VDSL2: Dağ fare mi doğuracak?

Türk Telekom, beklenen VDSL2 hizmetini kullanıcılara sunmaya hazırlanıyor. İşte ayrıntılar...

VDSL2: Dağ fare mi doğuracak?

Uzun süredir konuşulan, ancak bir türlü gerçeğe dönüşmeyen VDSL2 hayalleri nihayet gerçek oluyor. Türk Telekom'dan yapılan açıklamaya göre, mevcut paketlerden çok daha hızlı internet erişimi sağlayacak olan VDSL2 (Very High Speed Digital Subscriber Line2) hizmeti, 1 Temmuz'dan itibaren internet servis sağlayıcılar aracılığıyla son kullanıcıların hizmetine sunulacak.

Türk Telekom, VDSL2 hizmetini 2 ayrı paket halinde sunuyor. İlk paket 16 Mbit download ve 1 Mbit upload hızı vaat ediyor ve aylık ücreti 98,04 TL olarak belirlenmiş. 32 Mbit download ve 1 Mbit upload hızı sunan ikinci pakete sahip olmak isteyenler ise 128,44 YTL'yi gözden çıkartmak zorunda. Ayrıca her iki bağlantı hız seçeneği için de, ilk bağlantı ücreti olarak 29 YTL ödenmek zorunda.

VDSL2 fiyatları
Erişim Hızı (Kbit) Kota (GB) Bağlantı/Nakil Ücreti (YTL) Aylık Ücret (YTL)
16384/1024 Limitsiz 29 98,04
32768/1024 Limitsiz 29 128,44

Okuyucu Yorumları

Toplam 122 Yorum

fiyatlar yüksek ve upload hızları oldukça düşük zaten fazlası beklenemezdi.. fiber ya da wimax lazım türkiye ye

Öncelikle ADSL tarifelerinin fiyatlarının düşürülmesi lazım bence.

Çok saçma.. 32megabit indirme,1 megabit gönderme...
Garip yani. Şu an bile 4megabit indirme 1megabit gönderme yapabiliyoruz.
Upload hızı çok az

upload hızlarını bu kadar düşük verdikten sonra ne yarar ? tabi bunun ev sunucularını engellemek için yapıldığının farkındayız ama böyle bir saçmalık dünyada yok.Başkan Türk değil ama yinede Türk işi böyle olur :)

kota koymamışlar aaa çok ucuz sudan ucuz sen olmasan biz neyapardık turktelekom!!!!!!

fiyatlar çok yüksek Telekom saçmalamaya devam ediyor.Önce ADSL fiyatlarını düşürsünler.

29 Ytl de var ayrıyetten biz parayı bol bulduk saçalım...

bu nasil is? upload hizi ile download hizi arasinda ucurum var. hele ki her iki pakette de ayni hiz olmasi ilginc. nasil ki 1024/256 ise bunda da 32/8 olmak zorunda... en azindan!

bu sekilde olmaz ise uzaktan erisilen PC lerden dosya indirmek, yedek almak vs... gibi islemler uzun surecek. dosya alan PC 32 ama veren 1 oldugu icin 1 hizinda download gerceklesecek...

Ne kadar saçmalayabilir diye düşünüyordum TTNET yine beni şaşırttı, helal olsun, yahu bunlar hiç mi duymuyor okumuyorlar bizim yazdığımız bu nefret dolu mesajları, hiç mi düşünmüyorlar insanlar neden bu kadar bizden nefret ediyor diye, yazık.

vdsl şu andaki kullandığımız adsl den ucuz ,biz isterdikki 8 mb 50 milyonluk bir tarife olsa idi tadından yenmezdi , bu fiyatlar adsl fiyatları ile örtüşmüyor adsl bağlantıların fiyatı aşağı çekilip hızı artırmaları lazım yinede örtüşmez ama hiç yoktan idare eder

yeter artık kaldırın şu kotayı, nedir bu !!!
nefret ettirme kendinen, yeter artık telekom!

birincisi şu uydurukdan internet bağlantısı servisi olan adsl'de fiyatlarını düşürsün ve acilen şu ne demek oluyorsa artık insanı delirten ve elini kolunu bağlayan kota işini bir kaldırsan.!!!Üstelik fiyatlara bakınca vdsl2 ohoo ne yaptın sen yaa.millet yiyecek ekmeği zor bulurken üstelik zam gelirken üstüne üstlük birde insanlardan farklı nedenlerden dolayı aldıkları fazzladan parlarda cabası...,

türk telekomu hiç sevmiyorum.Ah şu özelleştirmeler ah!:(( :@ :@

yazının başlığını koyan arkadaşı tebrik ediyorum..

Çok saçma.. 32megabit indirme,1 megabit gönderme...
Garip yani. Şu an bile 4megabit indirme 1megabit gönderme yapabiliyoruz.
Upload hızı çok az

OO bunlar neki? VDSL2'yi kullanmak için birde VDSL2 modem almanız gerekiyor. VDSL 2 modemler yukarıdaki tarife fiyatlarının 2 katı neredeyse. Ohooo artık Türk Telekomdan umut kesildi.

anca cem yılmaz kullanır ztn

vdsl2 16 mbit ile adsl 4mbit arasında fazla fiyat farkı yok, bence 8mbit tarife de çıkarmaları gerekirki en çok kullanımıda o tarife alır.. adsl fiyat larıda en düşüğü 15 ytl civarına gelmesi lazım ,neyse havaya yazıyoruz merak ediyorum acaba ttnet yöneticileri okuyormu bu yazıları..

yurt dışı çıkış hızı artmadıktan sonra ne işe yarar.
türk serverlarına hızlı bağlanırız o kadar.

bir mbt çok hızlı gönderin artık...

Yahu bunlarda iice azıttı.Dünyanın parasını götürecekler internet ücreti diyerekten.(Tele-koym)

internet işi telekomun tekelinde olduğu sürece mantıklı hiçbir şey beklemeyein. acaba buraya yazdıklarımızı okuyorlar mıdır ya. çok merak ediyorum. keşke okusalar da biraz fikir edinip düşünseler.

Başlık cuk demiş oturmuş. Evet, dağ fare doğurdu.

Alt Sınırın 4Mb olması lazım..

iğrenç bi upload hızı var :(

ee adamlarda haklı.Siz kalkar bir ülkenin candamarlarından birini satarsanızi,halkı böyle soyarlar işte...

bu ne fiyatlara bakın birde yenilik diye sunuluyor.. ben japonyadaki interneti de gördüm.. telekom kandırmacası rekabet şart.. hemde gerçek telekom şirketi rekabeti. yoksa bu sömürü bitmez. TNC.designer

bunlar milleti ne sanıyorlar cem yılmaza reklam için o kadar para vereceklerine adsl ücretlerini düşürsünler dünya bunun 5 katı hızlı internete bizden çok daha az ödüyor hatta bazı ülkelerde ücretsiz bizde ise tam bir rezalet.

Dünyanın en zengin ülkesiyiz ya ortalama gelirimiz 5000lerde... tüfe tefe falan çok düşük enflasyon azcıcık ya %2 lik zam verip elektrik + EKMEK + ve diğer temel tüketim mazemelerinin fiyatını 2 ye katlandığı gayet ZENGİN BİR ülkedeyiz değil mi? ha elin ttnet i bi vdsl e fiyat çekmiş çok mu nasılsa herkes karşılar bunu?? bu işin altı üstü kalmadı sınırları çoktan aştık

Haha başlık süper cidden. Ey telekom sana hangi gazeli okusam azdır sana sövmek bize farzdır. Sömürün milleti. Kotalı internet mi olur ya dünya bi tarafıyla gülüyor zaten. Özelleştirin bakalım al sana yabancı sermaye!

kurumlar yönetilemiyor ki, biz Türkiye'nin yönetilememesine çağre bulmaya çalışıyoruz. her yerde ve herşeyde olduğu gibi önce ihtiyacın ne olduğunun belirlenmesi gerekiyor. burada ihtiyaç tabiki dsl kullanıcısının en temel ihtiyacı olan "fiyatların aşağa çekilmesi" dir. önce fiyatları aşağa çekersin daha sonra sağına ve soluna bakarsın, yeni bağlantı hızlarını belirler ve uygulamaya koyarsın. ki yeterli yatırım yapmadan bunların yapılması çok zor. ama gelin görünki vdsl2 yi gözümüze kestirmişiz haberimiz yok, ulaşmaya çalışıyoruz. bence daha çok erken, daha almamız gereken uzun bir yol var. daha kota sorunu halledilmeden... konuşturmayın şimdi kötüyü :)

ben hala 1mbit için 50ytl ödüyorsam ve telekom 32mbit diye ısrar ediyorsa, Allah onları bildiği gibi ıslah etsin...

LordShadow

bunun kotasıda vardır şimdi:):)
şaka bir yana da hem 16 mbit in hem de 32mbit in neden upload hızı 1mbit???

ya şu fiyatlar en azından bi 30-40ytl daha az olsaydı be ne bu...

yav sallayın şu an bi çoğumuzun kullandığı 1mbit hız değil mi?ben download yaparken en fazla 200 küsür kbit gördüm.4mb hikaye.o da olur 2mbit.sallayın nasıl olsa düşecek beklemek gerek.

Japonyada 50 ve 100 mbit lik internet hızı sahipler hemde bu sunulan tarifenin fiyatından da ucuz dünyanın en pahalı internetlerinden birini kullanıyoz. bari fiyatları aşağı çekseler daha iyi olcak herkes için bide bi kota olayı kota tamam var ama bari biraz daha yukarı çekseler şu kotaları ayrıyeten 32 mbit lik download hızına karşı 1 mbit upload rezalet en azından 4 mbit olabilirdi.

sanki çok ucuzmuş bedavaymış gibi sunuyorlar.varsın yavaş olsun ama ucuz olsun.resmen soygun.

az önce bir torrent paylaşım sitesinde birinin istatistikleri gözüme çarpmıştı. adamın ortalama upload hızı tam 978KB/S benim de bilgisayarım saatlerdir açık ama aynı torrent için ortalamam 22KB/S zaten en fazla 55 falan oluyor....

BANA DAHA DOĞRU DÜZGÜN 1 Mbit HIZDA İNTERNET HİZMETİ VEREMEYEN BİR KURUMUN BU HIZLARI SAĞLAYABİLECEĞİNE NASIL İNANABİLİRİM.

ÖNCE TARİFELERİ UCUZLATIP DÜNYA STANDARTLARINA GETİRİN BİRDE ADAM GİBİ 1 Mbit HIZ SUNUN BAŞKA İHSAN İSTEMEZ.

Hiç tatamin edici değil cem yılmazın parasını bizden çıkarmaya niyetliler galiba. :D

Böyle Bir Ülkede Ne Bekliyorsunuzki Bunada Şükür.. Allah Razı Olsun.

yine kara mizah, yine gülüyoruz malesef . . .

bari adsl in fiyatlarını düşürün, bu ne saçmalık kim verir internete o kadar para...

telekom yöneticileri kendilerini çok zeki sanıyorlar galiba...
ayrıca yurt dışı çıkışlarında ne gibi bi değşiklik olmuş acaba...

bir tane de başka bir internet sağlayıcısı olsun yahu! nerde kablolu internet? hadi biraz rekabet görelim...

anlamadığım neden hem 16 hem 32 upload sınırlaması 1 mbit heralde aklınca torrent yad p2p paylaşımına ksıtlama getirmeye çalışıyor.herkeste ttmüziğe koşacak zannediyorlar heralde.

arkadaşlar aslında türk kullanıcısı eyleme gitmel, örgütlenmeli eğer topluca büyürsek önlerini keseriz. bağlantıalrınızı kapattırmak igib ben karsı bir firma değilim .. Yanlış anlamayın.. Bu konuda ciddiyim ben eger biz vböle bir seye devam edersek malesef bunların kölesi oluruz.. eğer bizi ciddiye alırlarsa o zaman iş değişilr..

turkcellin tellcom'unu bekliyorum tüm türkiyeye yayılsında o zaman görücem telekomu ben...

lanet olsun sizin gibi şirkete.milleti aptal yerine koyuyorlar.ne yeniliği Allah aşkına.Diğer ülkelere bakarak bu fiyata bu hız...resmen kandırılıyoruz

Burada yazilanlarin daha etkili olmasi icin oncelikle bir tartisma platformu olusturulmali ve bu tepkiler bir sekilde duyurulmali. Musteri veli nimettir sozde ama sirket tekel olunca musteri koyundur. ne istersen yapar kac para istersen verir. Millete sevimli gozukmek icin Milli takima sponsor olmak yetmiyor. Birakin bu kandirmacalari da milleti diger ulkelerdeki medeniyet sevyesinde bir hizmet sumanin yollarini arayin. Asil bu cok sik bir hareket olur. Suanki kandirmacalara hepimizin karni tok .

turkey telecom' dan ne beklenir ki zaten, telekom bu olaylarla uğraştığı kadar kendine rakip çıkartmamak için de çalışsın, eğer düzgün bir firma piyasaya bir girerse telekom bir daha rüyasında görür kazık tarifelerden aldığı paralarla vergi rekortmeni olmayı...

arkadaşlar telekomun başındaki yabancı yazdığımız şeylerden bir şey anlamıyor ingilizce bilen birisi ingilizce yazsında adam anlasın onun tercumanları her halde yorumlarımızı yanlış yorumluyorlar.birde bulgaristanda hız 32 mbps ve 20 ytl gibi bir fiyat indirme hızıda 6,5mbps gördüm.

Çok ama çok pahalı gerçekten. Daha kotayı bile kaldırmadılar...

burdaki yorumları okusunlar diye telekoma mesaj gönderdim arkadaşlar. umarım birisi bakar da biraz fikir alır.

Hakikaten gönderim hızları ADSL'de bu değerler 1/4 iken VDSL'de 1/16 veya 1/32 bu çok kötü bir değer.

Bir de bana göre en önemli konu; bu hızların fiyatları bu olacaksa bizim kullandığımız (daha doğrusu çoğunluğun kullandığı kotalı paket!) internetin fiyatı ne olacak? Ya 30 YTL'lik kotalı tarifelerin kotalarını kaldırmaları lazım ya da kotalı paketleri 15-20 YTL gibi çok ucuz fiyatlara indirip diğer paketleri de ona göre ayarlamaları lazım.

Ama bunları yazarken bir taraftan da bunlar bana hayal geliyor. Hazır milleti sömürmeye alışmışken zor gelir böyle birşey yapmak. Niye her ay trilyonlarca lirayı bu insanlardan sömürme sistemini oturtmuşken bıraksınlar ki di mi?!

nasıl olacak o ıs ben ayda 50 ytl verecegım 1mb baglantı kullanacagım ayda 98 ytl veren 16mbit baglantımı kullancak . Eskı uyelerın hızını artırmamak tam bır adilik olur.

Böyle bir upload olur mu? Net'in sadece indirmek olduğunu mu düşünüyorlar? Bu download hızları da kesinlikle teorik hızlar olup, hayata geçmeyecektir. Kablo altyapısı buradaki en büyük engel, telekom hizmetleri film gibi.

telekom şu kotayı kaldır ben beklerim yavaş indirsin önemli değil.
ölümü gösterip sıtmaya razı ettin bizi, rezil telekom!!!.

borusan gibi şirketler kendi internet fiberoptik altyapılarını kuruyorlar. yaygınlaşırlarsa bakalım göreceğim ben senin rekabetini.

Bunun yerine giderim tellcomun sunduğu bazı bölgelerdeki fiber interneti alırım 100/100 mbits 109 ytl ye sınırsız daha iyi

ADSL 2 ye ne oldu sözde o çıkıyordu ?

Nedir bu upload hızları. Sözde "Very High Speed". Sadece download hızının yüksek olması yeter mi? ADSL iyiydi ya. Getirselerdi ADSL2+'ı, 32/8 - 16/4 hızlarla(download/upload) rahat rahat hem download hem de "upload" yapsaydık.

Bu telekomun işi arap saçına benziyor bu alt yapıyla bu hızları sağlarsa çok iyi ancak çok pahalı kazık atıyor dünyanın en pahalı internetini kullanıyoruz bugün piyasada 8.5 GB lık CD ler satılırken 4 GB kota ne yapılır bir aylık bağlantımız 2 CD bile yapmıyor yazıklar olsun hız istemiyorum kardeşim şu kotaları kaldırın yeter fazla reklama gerek şu andaki hızları test etsin tahahhüt ettiğinin çok altında bu vdsl inde bunda farkı olmayacak.

Paul Doanny beni hasta ediyor.

p2p programlarında kaynak azlığı sebebiyle maksimum gördüğüm hız 80 KB/s. Bu koşullarda 1 megabit bağlantı yetiyor da artıyor bile.

Telekom yine kazıklayacak birileri arıyor anlaşılan.

adsl bana göre pahalı zaten birde Vdsl ucuk olmus ücretleri.. hiç değilse adsl telefon hattına aylık sabit ücreti kaldırsalar en azından.. sadece internet kullanıyorum ama sabit üctreti neden se vermek istemiyorum..

Okuduğum kadarıyla coğu kişi bu teknoloji hakkında malesef yeterince bilgisi yok ilk olarak düzeltilmesi gerekenler;
1-Tellcom firmasının 100 Mbit hızlı bağlantısında upload hızınız 5 Mbit 100mbit değildir.Ayrıca Paylaşımlı bir ağ havuzunda olduğunuz için yoğun kullanımlarda 100Mbit download hızını asla yakalayamassınız.
2-VDSL2 teknolojisinin büyük eksiklerinden biriside upload sınırlamasıdır.GShdsl de olduğu gibi birebir hızları mevcut değildir.1 - 1,5 Km içerisinde upload hızı maksimum 1 - 3,5 Mbit arasıdır.Bu doğrultuda türktelekom'un 1 mbit upload vermesi normaldir.Umarımki 32 ve 16 Mbit hızlarını maksimum verebilsin.
3-VDSL teknolojisi ile IPTV altyapısı geliştirilmeye çalışılmaktadır.Düşük hızlarda VDSL hızları zamanla verilmeye başlanacaktır.
4-Türktelekom Mevcut yurt dışı ve yurtiçindeki ağ yapısıyla 32 Mbit üzerindeki VDSL hızlarını önümüzdeki 1,5 - 2 yıl içerisinde vermeyecektir.
5-Fiyat konusuna gelince sınırsız 1 Mbit kullanan birisi için 49YTL ödüyorsa aylık 16 kat hızlı internet için 129 YTL gayet makul bir fiyat.

iyi güzelde çok pahalı bi uygulama 100 milyon internet 40 milyon telefon parası madem öyle yapacaklar ya adslnin hızını artırsınlar yada vdsl in parasını düşürsünler burası Türkiye

1 mbit upload ne kadar komik bi rakam ya!

Yazıklar olsun telekoma ne diyim ben ya.Dünyanın en pahalı internetini kullanıoz

gerek yok çok pahalı

Çok pahalı. Telekom yine kazık atıyorsun. Sözde teknolojiyi Türkiye'ye getiriiyorsun. Bu fiyatlara kim alacak teknolojiyi?

Temmuz ayından itibaren hızlar 2 katına çıkarılacak diye okudum DP'den.Ancak bu ileri fikirliler eminim kotayı yine aynı bırakırlar ya da çok şey yapmış gibi +1 GB eklerler.İnsanları kotalarla tutanlara yazıklar olsun ne diyelim.

sadece dünyanın en pahalı interneti degil aynı zamanda en b.ktan interneti !!
mevcut hizmeti bile dogru duzgun vermeyi beceremeyen TurkTelekom un simdide VDSL icin ugrasırken mevcut ADSL kullacılarını hepten unutup kaderine terkedecegi asikar......

tellcom.com.tr de daha fazla hız daha ucuza tt kimi kandırdığını sanıyor

Ben yorumları okudum ne yazarsak boş .şayet okuyorsalarda kıs kıs gülüyordurlar herhalde nasıl olsa tekelindeyiz...Tek Yorum Allah bildiği gibi yapsın bunları....Teşekkürler

dunyanin en pahali interneti ( en berbat interneti )
dunyanin en pahali benzini ( zamaninda 1 dolari buldugu zaman sabitlenecegi soylenmisti 3 dolari gecti :)
dunyanin en pahali elektirigi (sokak lambalari bile vatandastan yaniyor)
dunyanin en cok toplandigi vergi (sozde vergi demek hizmet demek ki gormuyoruz)
dunyanin encok vergi cesitlisi ( zamaninda deprem zadeler icin eklenen vergi turunu hala oduyoruz hernekadar anlami kalmasada)

butun bunlar aclik sinirinin en dusuk memur maasinin cok ustunde olan bir ulkede oluyor.
bunlarda utanma olsa vatandasi nasil soyarim derdine dusecegine adam akilli bir hizmet versinler fiyatlarida avrupa standartlarinda olsun her ne kadar avrupa standarlarinda ki memurlar kadar maas alamasakta.

bu arada turk telecom demek istihbarat demek bu kadar onemli bir organini disariya satacak kadar bencil bir hukumetimiz var. yukardaki ekleride dikkate alirsan ne denir biliyormusunuz. koyun dogduk koyun yasiyoruz koyun olecez.butun bunlari tek sorumlululari duyarsiz vatandaslar baska ulkelerde ayni durumlar olsaydi ne olurdu merak ediyorum.

vdsl2 hehe he gelsin paralar.Nasıl olsa rekabet de yok insanlar desen koyun tüketici dernekleri okeye adam arıyo ooh ne ala memleketim.Sen peki 90 tl'ye sattığın 4mb adsl veya 60tl'ye sattığın 2mb'ın fiyat ya da hızlarını ne yapacaksın.Millet bir alternatifini bulsa kaçacak ama ülkede rekabet yok rekabet kurumu yok.

ee siz başımıza oy verip böyle bir hükümeti getirirseniz ülkeyi satıp sağana çevirirler sonra gider kızarsınız telekoma ..telekoma kızmaya hç hakkımız yok ben şayet kızmıyorum telekomu satanlara kızın siz...ve eminim ki telekomu sizlerden biri alsadı bu fiyatları siz de isterdiniz madem şikayetçisiniz hadi organize olalım sokakta yürüyelim adsl mizi iptal edelim hadi var mısınız ben sonuna kadar varım ki şuan iptal edersem yaklaşık 400ytl indirimler toplamını ödeyeceğim buna da varı hadii siz de var mısınız bir ay internetsiz kalasanız ne olur ? cafelere gidin zaten ne kadarımız interneti iş için kullnıyor paso msn/facebook cartbook başka ne bilirsiniz ki başka ?

bu milleti soyduğunuz yetti kardeşim! elalem fiber optikle bağlanırken ben 100 milyona 16 mbit alacaksam ne farkı kaldı şimdikinden! >:(

Hız isteyen falan yok kardeşim. Zaten mevcut hızlar sadece msn facebook mail vs. işlerini yapan %70 lik kesime yetiyorda artıyor bile. Geriye kalanlara bile yeter aslında da özel işi olanlar yada parası çok olanlar yine yüksek hızlılardan alsın. Herkesin ortak isteği fiyatların düşmesi. Hiç kullanmadığım telefona her ay sabit ücret ödüyorum + 4gb limitli 1 Mbit ADSL ücreti aylık 40 YTL yi geçiyor. 29 YTL falan değil yani. Düşür fiyatı 10 YTL ye sabit ücreti de alma bak bakalım ADSL siz ev kalıyormu. Sürümden kazanma mantığı yok ki adamların. Ben çevremden biliyorum ki aylık 40 YTL nin ağır geldiği aile sayısı çok. Bilgisayarı bile zar zor taksitlerle alıyor insanlar. Madem bilgisayarı almışlar neden çocukları internetten teknolojiden yoksun kalsın? Hükümet ülkenin can damarını satarsa ve herşey bu adamın tekelinde olursa olacağı bu. O da verdiği 6.650 milyar doların karşılığını almak isteyecektir tabiiki ama yanlış politika işte. Hertürlü kampanyaya varım. İptal edeceksek iptal edelim aboneliklerimizi. Basın da destek olursa gerisi çorap söküğü gibi gelir.

ttnet artık tekel değil. smile ve diğerleri ttnet'in hattını kullandığı için fiyat ve teknoloji olarak ona bağlı. ancak quiknet geliyor tellcom ile fiyatlar ve bağlantı hızları harika, şu an pilot bölgelerde. yaygınlaşınca ttnet nasıl fiyatları çekiyor göreceğiz.
reklam için deil sadece karşılaştırmak için aşağıdakilere bir bakın.
ız (Download) Hız (Upload) Kota Tarife Fiyatı Kampanya Fiyatı*
1 Mbps 1 Mbps Limitsiz 49 YTL 29 YTL
3 Mbps 3 Mbps Limitsiz 69 YTL 39 YTL
5 Mbps 5 Mbps Limitsiz 89 YTL 49 YTL
10 Mbps 5 Mbps Limitsiz 109 YTL 69 YTL
20 Mbps 5 Mbps Limitsiz 129 YTL 89 YTL
100 Mbps 5 Mbps Limitsiz 149 YTL 109 YTL

* Tellcom kampanya şartlarını değiştirme hakkını saklı tutar.
* Kampanya koşullarından, (ücretsiz aktivasyon, ücretsiz kurulum, ilk ay ücretsiz kullanım, ücretsiz modem ve kampanya fiyatlarından) yararlanabilmek için QUiKNET aboneliğinizi 24 ay sürdürmelisiniz.
* Fiyatlara KDV ve OİV dahildir.
* Yukarıda bahsedilen hızlar teoride ulaşılan en yüksek hızlardır.

bu da ttnet'in tarifesi

VDSL2 TOPTAN SATIŞ TARİFESİ

Erişim Hızı (Kbit)


Kota (GB)


Bağlantı/Nakil Ücreti
(YTL)


Aylık Ücret (YTL)

16384/1024


Limitsiz


29


98,04

32768/1024


Limitsiz


29


128,44

türk telekom sen ne çakalsın bir gün seninde saltanatın biter

ttnet in en azından tamamı özel değil. Devlet müdahale edebilir gerektiği yerde.
Tellcom %100 özel. yarın birgün bi kaç milyon aboneden sonra "fiyatları aha böle yaptım bundan sonra böle işinize gelirse" demiyeceği ne malum ?

her türlü şekilde kazıgın ucunda biz varız.

arkadaşlar politik çalkantılarla ülkemizde malesef yasaları nasil hazirliyorlar bilirsiniz. 3g, telekom vs.. özelleştirme dediler rekabet dediler. hani bunun tekel yüzünü kimse söylemediler. mevcut altyapi ile sunduklari internet yetersiz malesef. yeterli bir alternatif çıksa çok iyi olacak. bu konuyu forumda detayli tartişalim..

"ttnet in en azından tamamı özel değil. Devlet müdahale edebilir gerektiği yerde.
Tellcom %100 özel. yarın birgün bi kaç milyon aboneden sonra "fiyatları aha böle yaptım bundan sonra böle işinize gelirse" demiyeceği ne malum ?"

Bkz: Ticaret Hukuku Yasaları

Köy değil Türkiye, ülke ülke! Yasa diye bir şey var, öyle her önüne gelen al böyle yapıyorum diyemez!

TürkTelekom, Türk sözcüğünü kullanarak Türklere hakaretten başka bir şey yapmıyor! Yazıklar olsun size! Tamamen yabancıların eline geçmiş bir firma halen nasıl Türk adını kullanabiliyor!?

Öte yandan rezalet şartlarla internete oldukça pahalıya bağlanabilen bir ülkede şu haber çok komik geldi bana. Daha 1 Mbit abonelerini tatmin edemeden, altyapını buna hazırlamadan sen nasıl 32 Mbit hizmetine geçersin!?

Eee TürkTelekom her zaman TürkKeriz'leri kekleyecektir...

Bkz: Ticaret Hukuku Yasaları

Köy değil Türkiye, ülke ülke! Yasa diye bir şey var, öyle her önüne gelen al böyle yapıyorum diyemez!

Bknz: Ekmek 75 kuruş
Bknz: Elektrik zammı
Bknz: Doğal gaz zammı
Devlet için de geçerli mi bu hukuk ?
Bu memlekette olumsuz yönde heran herşey olur hiç merak etme. Olumlu yönde olan tek şey euro 2008 olur onda da hazır galeyana gelmişken aradan bi kaç zam yeriz.

Arkadaşların yadıklarına katılıyorum. Ayrıca fiyat çok pahalı. Biz Japonya'dan daha mı zengin bir ülkeyiz? Ya da Japonlardan daha mı fazla kazanıyoruz? Japonyada 54Mbit sınırsız bağlantı aylık sadece 36$. Bizim açıkgözler bize 32 Mbit bağlantıyı 128 YTL'ye yani 105$'a satıyorlar. Bu resmen devlet eliyle dolandırıcılıktan başka birşey değil.

MAALESEF DÜNYANIN EN PAHALI VE EN YAVAŞ İNTERNETİNİ KULLANIYORUZ bu iletişim ağını tekelinde tutanlar insanların bilgisayar internet ve teknoloji merakından istifade ediyor bu arada zenginler hemen orta sınıf birkaç yıl sonra asgari geçim sınırındaki vatandaşlarımız maalesef ancak yeni bir teknoloji çıktığında eskisine sahip olabliyor vdsl şimdilik bize göre değil zdsl çıktığında belki vdsl e sahip olabiliriz :<

arkadaşlardan ricam bu tür işlere rağbet göstermeyin. bliyorum mevcut hızlar çoğumuz için -ve benim içinde- yetersiz.ama birileri bu kuruma kafasına estiği gibi at koşturamazsını öğretmesi gerek. neyi düzelttiniz de o hızlar erişilir oldu. 1 mbit hızım hala 110 u geçemedi. yurtdışı çıkışı bir rapid bile etmiyor. çoğu bölgede altyapı sorunları devam ediyor.yaplıacak en önemli iş bilinçli kullanıcı olmak

biraralar bir firmanın sloganı vardı superon..=internet gibisinden.
türktelekom içinde türktelekom=kazık internet sloganı kullanması lazım.. :))

hiç degilse bu seferde hızlı kzaıklanırız ne olacak

Emre G ;

eee hacı şakir muhabbeti işte ülkedeki herşey öyle degil mi türk ismi var ama türk yok şirkette :D

buradaki fiyatlar toptan fiyatlar uzerine daha %15-20 ekleyin,
bu arada kimse vdsl teknolojisinin nasil calistigini konusmuyor, vdsl mesafe ile ters orantili calisan bir sistem 16mb dendigi zaman 16mb almak istiyorsaniz telekomun santralinin icinden baglanmaniz gerek, santralden 1,5km uzaktaysaniz adsl i mumla ararsiniz, vdsl in modemi ayrica cok pahali, bu olay sadece telekom un imaj icin yaptigi bir calisma, telekom a gici oluyosaniz benim gibi dsl i ve telefonu kapatin kablonet e gecin, daha iyi degil ama evde hic olmazsa TT faturasi gelmiyor,

ABi 32/1 nedir yaaa.
32 mb download.
1 mb upload.

Bu akdar dengesiz bir bağlantı olamaz...

Ben zaten şu an da 4mbt limitsiz kullanıyorum ve 100 ytl ye yakın fatura gelıyo arada ıvır zıvır eklıyorlar.. birde upload testş yaptıımda kimi zaman download 2500 lere iniyor.... bide 89 ytl olayı hıkaye.... fatura 89 gelmıyor her zaman ee bu çıksın aynı saat baglatmazsam benı dövsünler...

Bu kadar sızlanacağımıza internet bağlantılarımızı iptal ettirelim. Üç beş ay kullanmayalım gerekirse istediğimizi alana kadar boykot edelim. Herkes anasının karnında doğduğunda internetle tanışmadı. Koyun bi millet olmadığımızı elin yabancı firmasına gösterelim. Milli takımımızın yaptığı direnci gösterelim.

Her zaman soyulan biz vatandaşlar oluyoruz. Yine soygun yine soygun. Çok pahalı akıl var mantık var ayda 100 ytl ödemek her babayiğitin harcımıdır. Meydanı boş buluyorlar tekel olarak ellerinde istediği gibi oynatıyorlar bizi.

dünyanın en yavaş, en sansürlü ve pahalı internetini kullanan bizlerden yine yanağımıza makas atacaksa amcalar bunun dürüst olduğunu düşünmüyorum

mantıksız fiyat politikalarıyla abonelerini 1 mb upload hizina mahkum eden bi tek bizim telekomumuz.

haber yanlış hazırlanmış.32MB=169ytl 16mb ise 129ytl.Yani senelik hesaplarsak 2000 tl'den fazlaya geliyor.Ttnet yine bir ilki gerçekleştirmiş gerçekten de.İnsanların çoğunun 700-1000ytl arası ücret aldığı ülkemizde maaşının 1/4'ünün isteme yüzsüzlüğü acaba hangi ülkede normal karşılanır

adı üstünde TTnet interneti becerbilirmi ? anca sömürmeye ve dalga gecmeye bakarlar 16 mb diorlar ama 1 mgbts kullanıo japonya onu napıcas geri kaldık pehhhhh :S:S

fiyat cidden çok yüksek... ne bu yaaa... şu telekoma bir rakip çıkamadı gitti ya... bir tekeldir tutturmuş adamlar... yarın internete zam yapıyoruz deseler kim ne yapabilecek...

bi kere yetkılıler fiyat farkı olmucaj diye cebit fuarında açıklama yaptılar bu ne ya :S

Türk Telekom VDSL2 hizmetini ADSL deki gibi standart telefon ağı üzerinden(bakır kablolar) üzerinden mi sağlayacak? sonuçta bakır kablolarında bi sınırı var. VDSL2'yi tam olarak kullanamıyacağız galiba

Şimdi vdsl yi şirketler dışında kim kullanacak sanki.
Ev kullanıcı boşuna heveslenmesin bu fiyatllarla kapıdan içeri vds filan giremez.
türk telekom önce dünyadaki ayıbımız olan şu fiyatları bi indirsin 4gb kotaya 29ytl bu ne saçma bir durum avrupada sınırsıza bu kadar vermiyolar hemde daha yükksek bant genişliğinde :((

Türk Telekom VDSL2 hizmetini ADSL deki gibi standart telefon ağı üzerinden(bakır kablolar) üzerinden mi sağlayacak?

Evet.Şu an böyle.Belki 3-4 yıl sonra fiber optik değişimi tamamlanır.

yalan......... onlar dedikleri hızı 29 ytldekini bile veremediler yalan yalan hat aynı benim iş yerime yeni hatmı çekildi m.ö işlerle 20 yy iş yapıyorlar

Daha çok internet kullanıcının yararlanmasını istiyorlarsa, fiyatları düşürsünler. 4gb 29 ytl. veremiyecek, insanlar var.Sürümden zaten kazanacaklar. Kazı keserek degil, yumurtasından yararlansınlar diyorum.

VDSL'e geçmem mümkün değil.Getirmeseler daha iyiydi.Böyle fiyat mı olur? Ayıp denen birşey var.

ya kardeşim bir abonenin vdsl bağlantısı çok mu masraflı ki aylık ücret bu kadar pahalı... insaf artık diyorum...

Fiberoptik soyguncu telekom. bu tarife tutulmaz mümkün değil. sömürün türk halkını.sende uyu türkiye. uyuyalım yada

ister ADLS olsun ister VDSL15 olsun ister BNAFJADSL2 olsun ister ABDCEFGDSL olsun fark etmez sen zarar eden kurumu elinde tut kâr eden kurumu sat sonrada bu millet çeksin zararını olcak şeymi. Bütün yatırımı yapıp sattılar bi arkadaşın dediği gibi yumrtadan kazancaklarına hindiyi kestiler :S yazık çok yazık...

Bu çağda memurun yönettiği devlet işletmesi kaybetmeye mahkumdur. Siyasi arpalığa hayır, özelleştirmeye devam.

Belli ki insanımız için çıkmış bir hizmet değil; daha çok sanayi kuruluşları ve büyük işletmeler için. Ortalama bir ev kullanıcısı için bu fiyata hayal...

millet ben telekomun şikayet sayfasına girip vdsl2 icin yorumumu yaptım sizde gidin nekadar fahiş fiyata sattıklarını soyleyin derim

arkadaşlar bu fiyatlar toptan fiyat olmasın birde böyle fiyat olmaz diyoruz ama yaklasık 170 lira falan derlerse şaşmıcaksın abi bunlardan.

32 mbit 170 ytl
1mbit x ytl x kaçtır ?

Tamamen Yalan ve Kandırmaca reklam bakın bugün 30 temmuz 2008 ben konyada telekom müdürlüğüne 3 defa gittim ama abone olamadım çünkü ne tariferler belli ne modemleri nerden elde edeceğimiz belli nede konyada daha vdsl abonesi yapılmış tamamen fiyasko

Upload hızı çok düşük bence yarı yarıya olmalıydı bu sisteme henuz geçilmez bence.

ee hani ttnet sitesinde hiç bilgi yok

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play