Verbatim: Yeni SSD'ler ve TB sabit diskler

Verbatim katı durum diskleri pazarına da el atıyor; sabit disklerde kapasiteyi artırıyor...

  • Halil Mollaoğlu
Verbatim: Yeni SSD'ler ve TB sabit diskler
Verbatim harici diskler: USB, Firewire400/800, eSATA ile dört kat giriş.

Verbatim katı durum diski pazarına giriyor ve esnek bağlantı sistemine sahip 1 TB'lık bir sabit disk sunuyor.

Verbatim ExpressCard SSD'ler 16, 32 ve 64 GB depolama kapasiteleriyle satışa sunulacak. Modüller modern notebook'larda bulunan ExpressCard/34 slotu (PCMCIA-Express Card) ile uyumlu. Verbatim veri aktarım hızlarını şöyle açıklıyor: Okuma hızı 100 MB/s, yazma hızı 45 MB/s.

Buna ek olarak Verbatim Cebit fuarında dört bağlantı arayüzünü de destekleyen (USB, Firewire400/800, eSATA) 3,5 inç ebatlarında ve 1 TB depolama alanı sunan bir sabit disk de tanıtmak istiyor. Etkinlikte tanıtılan ağ tabanlı sabit disk (NAS) de aynı depolama alanını sunuyor.

Verbatim ExpressCard SSD'ler önümüzdeki günlerde ABD'de 100 ila 300 dolar arası fiyatlarla satışa sunulacak. Türkiye için fiyat ve çıkış tarihi belli değil.

CHIP Online Yorumu:
Verbatim SSD'lerin veri aktarım oranları heyecan verici değil, fakat buna karşın fiyatları çok çekici. Benzer örneklerinin fiyatı neredeyse 3 veya 4 katı daha fazla.

Okuyucu Yorumları

Toplam 2 Yorum

ssdlerin hala flash belleklerden pahalı olması çok büyük bir saçmalık...flash bellekler çok daha küçük pratik hafif ve ucuz...o halde ssdnin avantajı ne...

ben avantajını soyleyeyım... ssd ye sıstem kurabılıyorsun ama flash bellege kuramıyorsun :) kı ssd ıle flash belleklerı karsılastırmak cok sacma...

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play