Valve, CES 2014'te yeni ortaklarını açıkladı

Oyun devi Valve, kendi oyun konsolu olan Steam Machines konusunda en net açıklamayı CES'te yaptı!

Valve'ın Steam Machine üreticileri belli oldu

2013'ün sonunda ortaya çıkan en büyük sürprizlerden biri video oyun devi Valve'ın, Steam oyun dağıtım kanalı ile birlikte çalışacak ve PC oyunlarını çalıştıracak yeni oyun konsolu Steam Machine'lerini duyurmasıydı.

Valve şimdi de, CES 2014 fuarındaki toplantısında bu konsolları üretecek 13 donanım üreticisini tanıttı.

İsimler arasında Alienware, Alternate, CyberpowerPC, Falcon Northwest, iBuyPower, Next Spa, Scan, Digital Storm, Gigabyte, Materiel.net, Origin PC, Webhallen ve Zotac bulunuyor. Ayrıca, küçük donanım parçalarını üretecek olan onlarca başka firma da bulunuyor. Valve'ın ayrıca, kendi Steam Machine edisyonunu üretmesinin de önü açık. Yani, Valve kendi başına, kendi markasıyla donanım üretemez diye bir koşul bulunmuyor.

Örnek olarak gösterilen makinelere bakıldığında ise 499 dolar ile 6000 dolar arasında, her boy ve ebatta Steam Machine imal edildiği dikkat çekiyor. Bu da, Steam Machine'lerinin, Xbox veya PS3 gibi standart bir görünüme veya konfigürasyona sahip olmayacağını gösteriyor.

Cem Şancı

Okuyucu Yorumları

Toplam 5 Yorum

tek bir standart ta olmaması iyimiş. tıpkı masaüstü gibi belli bir kriterde özelliklerini kendimiz seçebilecez..

Yani iyi de o zaman pc den ne farkı var ki steam os çalıştırıyor olabilir de konsolların pc ler karşısındaki yegane üstünlüğü ilk gün performansını kaybetmemeleri. Steam sadece kendi pc serisini çıkartacak oluyor o zaman özel bi gamepad ile..

trde 500 dolar olurmu..

500-6000 $ tasarım farkıdır umarım değilse performans farkıysa optimizasyonlarda sorun çekebiliriz

Standart pc oyunları ile çalışan bir cihazın zaten oyun konsolu olduğunu iddia etmek komik olur. Bu cihazların tek artısı sadece oyunlar için optimize edilmiş olmaları. Bu nedenle deneyimsiz kullanıcılar daha fazla fiyat/performans konusunda mağdur olmayacaklardır diye düşünüyorum.

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir