarıda yazılanların fazlası bu seride mevcut. Özellikle zaten laptop yanında Spider Man 3 ün blu-ray dvd si gelmekte. Bu formattaki bir filmi böyle bir laptopta seyretmek gerçekten insana zaevk veriyor.

Sen de yorum yaz

 Bu konuda okuyacaklarınız
CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir