Ve Bing ilk rakibini geride bıraktı...

Microsoft'un yeni arama motoru Bing, yayına geçer geçmez ilk rakibini geride bıraktı bile.

  • Ümit Öncel
Ve Bing ilk rakibini geride bıraktı...
Bing, Yahoo'yu geride bıraktı bile

Microsoft'un yeni arama motoru Bing yayına geçmesi ile birlikte dikkatleri de üzerine çekmeye başladı. Arama motorlarının kullanım oranlarını inceleyen StatCounter firması, açılışı ile birlikte Bing'i de yakın takibe aldı. Ve Bing yayına başladıktan kısa bir süre sonra ilk rakibini geride bıraktı bile.

4 Haziran günü rakamlarına göre dünya üzerinde ölçülen aramaların %5,62'si Bing ile gerçekleştirildi. Aynı gün Yahoo'nun oranı ise %5,13'te kaldı. Google ise %87,62'lik oranla iki rakibinin de çok önünde seyrediyor.

Steve Ballmer 5 yıl içerisinde Bing'in ikinci en yaygın arama motoru olmasını hedeflediklerini söylemişti. Zamanında Yahoo'yu satın almak için 40 milyar doları gözden çıkartmış olan Microsoft, görünüşe göre bu hedefine hem çok daha erken, hem de çok daha ucuza ulaşabilecek.

Okuyucu Yorumları

Toplam 35 Yorum

puah bpuasdfv

İyi bir deneyelin bakalım.Google kullanacağıma microsoft kullanmayı yeğlerim..Google'ı sevmiyorum.

Rekabeti çok seviyorum bence bu arama 1 numara olacaktır yakında.Harika..!!!

Helal Olsun . Valla Ancak googleyi geçmesi zor.

Bing kenidini heryere ekler ve standart arama motoru yaparsa google yi bile geçer. Herzamanki ms taktikleri

Bing in hergün değişen resimleri de hoş.

Ben de bir an google'ı geride bıraktı sandım... :D

ilk olarak ne çıkarsa çıksın herkes denediği için sonuçlar doğal olarak yüksek gözükür. bkz.crome

live.com bing.com a yönlendirilmiş. Nasıl oluyoda bu rakamlar şimdi yahoo nun üzerinde çıkıyor :D

Google number one...

CHIP Online Ziyaretçisi yazmış:
"Bing kenidini heryere ekler ve standart arama motoru yaparsa google yi bile geçer. Herzamanki ms taktikleri"

Bunu Microsoft hangi ürünüyle yapıyor. Bunu Google yapmasın. her yüklediğim toolbarın, flash playerın, java içeriklerinin içinden kim çıkıyor da sen Microsoft'u suçluyorsun yine de.

google işallah geride bırakacak. kendisi tekelci olduğu için kendini bişi sanmaya başladı. yaşasın bing :) 5 seneye kalmaz çok az bi zamanda googleye yetişir gibi gözüküyor. google artık bazı rutin arayüzünden sıktı çünkü.

Çabuk çıkarsa çabuk iner.

qooqle aldı basını qidior qimse qecemz :D

Bunu Microsoft hangi ürünüyle yapıyor. Bunu Google yapmasın. her yüklediğim toolbarın, flash playerın, java içeriklerinin içinden kim çıkıyor da sen Microsoft'u suçluyorsun yine de.

----------------------
Bu nasıl bir savunmadır anlamış değilim. O dediklerinin hepsi ücretsiz yazılımlar. Ayrıca MS gibi bunu kullanacaksın diye de gözünün içine sokmuyorlar. Kurarken next - next gençliği olduğunuzdan bilerek siz yüklüyorsunuz. :s Ayrıca birçok ücretsiz yazılım içinde Google güzel bir destek kapısıdır. Tabii ki google gibi şirketlerden destek alacaklar. Bir geliştirici çalıştırmak hiç de kolay değil. MS sıkıyorsa buyursun bu gibi ücretsiz yazılımları desteklesin.

Sonuçlar normal değil mi? Bu sitede bile bir hafta içinde 10 tane haber oldu. Saman alevi gibi yalan olur gider zamanla. Anca MS fanatikleri kullanır. Yahoo ve Google herşeyiyle 10 numara.

son zamanlarda nere tıklasak altından google çıkıyor zaten, googleın bıkkınlık getirmiş despotizminin üzerine bing çok iyi olmuş özellikle görsel arayüzü çok iyi.

Live Search gibi ellerinde patlar bu bing midir nedir. Google ile bu konuda yarışmaları söz konusu bile olamaz.

Bing, google'ı geçsinde görelim :)

bing bang olur bence... ilk çıkıştaki aranma oranına bakmak biraz saçma millet denemek için girecektir. ileriki tarihlerde tekrar bakalım bu oran ne durumda =)

IE'yi açınca ilk bing sayfası çıktığından olmasın? :)

Bing'ibeğendim.Yıldız:####

google işallah geride bırakacak. kendisi tekelci olduğu için kendini bişi sanmaya başladı. yaşasın bing :) 5 seneye kalmaz çok az bi zamanda googleye yetişir gibi gözüküyor. google artık bazı rutin arayüzünden sıktı çünkü.

sen insallah demeye devam et arayuz de tabi tabiztn microsoft acık kaynak yazılımı verio ztn microsoft mailde gb ları baslatan firma ztn microsoftda microsoft! googlen bu tekelcilge karsılık bu kdr ii olmasnı anlamıyorsnz iste tekelci diosn peki neyi dayatıo sana tekelde? tekelcilk nedr bi ogren ya bi ogren!

Bing şuanlık Google'a rakip olucak gibi görmüyorum açıkçası..Google'ı örnek almış Ms örneğin oturum aç vs. .Birde google.com'da bazı özellikler vardır belli bir süreden sonra google.com.tr de olur..Bing de öyle görünüyor.Örneğin benzer aramalar şuan Türkçe bing'de yok ama ingilizce sürümünde var..Her neyse zamanla görüceğiz bakalım..

ben kullanıyorum google den bıktım birazda başkaları kazansın tekeli hiç sevmem

ben istemedem bile bing kendiliğinden devreye girip arıyor.
google sitesinde ggogle.reg isimli dosyayı googlın kendi sitesinden indirip kuruyorum böylece tarayıcımla entegre çalışır oluyor canım gugılım :)

havasını alır

Bence MS un bing i çıkarmasının gizli sebepleri var. Mesela MS Office full download diye bi arama yaptınızmı şapa oturdunuz:) Bence MS ileride sahte yazılımları engellemek ve tamamen ortadan kaldırmak için de bu uygulamayı yaptı. İnternette en çok hangi sitelerde warez crack vb programlar indiriliyor vb. gibi bütün bunlardan haberi olup bunların önüne geçmek için. Düşünsenize bütün MS ürünlerinin orjinal olduğunu. Ne kar elde ederler ama değil mi? var bu bing in bi sebebi var
Sonra demedi deme ibrahiiiiimm!

Bence millet nedir ne değildir diye denediği için bu rakamlara ulaştı. Sonra sıkılıp tekrar google ve yahoo ya dönecek olanları unutmamak gerekir.

bıng de nvıdıa diye taratıyorum kendi sitesi dışındaki nvıdıa ürünlerini satan firmaları buluyor google de ise dorudan nvıda sitesini buluyor.

Bing de görmek istedim şey hangi ilden veya köy den internete giriyorsanız o yörenin kültürel mirasının sayfa da yer alması...

>"bıng de nvıdıa diye taratıyorum kendi sitesi dışındaki nvıdıa >ürünlerini satan firmaları buluyor google de ise dorudan nvıda sitesini >buluyor."

nvıdıa diye bir firma yok ondan olabilir bulunamaması, olması gerektiği gibi nvdıa keywordüyle ilişkilendirilmiş sonuçları buluyor. doğru şekilde yani nvidia veya NVIDIA olarak yazarsanız sistem size daha düzgün sonuçlar verecektir, aslında bu sistemin değil biraz kullanıcının sorunu gibi. google kullanıcı hatalarını düzeltiyor olmayan şeyleri yazdığınıza en yakın sonuçla ilişkilendiriyor tabi bu sistem her zaman size aradığınız sonucu bulur diye bir şeyde yok ama bing ne ararsanız onu buluyor bu durumda bing türk kullanıcısı için pek kullanışlı olmayabilir. slm nbr?

yahooya o kadar parayı vermek akıl işi değildi.. o parayla be yahoolar yapılır bee...

Google bu gelişme karşısında boş durmayacak liderliği elden bırakmamak için mutlaka bir takım ataklar yapacak yeni geliştirmelr ekleyecektir o nedenle bing'in google'a rakip olabileceğini sanmıyorum..

bip bip :D .. cok kLasik :D bu kadar sayıyıda iLk cıktı herkes merak etti diye giriyor.. microsoft artık ne yapcagını sasırdı be güLüm

bu kaçıncı oldu bir önceki live nin neyi vardı da bu çıktı şimdi anlaşılmaz bi durum msn çocukça davranıyor kanımca :)

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir