Ve Samsung, Chromebook 2'yi tanıttı!

Samsung, kısa süre önce internete sızan son bombasını, saatler sonra resmi olarak tanıttı!

Chromebook 2, Samsung tarafından tanıtıldı!

Chromebook 2'nin Twitter'da sızmasının ardından Samsung, yeni laptop'unu resmi olarak tanıttı.

3 yaşındaki Google Chromebook'un selefi olan yeni Chromebook 2, Samsung'un yaptığı açıklamaya göre Nisan ayında piyasaya sürülecek. Tüketiciler, 11.6 inç'lik ve 13.3 inçlik iki ekran seçeneğine sahip olacaklar. Bu modellerin yurtdışı fiyatları sırasıyla 319.99 ve 399.99 dolar.

Sızan fotoğraflarda da göründüğü gibi yeni Chromebook 2, Note 3'teki gibi deri görünümlü bir kapağa sahip. "Jet Black" ve "Classic White", yani kısacası siyah ve beyaz renk seçenekleri sunan Chromebook 2'nin içerisinde Exynos 5 Octa işlemci bulunuyor. Küçük boyutlu model 1.9GHz'te çalışırken büyük model, 2.1GHz'te çalışıyor. 13.3 inç'lik büyük model, full HD LED ekranla gelirken, 11.6 inç'lik model 1366x768 çözünürlük sunuyor.

Chromebook 2, elbette Google'ın web ve Google hizmetleri için optimize edilmiş işletim sistemi Chrome OS ile çalışıyor.

Zeynel A. Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 11 Yorum

Chrome Book 'u kim niye alır ki ? Uygulama desen yok. Offline çalışma özelliği yok. Dahili hazıfa bile yok cihazlarda. Google Drive kullanmaya mecbursun. Skydrive ,Box,Dropbox gibi servisleri ise ancak web üzerinden kullanabiliyorsun ancak o servislerde ki dökümanları online olarak düzenleme şansı ne kadar mümkün tartışılır. Gelecekte ne olur bilemem ama şu an gereksiz bir cihaz.

Çok heyecanlandım :)

acaba fiyat nasıl olur

Parayı çöpe atmak isteyenlerin alacağı bir ürün

@04 Mar 2014 19:55 çöp sana benzer ms kölesi...

Bağlantı hızı, fiyat ve internetin yaygınlığı düşünülürse; Türkiye'de kullanımı zor bir cihaz. Fakat Microsoft tekelini kırmak için çeşitlilik iyidir ;)

en az 3000 diyorum Türkiyede

Super. Artik windows ve mac a yeni alternatif...

Kesin bu da plastiktir.

alanın aklına acıyım

Bence ileride geliştiricilerin desteği ile vazgeçilmez olacak. bari indirilebilir x64 versiyonlarıda çıksa chrome os un en azından daha hızlı yayılır .

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir