Veri depolamada yeni dönem başlıyor

İş yerinizde geniş kapasiteli veri depolama ve paylaşımı yapabilirsiniz, bir ton özellik de cabası!

Veri depolamada yeni dönem başlıyor
İşte Iomega'nın veri ürünü StorCenter ix4-200d...

Iomega, özellikle kurumsal kullanıcıları ve bu kullanıcıların kalabalık ofislerini göz önünde bulundurarak yeni bir veri depolama cihazını piyasaya sürdü. StorCenter ix4-200d adlı yeni cihaz ağ üzerinde kullanıma açılabilen ve pek özellik sunarak veri depolamayı hem kolaylaştırıyor, hem de daha güvenli hale getiriyor.

Cihazın farklı özellikleri arasında diğer ağ veri depolama araçları (NAS) ile uyumlu çalışabilme fonksiyonu yer alıyor. Diğer NAS'larda bulunan verileri otomatik olarak güncelleme imkanı sunan cihaz, bu sayede bilgisayara bile ihtiyaç duymadan verileri her zaman güncel tutabiliyor. Çift ethernet bağlantısına sahip olması sayesinde ise, bağlantılardan birinde sorun yaşandığı durumlarda bile veri aktarımını sürdürebiliyor. Bluetooth desteği de bulunan cihaz aynı zamanda kendi üzerindeki özel donanım ve yazılımlar sayesinde PC'lerin üzerindeki kameralardan kendiliğinden görüntü kaydedebiliyor. 2 terabaytlık modeli 700 dolara piyasaya sunulan cihazın, 4 TB'lık modelinin fiyatı 900 dolar ve 8 TB'lık model 1900 dolara satışa sunuluyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 1 Yorum

Bunlar hikaye, içinde soğutucu bir sistem ve bildiğimiz piyasada satılan disklerden var. 2 TB lik disklerden iki tane kutuya koyup fahiş fiyatla satıyorlar.

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir