Ve suçlu bulundu: Steve Jobs!

Apple ve Steve Jobs, 2010'yılında yaşanan bu olaylar dolayısıyla resmi olarak suçlu bulundu!

  • Zeynel A. Öztürk
Ve suçlu bulundu: Steve Jobs!

Apple, bazı yayımcılarla anlaşarak e-kitapların fiyatlarını sabitlediği gerekçesiyle ABD'deki bir mahkemede suçlu bulundu.

Bölge yargıcı Denise Cote, davadaki ilk izlenimlerine bağlı kalarak Apple'ın 2010'da iPad ile e-kitap piyasasına girdiğinde Macmillan, Hachette, Penguin, HarperCollins ve Simon & Schuster ile gizli işler çevirerek e-kitap fiyatlarını sabitlediğine hükmetti.

Olayların yaşandığı sırada Apple'ın başında Steve Jobs bulunuyordu. Apple'ın fiyatları sabitlemesi, e-kitap fiyatlarının Apple müşterilerine daha yüksek fiyatla ulaşmasına neden olmuştu. Hakim, kararında Apple'ın bu girişiminin rakiplerini ortadan kaldırmak olduğunu söyledi.

Yayıncıların beşi de ABD Adalet Bakanlığı tarafından açılan davaları tamamlamış, geriye sadece Apple'ın davası kalmıştı. Apple konu hakkında henüz bir açıklama yapmadı.

Okuyucu Yorumları

Toplam 8 Yorum

Müşteriyi daha çok kazıklamanın nesi suç?

@11 Tem 2013 20:34 Yani, Iphone 4 u alan sonunda S var diye 4S aliyor. Ipad 3 alan on kamerasi deyisti diye Ipad 4 aliyor kazik olmuyorda bumu suc oldu simdi :) Keriz cok olduktan sonra Apple a birsey olmaz ordan verir baska yerden alir

Kaziklamayi samsung alanen yaparken ölmüş adama bu sekilde suçlama yapılması cok yanlis sonucta bir sene sonraki tüm samsung akıllı cihazları çöp olarak görülüyor

@11 Tem 2013 21:35 Apple ve steve jobsla alakalı konuyu samsunga nasıl bağladınız hayret doğrusu..bide okuduğunuzu anlasanız gelişi güzel fanatiklik yapacağınıza...

@11 Tem 2013 21:35 asıl çöp Apple tuğlaları Dandios ile kekledikleri yetmiyor her şekilde fahiş fiyatla kullanıcılarını zarar ettiren Apple'ı nasıl savunuyorsun? sazan mısın?

Apple klasigi iste tek kitaptan mi kazikliyorlar

Olayı Samsunga bağlayan AppleFan boylar sabah sabah beni güldürdü :)

aga takoz nokia 3310 dan şaşma

Sen de yorum yaz