"Verizon, Yahoo'ya teklif götürecek"

Yeni bir rapor, Yahoo'yu satın almak isteyen bu devin önümüzdeki hafta hareket edeceğini söylüyor!

  • Zeynel A. Öztürk
Verizon, Yahoo'ya teklif götürecek!

Yahoo'nun web kısmını satmaya çalıştığı artık sır olmasa da, sır olan bir şey var: Firmayla gerçek anlamda kimin ilgilendiği. Bloomberg'e göre ABD'nin mobil hizmet sağlayıcısı Verizon, önümüzdeki hafta Yahoo'ya bir teklif sunma planları yapıyor.

İddia doğruysa Verizon, teklifi "daha tatlı hale getirmek için" Yahoo'nun Japonya bölümünün yüzde 35,5'ini de satın almak istiyor. Ancak Bloomberg'in ismini açıklamadığı kaynakları yanılmıyorsa Verizon'un önemli rakipleri olabilir. İddialara göre Yahoo'ya teklif götürme planları yapan firmalar arasında Google bulunuyor. Google'ın yanı sıra iki öz sermaye fonunun da Yahoo'yu satın almayı düşündüğü ileri sürülüyor.

Ancak şu an için Verizon'un daha ciddi olduğu düşünülüyor. Verizon geçen sene AOL'yi satın almak için 4,4 milyar dolar ödemekten çekinmemişti. Firmanın bu yeni teklif için üç farklı finansal kurumla görüştüğü söyleniyor.

Geçen ay Microsoft'un Yahoo için benzer bir teklif yapacağı konuşulmuştu. Ancak bu kez rapor, Microsoft'un Verizon'un teklifini kısmen destekleyecek bir teklif düşündüğünü iddia ediyor. Microsoft, iddialar hakkında şimdilik herhangi bir açıklama yapmadı.

Okuyucu Yorumları

Toplam 4 Yorum

Yahoo'nun satılması en doğru karar; çünkü Yahoo'ya yeni bir ruh lazım! Baştan aşağıya yenilenmeli...

yahoo da sıkıntı mı var , batıyor mu ? yoksa nokia gibi önce alıp sonra mı fişini çekecekler?

@09 Nisan 2016 15:08 Tabiki dibi boyluyor...

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play

Turhost

İlginizi çekebilir

Turhost