Verilerinizi de çevrenizi de koruyor!

Seagate'in yeni taşınabilir diski, hem hızlı hem de üzerindeki maddeler sayesinde doğa dostu!

Verilerinizi de çevrenizi de koruyor!

Seagate, geleceğin ihtiyacı çözümleri gelecek nesilleri koruyarak üretmeye çabalıyor. Düşük güç tüketimi, çevreye uygun maddelerin kullanımı ile yüksek performans için çevre korumadan ödün vermenin gerekmediğini gösteren Seagate, kişisel bilgisayarlar, ev ağ sistemleri ve harici depolama için en yüksek performansa sahip, fısıltı sessizliğinde çalışan 3,5-inçlik disk sürücüsü Barracuda Green'i şimdi Türkiye'de kullanıcılarına sunuyor.

Yaşanabilir bir çevre için %70'i hatta daha fazlası geri dönüştürülebilen, düşük halojen içeren, yüksek çevre standartlarına uygun tasarlanan Barracuda Green 5900 devir hızı ile performansını da ortaya koyuyor.

Seagate Ürün Grubu Yönetimi Başkan Yardımcısı Dave Mosley Barracuda Green için "Seagate'in ilk SmartAlign teknolojisini içeren hard diskleri arasında yer alıyor" diyor.

Seagate "Yeşil Depolama" Barracuda Green hard diski tüm dünyada 2TB, 1.5TB ve 1TB gibi farklı kapasitelerde kullanıma sunuyor.

Basın bülteninden derlenmiştir.

Okuyucu Yorumları

Toplam 3 Yorum

hdd'lerde halojen olduğunu bilmiyordum(düşük halojen içeriyor dediğine göre) hangi parçada ne işlev amacıyla kullanılıyor bilen var mı?

3,5 inç boyutlu ama 5900 rpm şaka gibi yada geçen 1 nisaan şakası, fiyatıda uçuk olur bunun, "çevre için %70'i hatta daha fazlası geri dönüştürülebilen" zaten bi alet yeşilmi bitti kesin pahalı olur.

biz bu hard diski almaya fazla para vercez buda kağıt fazla gitçek demekki yeşil dolarlardan bahsediyorlar.artık bıraksınlar bunları ssd diske yatırım yapsınlar.

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play