...Ve sonunda iSteve de geliyor!

iMac, iPhone, iPad ve iPod derken çıkmayan bir bu kalmıştı: Şimdi de sırada iSteve var!

  • Melik Arslan
Steve Jobs'ın resmi biyografisi yakında!
Steve Jobs: Resmi biyografisi yakında geliyor...

Apple'da büyük bir başarıya ulaşan Steve Jobs'un, ayrıca ilginç bir de hayatı var. Özellikle bu noktaya gelirken yaşadıkları, birçok insana örnek olacak türden. İşte Apple'ın kurucu ortaklarından ve bugün şirketin neredeyse herşeyi olan Steve Jobs'un resmi biyografisi, 2012'nin başlarında piyasaya sürülecek.

Walter Isaacson gibi ünlü ve saygın bir biyografi yazarı tarafından yazılacsk olan kitabın ismi ise "iSteve: The Book of Jobs" olacak. Bu kitap hakkında daha önce The New York Times'tan da söylentiler çıkmıştı fakat bu haber ile ilk defa doğrulama geliyor.

Steve Jobs hakkında resmi olmayan biyografiler de yazıldı elbette, bunlardan biri de Wiley & Sons tarafından yayımlanan "iCon: The Greatest Second Act in the History of Business" isimli biyografiydi. Bu kitabı Jobs sadece reddetmekle kalmadı, ayrıca Apple'ı bu kitabın Mac'te kullanılan e-kitap okuma programlarında kullanılamamasını da sağladı. Bu konu hakkında Jeffrey Young (kitabın yazarlarından) ise "Apple'ın gerçeklere dayanan sebepleri yok ama belli ki kitabın yayınlanmasını istemediler" şeklinde bir demeç vermişti.

Okuyucu Yorumları

Toplam 11 Yorum

haha yakında belgeseli arkasından filmi çekilir sonra da heykeli dikilir tam olur

Koşun koşun ifan'lar isteve geliyormuş :) KAPIŞIN

birgün "i" ile başlayan kötü bir kelimeye denk gelecekler. nedir bu "i" merakı?

1000 dollar ver, kitap, APPstordan iSteve APP, iPODa canta ve iMACa yeni mouse. kandirin milleti

Heykeli dikilecek adam tabi deilmi :D

steve jobs hakkında o kadar haber yapılıyor ama Suriye asıllı olduğu hakkında hiç bi habere rastlamadım...

adam çok başarılı bu adam türk olsa yorumlarınız bu kadar saçma olmazdı.kıskanıyorsunuz bu açıkca belli barı adama laf etmeyın yorum yazmayın adam yenı bır cağ actı teknolojıde acmasaydı hala symbıan nokıa alıyordunuz ıphone geldıkten sonra samsung ona özenerek aynı tıp telefonalr yapıyor hala gormuyormusunuz?

Adam utanması kendi cumhuriyetini ilan edece

steve hakkındaki en çok hangi sitede haber yapılmış(zırt pırt), chip başı çeker heralde.. chipteki bu "steve haberi" aşkı ne yamanmış ulan !

adam osursa, haber olacak sanki, yeter ya !

herif kendini satsa para edicek hakaten ya alan olur ama haa enayi çok dünyada

Apple başarılı bir tasarımcı ve pazarlama uzmanı ama başarılı bir teklonoji şirketi değil neden
-ürünlerini kendi yapmıyor. oraya buraya yaptırıyor.appleın diye elinize aldığınız iphonun ekranı ve işlemcisi dahil olmak üzere %47 parçasını samsung üretiyor.(hani samsung taklitçi diyenler var ya onlar bir daha düşünsün bence)
-yazılımın bir kısmını da kendi yazmıyor. Mac os x linuxun araklanıp bir az makyaj yapılmış hali başka bişi değil ha o yüzden stabil çalışıyor zaten. Macin arkasında linuxun ve açık kaynak koderların payı var appleın değil. ipadin ilşletim sistwemini yazan da nucleus apple değil
macintoshun parçalarını üreten intel nvidia seagte etc. toplayıp bilgisayar yapan foxconn üzerindeki işletim sistemi linuxtan arak tasarımı yapan ve satan apple
tebrikler steve bir topluluk bu kadar salak yerine konamaz. Doğru diyorsunuz adam harbiden çok başarılı

Sen de yorum yaz