Ve FriendFeed yolun sonuna geldi!

Bir dönemin ünlü sosyal paylaşım sitesi, bu tarihte tamamen kepenk indiriyor!

  • Ercan Uğurlu
Ve FriendFeed yolun sonuna geldi!

Belki aranızda halen kullananların olduğu bir zamanların ünlü sosyal paylaşım sitesi FriendFeed, çok yakın bir tarihte kapanıyor. 2007 yılında kullanıma sunulan ve kısa bir sürede üne kavuşan FriendFeed, bu hızlı yükselişin ardından Mark Zuckerberg'ün dikkatini çekmiş ve 2009 yılında Facebook tarafından satın alınmıştı.

Satın almanın ardından FriendFeed hakkında "uzun vadeli planları" olduğunu söyleyen Facebook yetkilileri, ünlü sosyal paylaşım sitesinin olduğu gibi hizmet vermeyi sürdüreceğini de ilave etmişti. Aradan geçen 6 yıl boyunca da gerçekten de "olduğu gibi" hizmet vermeyi sürdüren FriendFeed, dikkat çeken hiçbir yenilikte bulunmamış, yıllar boyunca hep cepten yemişti. Bunun bedelini de elbette kaybettiği üyelerle ödeyen sosyal ağ, sonunda kendi için kaçınılmaz olan yolun sonuna geldi.

FriendFeed, 9 Nisan'da kapanacak. Elbette o zamana kadar üyeler sorunsuz biçimde gönderileri görüntüleyebilir, mesaj ve fotoğraf yüklemeye devam edebilirler. Fakat 9 Nisan'dan sonra FriendFeed'i muhtemelen bir daha hiç göremeyeceğiz.

Okuyucu Yorumları

Toplam 7 Yorum

Mark akıllı getiri beklemiyor zaten rakiplerini satın alarak kazanıyor :)

Şirketler çok sıkışık olmadığı durumlarda öz sermayeye dokunursa batmaya mahkumdur. Apple ve microsoft son bir yıldır, yaptığı yatırımları, başka alanlardan elde ettiği kar yerine direk olarak öz sermayeden yaptıkları için gelecekleri hayra alamet değil.

@11 Mar 2015 12:43 kardeşim adamların kasada 780 milyar dolar var satışlar desen her sene yükseliyor kar oranı ayrı bi dünya nasıl hata yapıyorlar anlayamadım. 780 milyar dolardan harcadıkları için mi hatalılar

Zaten amacı satın alarak yok etmek olunca, şaşırmamak gerek...

@11 Mar 2015 16:26 Buna da tekel deniyor ve "olması gereken" yasalarda bu yasak ama....

Ülen hangi sitede işim olsa kapatıyorlar. Önce G+ Şimdi de FF :S

Sanırım bir iş yapacaksan en iyi yöntem parayı bulup kendi siteni açmak. Yoksa başkalarından medet umarsan yarı yolda kalıyorsun...

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play