Veriler artık Poken'de saklanıyor

Görüntü bakımından USB'yi andıran Poken teknolojisi Türkiye ile tanışıyor.

Veriler artık Poken'de saklanıyor

Bir Touch Medya teknolojisi olan Poken, görüntüsü ile USB'yi andırıyor. Basit bir dokunuşla sistemin içerisindeki tüm dijital belgeleri hızlıca aktarabilen aygıt, organizasyonlarda teknolojik farklılığı ile dikkat çekiyor.

Firmaların etkinliklerde giriş-çıkış sistemlerini kontrol edebileceği, ilginin hangi aktivitelerde yoğunlaştığını da rahatlıkla ölçebileceği Poken'ları katılımcılar da organizasyonun her aşamasında etkin olarak kullanabiliyor.

Üzerinde firmaların logolarının yer alabildiği Poken sayesinde marka bilinirliği de artıyor. Poken, katılımcılar bilgileri, kartvizitleri ve sunumları dijital olarak ufacık bir bellek içerisinde, tek bir dokunuşla muhafaza ediyor; soyut bilgileri ise elle tutulur somut bir materyale çeviriyor.

Tek dokunuşla tüm bilgiyi aktararak zamandan tasarrufu sağlarken, katılımcıları etkilemekle birlikte fuarın/organizasyonun bilgi çağına uygunluğunu gözler önüne seriyor.

Poken'in Diğer Ayrıcalıkları Şunlar:

Katılımcılar ve ziyaretçiler arasında uzun vadeli ilişki sağlıyor.Katılımcılar networklerini genişletebiliyor. Stantta müşterilerin ilgilendiği her şeyi toplamasına imkan veriyor. Standınızı kimler ziyaret etmiş ve ne bilgiler toplamış bilmenize imkan sağlıyor. Ekibiniz ile etkileşimin kalitesini artırmanızı sağlıyor. Ürünleri tanıtırken ziyaretçilerin standınızda daha çok vakit geçirmesini sağlıyor. Mobil aplikasyonu sayesinde, indiren katılımcılar her etkinliğe check-in yapabiliyor; eğitim esnasında gerekli bilgi notlarına telefondan ulaşabiliyorlar. Bilgilerin dijital olarak toplanıp muhafaza edilmesi kağıt tasarrufu sağladığı gibi basım, üretimdeki elektrik ve nakliye giderlerinden de tasarruf sağlıyor. Bir sonraki senenin öngörü ve bütçelerini hazırlayan metrixler bulunuyor; dolayısıyla etkinlik sonrası istatistik elde etme stresi bitiyor. Ürün, hizmet ve fiyat hakkında geri bildirim ve anketlerin kolay sağlanımı oluşuyor.Etkinlik sponsorlarının görünümü Poken sayesinde mümkün olduğu kadar çok sağlanıyor.

Online Sistemin Çalışma Şekli ise Şöyle:

  • Dil seçimi (Türkçe- İngilizce)
  • Kategori seçimi (delege, konuşmacı, organizatör, medya, özel davetli, VIP vs..)
  • Online anket (soru düzenleme)
  • Kişisel bilgileri yakalama (katılımcı bilgileri için alanlar mevcut)
  • Detay teyidi (tüm doldurulmuş alanlar teyit için görünür hale geliyor ve sonrasında işleniyor)
  • E-bilet Gönderimi (özgün barkod & QR kodlarını ve tüm detayları içeren teyit e-maili gönderiliyor)
  • Varolan kayıt düzenlemesi (doldurulmuş deyatları düzenlemek için kullanıcı adı &şifre gönderiliyor)
  • Kayıt sistemi merkezileştiriliyor
  • Kategorilere göre bagde'ler basılabiliyor (delege, konuşmacı, organizatör, medya, özel davetli, VIP)

• Ekip / organizatör /güvenlik kayıtları tutulabiliyor (etkinlikten bir gün önce alınarak)

BASIN BÜLTENİNDEN DERLENMİŞTİR

Okuyucu Yorumları

Toplam 4 Yorum

Bunlarla format atabilir miyiz ki....

"Görüntü bakımından USB'yi andıran Poken teknolojisi Türkiye ile tanışıyor." Teknololi Türkiye ile tanışamaz, tanışsa tanışsa Türkiye poken teknolojisiyle tanışır. çünkü insanlar( toplum) öğrenir, tanır. Bence sizin teknoloji yazısından önce ortaokul Türkçe dersini verip artık mezun olmanız lazım.

Öyle kesin konuşmayın ya. Daha usb sona ermedi...

tırt. 494 karakter daha yazabilirsiniz.

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play