...Ve Windows 7 XP'yi geçti!

Hayır, genel kullanım rakamlarından bahsetmiyoruz. Ama bir alan var ki, Windows 7 açık ara önde...

  • Zeynel A. Öztürk

Ünlü oyun hizmeti Steam'in yaptığı bir donanım anketi, Windows kullanan tüm Steam kullanıcılarının yarısından fazlasının Windows 7'ye sahip olduğunu ortaya çıkardı.

Donanım anketi sayfasına göre Windows 7'nin 64 bit sürümü, Nisan 2011'de ankete katılmak isteyen kullanıcıların yüzde 40.88'inde yüklü. İşletim sisteminin 32 bit sürümünü ise katılımcıların yüzde 10.76'sı kullanıyor (yüzdelerde Mac kullanıcıları hesaba katılmamış). Bu ise donanım özelliklerine erişilmesine izin veren Steam kullanıcılarının yüzde 51'inin Windows 7 kullandığı anlamına geliyor. 10 seneden yaşlı olan Windows XP ise yüzde 22 gibi hala büyük bir kullanım oranına sahip.

Ankette diğer göze çarpan sonuçlar arasında DirectX 11'li oyunları çalıştırabilen PC'lerin katılımcıların sadece yüzde 5.6'sını oluşturması ve katılımcıların yüzde 41.39'unun dört çekirdekli işlemciye sahip olması da var.

Okuyucu Yorumları

Toplam 23 Yorum

windows 7'den nefret ediyorum !!!

evet xp artık ölüyor

xp yi küçültmeye yer arıyorlar yok steam kullananmış yok bilmm neymiş,bırakın bunlarıda kabul edin xp hala lider!

xp kullanıyorum bence windows 7 çok yavaş xp jet gibi maşallah xp varken niye 7 kullanıyım ? + bi windows 7 teması çaktınmı iş bitmiştir :))

10 yıllık os neticede, win7 varken artık xp inadı gereksiz

evet xp hala lider fakat kabul etmek gerekir ki yavaştan yavaştan ölüyor. bu yüzden yeniliklere de açık olmak gerek...Windows 7 her yönüyle güzel, hakkını yememek gerek.

evet xp hala lider fakat kabul etmek gerekir ki yavaştan yavaştan ölüyor. bu yüzden yeniliklere de açık olmak gerek...Windows 7 her yönüyle güzel, hakkını yememek gerek.

P4 bir bilgisayara w7 kurmalarını beklememek lazım.

Xp, çok hantal ve açıklarla dolu bir sistem. Windows 7 çok daha hızlı, rahat ve güvenli. İnanmayan denesin...

Windows 7 anca Xp ile sevisir ! Tabiki erkek xp olur :D

yeni kral win 7 hoşgeldin...

En Büyük XP!!!

vistayı hiçbir haberde göremiyoruz ? :)

"xp yi küçültmeye yer arıyorlar yok steam kullananmış yok bilmm neymiş,bırakın bunlarıda kabul edin xp hala lider!"

İnternet kafelerde lider evet.

xp yi öldürenler utansın :D

Ne doymaz işletim sistemiymiş arkadaş.

Bazı arkadaşlar , Osmanlının son dönemlerini andırıyor yorumları ile... Zaten bu zihniyetteki insanların varlığından dolayı gitti koskoca şanlı devlet...
Hangi zihniyet o derseniz İSTEMEZÜK zihniyeti...
Win 7 iyi dersiniz istemezük derler , Xp artık eskide kaldı , win 7 'ye geçin dersiniz istemezük derler...

Birisi yazmış Win 7 den nefret ediyorum... Neden ? win 7 sana bişey mi yaptı ? Küfür mü etti ?
Öteki demiş XP lider.... Nasıl ? hergün kullanıcı kaybederek mi yoksa ; sen kullanıyorsun diye mi ?
Arkadaşlar gözlerinizi açın ; Win 7 gayet stabil ve gayet istikrarlı çalışan bir windows sürümü... Görselliğide apayrı...

uzun zamandır xp li bilgisayar görmedim :D zaten görsemde hemen windows 7 kurmaya ikna ediyorum o bilinçsiz arkadaşı :D düşük donanımlılar xp kullansın demiyecem çünkü windows 7 düşük donanımlarda da gayet güzel çalışıyor.en az 1gb ram yeterli

Link Başlığı : ...Ve Windows 7 XP yi yedi!
Haber Başlığı : ...Ve Windows 7 XP'yi geçti!

Ne bereketli habermiş bu da yahu.. Chip Online ı Windows 7 çıktıktan beri günü gününe takip edenler bilir... En az 50 tane haber çıkmıştır bu konuyla ilgili..

Ne de büyük pastaymış birader bu XP - Windows 7 yiye yiye bitiremedi. Amman dikkat etsin Windows 7, sonra midesine oturur - hatta bununla da kalmaz, Windows 7 kusmak zorunda kalır - yani kullanıcılar XP ye dönüş yaparlar...

Forever XP..

Microsoft un malı deniz - yemeyen domuz :)

XP hala lider diyen arkadaşları anlayamıyorum. Tamam Vista rezaletti. O konuda hak veriyorum. Ancak Windows 7 hem hız olarak XP ile aynı seviyede hem de arayüzü XP'den çok daha modern ve hoş. XP'ye göre çok daha güvenli olmasıda cabası. Bence devir atlamanın zamanı geldi diye düşünüyorum.

xp de xp windows 7 daha iyiymiş neye göre vista ya gore mi dogrudur :D favorim xp

ben xp kullanıyorum ama her zaman yeni işletim sistemlerini kurup denerim... win 7 evet gerçekten güzel bir işletim sistemi ama benim bilgisayar için değil ne yazıkki... çoğu arkadaşım çıkıp 1-1.5 gb ram yeter diyor win 7 için; ama yetmiyor oyun oynayamıyorum,birden fazla program kuramıyorum,çalıştıramıyorum vs. haliyle xp kullanıyorum ama bilgisayarımın donanımı yüksek olsa tabiki yenilikten yana olurum...

Sen de yorum yaz