...Ve Microsoft, Apple'ı yakaladı!

Yapılan araştırma, Microsoft'un bu önemli konuda Apple'ı yakalamak üzere olduğunu gösteriyor!

  • Onur Seven
Microsoft müşteri memnuniyetinde atağa kalktı

Argus Insights araştırma şirketi Apple, Microsoft, Google, Amazon ve Samsung gibi en önemli teknoloji markalarının "müşteri memnuniyeti" konusunda ne durumda olduklarını ortaya koyan bir rapor yayınladı. Yaklaşık 942 binin üzerinde tüketici değerlendirmesini içeren "Battle Of The Brands 2015" isimli çalışma bazı çarpıcı sonuçların ortaya çıkmasını sağladı.

Apple hala telefon, tablet ve giyilebilir aksesuar konusunda müşterilerini mutlu eden bir numaralı şirket konumundayken, ikinci sırada yer alan Microsoft'un da tüketici isteklerine odaklanarak arayı hızla kapattığı görülüyor. Bu olumlu yükselişin arkasındaki itici güç de hiç kuşkusuz Surface Pro 3 ve artık Microsoft olarak yeniden markalandırılan Nokia cep telefonları.

Raporda ayrıca Microsoft'un diğer büyük rakipleriyle ilgili dikkat çeken bilgiler de yer aldı. Google'ın Nexus hattı, kendi sahip olduğu Android işletim sistemini kullanmasına rağmen, Nest akıllı ev otomasyonunda olduğu gibi Microsoft ve Apple kadar tüketicileri mutlu edemiyor. Akıllı ev ürünleri kategorisinde de Amazon'un Echo adlı ürünü müşteri memnuniyeti konusunda başarı sağlıyor.

Araştırmada yer alan şirketler arasındaki Samsung'un SmartThings akıllı ev çözümü onu Nest'ten daha iyi bir konuma yükseltemezken, cihaz konusunda Apple'ın ezici üstünlüğünün oldukça gerisinde kaldığı görülüyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 16 Yorum

ms candır gerisi heyecandır

@ttbpc hangi işletim sistemlerini kullandınız bu zamana kadar?

windows 8 ve 10 fiyaskolarından sonra %0 olmasını beklersiniz ama o kadar çok fanboyluk olduğu sürece hiç ilerleyemez microsoft. hala wp10 un bomba olacağını söyleyenler var inanır mısınız.

@28 Ekim 2015 18:28 kurup bi kullandın da mı konuşuyorsun ?

@28 Ekim 2015 18:28 W10 mukemmel

@28 Ekim 2015 18:28 sen şimdi kesin ios kullanıyorsundur. Ne büyük marifet elmaya kaziklanmak...

@28 Ekim 2015 18:28 yıl sonunda bu söylediklerinin arkasında duramazsın

@28 Ekim 2015 18:28 mal oğlu mal, sen ne kullanıyorsun simdi? Adam akıllı işten anlasan anlardım seni ama anlamadığın belli

@29 Ekim 2015 15:44 Apple fanboylarindan sonra bir de MS fanboylari turedi, MS bir seyler ogreniyor desenize Apple'dan... Bana sorarsaniz evet kurup denedim ve tam anlamiyla goz boyayici balon bir sistem olmus.

Wp10 zaten bomba olacak ve sizin gibiler şaşırıp kalacağını göreceğiz ;) Lumia 1520den selamlar ;)

Ben insider kullanıcıyım yaklaşık 7 aydır W 10 phone kullanıyorum. Son güncellemelerle oldukça kullanışlılı oldu, kesinlikle bir sonraki telefonum yine microsoft olur.

mobil mağazadaki uygulama sıkıntısını çözer çözmez androidcilerin çoğunun wp ye geçiş yapacağını göreceksiniz.

Apple ve Microsoft her halde Google internet ile uğraşsın tabii bir de chromecast ile android'i bırak yahu

Surface daha yeni çıktı hangi ara apple ı yakaladı?

Windows 10 ilk defa bu kadar müşteri memnuniyeti sağlayan bir ms işletim sistemi oldu bence. Ama mobilde wp10 biraz flu. Vaadlere pek ulaşılamadı. Hayaller paris gerçekler lumia.i

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play