Ve sonunda Google da Bing için yorum yaptı

Google'ın CEO'su sessizliğini bozdu ve Microsoft'un arama motoru Bing hakkındaki ilk yorumunu yaptı

Ve sonunda Google da Bing için yorum yaptı
Google, Bing'i ciddi bir rakip olarak görmüyor.

Microsoft'un arama konusundaki son atılımı konusunda sonunda Google sessizliğini bozdu. Google'ın CEO'su Eric Schmidt, Bing'in yaptığı iyi başlangıca rağmen kendileri için rakip olamayacağını söyledi.

"Bu Microsoft'un aramaya ilk girişi değil. Bunu hemen hemen her yıl bir kez yapıyorlar" diyen Schmidt, sözlerini şöyle sürdürdü: "Bing'in gelişi bizim yaptığımız şeyi değiştirmeyecek. Biz arama ile ilgileniyoruz ve yenilikler sayesinde yaptığımız işlerde çok büyük başarı elde ediyoruz".

Sözlerinden Bing'den pek etkilenmemiş olduğu anlaşılan Schmidt, Yahoo'nun arama konusunda farklı bir stratejiye kaydığını ve Bing'in de eninde sonunda değişik bir stratejiye yöneleceğini ön gördüklerini de söyledi.

Ümit Öncel

Okuyucu Yorumları

Toplam 26 Yorum

Doğru lafa ne denir.

İnadına her seferinde bing kullanıyorum.

Bing' e yeni diyenlere şaşıyorum... Adamlar 10 küsür yıldır bu alanda. Önce yahoo indirdi havasını sonra da kaç defa google.... Daha neyin mücadelesini veriyor. :S ....Madem parası çok oturup windows' u adam etsin. Hala NT, Hala regedit, Hala ntfs, hala zararlılıların bir numaralı dostu (kimse çok kullanıldığı için böyle çalımları satmasın. Win yapısı hakkında bilgi sahibi olmadan hele hiç sallamayın. komik duruma düşersiniz.) ...En iç gıcıklayanı Hala kodları kimlere servis ediyor belli değil. .

Diğer sistemlerden araklamak yerine yenilikçiliğe ve müşteri memnuniyetine önem versinler.... W7 için istediği ücreti asla hak etmiyor...Ortada bir yenilik yok. Vista' nın eksiklikleri giderilmiş bir de yeni elbise giydirmişler.... Ben bir lisanslı vista kullanıcısı olsam o an silerdim mikisoft defterini. Ortada çığırtkanlık yapan çok insan oldukça adamlar w95' i bile süsler satar... Yenilik üretmesine gerek yok.

Google haklı tabi. ;)

Bing yeni birşey değilki live search ın isim değişmiş hali ben aramalarda yine kendi sitemi bulamıyorum!!! googleda 100 linkim var suanda bing de 0 fark burada....

bingde sitesini bulamayan arkadaş URL adresinizi binge yazın bi de google yazın aradaki farkı görün. ayrıca bing webmaster toollardan gerekli xml dosyasını ve head bloğuna yazacağınız kod ile sitenizi binge indeksletebilirsiniz. kısacası oyunu kuralına göre oynayınız.

ahahaha :D googlenin çırıpınışları sanırım. rakip görmese böel sölemezdi. zaten buda denizde yaşam için bir çırpınışa benzer. hadi bakalım google güçlü rakibine ilk laf atmayı başladın. devamı gelir. bing gerçekten iyi googlenin o basit arayüzü sıkıcı gelmeye başlamıştı.

Google'a çok benziyor.

Haklı adamlar. Koskoca Google, daha yeni doğan Bing'den mi korkacak? Laf. :D

yahoo,bing, cart curt birleşse bile google nin yarısı etmezler malesef ;)

bing googlenin çin versiyonu yani kötü bir kopyası

İyide kardeşim benim siteme ulasması icin adamlara bide bilgimi vercem onu yapacagıma yoldan gecene sölerim...arama motoru degilmi tarıcak ayrıca googlein webmastertool unu kullanıyorum bing i pardon live searchada denedim berbat bisidi.

googledan baskası yalan ...saksakcılar ...

google'ye devam. ahlak zabıtası(bing) ile işim olmaz. ki düne kadar live search'de gösterdiği sonucu bu gün güya yeni arama moturunda göstermeyerek mi yenilik yapıyor bill amcanın bing'i????

simyager adlı arkadaşa; Chrome çıktığında koskoca IE'yi kenara itmeyi bildiniz ya. :)

ona bakarsanız linux tüm sürümleri ve mac birleşse windows a birşey yapamaz.. bunun pazardaki deneyimle ilgisi var 15 senelik bir firmayı ve arama konusunu başlatan bir firmayı yıkamazsınız sadece zayıflatırsınız aynı microsoft'un durumu gibi... ie'de öle olucak windows' öle olacak office öyle olucağı gibi photoshop'un yeri değişmeyecek bunlar öncülerde ve öncüler yıkılması farklı firmalar ile değil sadece içten kötü yönetimlerle olur...

aramalrımı yahoodan yapıyorum, google en iyisi fakat, tek başına olmamalı rakipsiz olmaz bu işler.

Ben neden o kadar şişirdiğinizi anlamamış bulunmaktayıp. Haddizatında Bing'in bir farkını farketmekten uzağım.

YA BU KULLANICILARI ANLAMAK GUC,BING MICROSOFTUN YILLARCA BU FIRMAYA %80 'IMIZ YAKARISTA BULUNDUK,MICROSOFT BOLE SOLE,YANI SIRKET OLARAK YAZILIMDA TEKEL IMPARATORU,GOOGLE ISE ILK CIKTIGI GUNDEN BERI KULLANICILARINI MEMNUN ETMEK ICIN CIRPINDI BUGUNLERE GELDI VE BIR DEV OLDU,ADAMLAR YINEDE CIZGILERINDEN CIKMADILAR AYNI HIZMETI DAHADA KALITELI VERMEK ICIN CABALIYOLAR,TAMAM BING CIKMISTA KARDESIM BU MICROSOF BINGI MUKEMMEL HALE GETIRSEDE AMAC HIZMET DEGIL GOOGLEYI YOK ETME CABASIDIR ...BIRAKINDA GOOGLE BUYUSUN YALANDAN KIMSE BING FALAN DEMESIN SENEYE BAKALIM ADI OLACAKMI NETTE KOMEDI YAAA :) GOOGLE ISLETIM SISTEMINIDE CIKARACAK PC LERE ZAMANI GELDIGINDE HER ZAMAN GOOGLE DIYORUM.,ADAMLARDA MENFAAT YOK,SENIN OZEL GUNLERINI KENDI HALKIN BILMIYO ,ADAMLAR HERKESIN TARIHINE ONEM VERIYO,MICROSOFT TEMELDE SOMURUDUR BU KADAR DIYORUM ....

bing in gerçek gücü amerika sayfasında bing america dışında her yerde beta.bing seneye hepimizin anasayfası olacak.

Photoshopun yeri değişmez ama o öncü dediin microsoftu görücem ben beş sene sonra

Yıllardır google'da arama yaparım ama acaba google arama sonuçlarımı kaydediyor mu, kaydedip de birşey yapıyor mu, bana zararı olur mu diye hiç aklıma gelmemiştir. Microsoft bing diye arama motoru yapmış ya ilk aklıma gelen "microsoft bizim arama sonuçlarımızı nerede kullanır?"

google arama sonuçlarımız ve bir çok şeyi kaydediyor ama bunu açıkça söylüyor, istenmeyen yerlerde kullanmıyor ve istersek kaydetmiyor. Xp yüklü bilgisayarıma uzaktan erişilmesini sağlayan ve kayıt defteriyle oynamadıkça keşfedilmeyen iki kullanıcıysa... cümleyi siz tamamlayın:D

Apple arama motoru çıkarsın hep onu kullanıcam :)

neyi savunduğunuzun farkındasınızdır inşallah microsoft arama motorunu da tekeline alırsa vay halimize.

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir