Ve sonunda Google da devrildi

Yıllardır en değerli marka olmayı başaran Google artık en tepede değil. Onu alt eden marka ise...

  • Melik Arslan
Apple Google'ı yıktı geçti!
Apple, artık en değerli marka unvanına sahip...

iPad ve iPhone gibi ürünlerle adından bahsettirmeyi her daim başaran Apple , 2010'dan bu yana piyasada gösterdiği aktiflik ile "en değerli markalar" sıralamasında 3. sıradan ilk sıraya yükseldi.

Değerini 83 milyar dolardan 153 milyar dolara çıkaran Apple, son 4 yılın en değerli markası olan fakat bu sene %2 değer kaybederek 111,5 milyar dolara düşen Google'ı devirip liderlik tahtına oturdu.

Apple ile Google'ın iş modelleri farklı olsa da Apple ürünlerinin kullanımının kolay olduğunu söyleyen analist Millward Brown, Apple'ın iş modelinin şirketi önemli yerlere taşıdığını belirtti.

Müşteri araştırmaları ve finansal verilere bakılarak belirlenen 100 en değerli marka arasında Microsoft, IBM gibi firmalar da mevcut. IBM şu anda üçüncülüğü üstlenirken, Microsoft ise 5. sırada. Bunun yanında AT&T yedinci, China Mobile dokuzuncu sırada yer alıyor. Markasında görülen %246'lık artış ile de Facebook bu listede 35. sırada.

Okuyucu Yorumları

Toplam 13 Yorum

O kadar çok reklamı yapıldı ki yeter artık dedirtmeye getirdiler. o kadar reklamı google yapsa kesin apple'nin 2 katı değeri elde eder.

Gerçek değer bundan çok farklı. Microsoft, ibm, sony, samsung, hp hepsinden çok daha zengin.

Nokia, Apple, Samsung, Google, Microsoft; elimde tam size göre öyle bir cep telefonu projesi var ki! Sizleri olağanüstü noktalara taşıyacak bir projedir.

Bu proje de şu andan itibaren satılıktır.

İlgilenenlere duyrulur.

Nokia bu projeyi özellikle size satmak istiyorum.Düşen trendinizi bu proje ile rahatlıkla tersine çevirebiliriz.

Saygılarımla

Apple sıktı artık beni, zaten dergiler, siteler iphone ve ipadi övmekten diğer telefon ve tablet pc'lere bakamıyor. Hiç bir apple ürünü kullanmadım ve kullanacağıma da zannetmiyorum, piyasa da o kadar android varken google güvencesine girerim.

Milletde ki farkli olma cabasi cogu zaman özenti sonucta apple yükselise gecti. Adamlar markayi satmiyor ki bir düsünceyi fikiri satiyor. Yolda durdur birini sor Iphone ile diger android teller arasinda ki farki höö eee kalirlar öyle. Iphone kullananlarin cocgu cebindeki malboro sigaranin yarisini cebinden disari cikarip millete hava atmaya calisan zihniyetle aynidir.

En iyisi Microsoft.

insanlara ucuz mali pahali satarsa olacagi buydu... millet gosteris meraklisi olunca tabi o kadar parayi gozden cikariyor...

apple nin farkı baz şeyleri iyi yapıyor google nin farkı fikir bulamak

google kullanıcı dostu bir firma değil

google chrome hakkında şikayetimi google`a bildirdim google yetkilisinden bana cevap:

sen git başka bir internet tarayıcı kullan! [inanmıyorsanız deneyin (ayrıca forum sitelerine hotmail yada yahoo mail ile üye olanlara gıcık oluyorlar söyleyeyim)]
bu arada google aşikayetinizi ancak üye olarak bildirebiliyorsunuz nereye bildirim yapacağınızı bulmak içinde cebelleşmeniz lazım (mesela buradan geri bildirim yapabilirsiniz diye açıklama var ancak iş başvurusu reklam başvurusu gibi alakasız seçenekeler var)

ki üye olmadan hemen altaki linke tıklayarak hizmetinden memnun kalıp kalmadığınızı yada hizmetinin neyinden şikayetçisiniz bildirebilediğiniz özelliğini sitesinde sunan firmada var (demekki yapılabilirmiş) fanatik damgası yemek istemediğimden bu kuruluşun ismini yazmayacağım

"google chrome hakkında şikayetimi google`a bildirdim google yetkilisinden bana cevap:

sen git başka bir internet tarayıcı kullan!"
_______________________________
Haklı bence madem şikayetçisin, kullanma gitsin. :) Ama kullanıcıya emir vermek hoş bir şey değil tabii ki.

Google'deki geniş yelpaze, Apple'de yok. Geçici bir zirve olduğunu düşünüyorum. Google ancak bir kaç aylığına devrederdi bu zirveyi.

hayatında eline iphone almamış arkadaşlar gene konuşmuşlar. Çokta doğru demişler 'Ben güzele güzel diyemem güzel benim olmadıkça' :)

Haklı bence madem şikayetçisin, kullanma gitsin. :) Ama kullanıcıya emir vermek hoş bir şey değil tabii ki.
----------------------------------------------------------------
şikayet dedim yanlış anladınız geri bildirim yapmıştım bulduğun bir açığı bildirmek gibi

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play