Viber, 900 milyon dolara Rakuten'in oldu!

Android ve iOS'un popüler uygulaması, 900 milyon dolara satıldı! İşte o uygulama ve yeni sahibi!

Viber, 900 milyon dolara Rakuten'in oldu!

Japon e-ticaret firması Rakuten, ünlü mesajlaşma uygulaması Viber900 milyon dolara satın aldığını duyurdu.

Kıbrıs merkezli Viber, iOS ve Android kullanıcıları arasında en çok indirilen mesajlaşma ve çağrı yapma uygulaması. Viber, son zamanlarda PC'leri Skype'a rakip olacak bir anında mesajlaşma uygulaması da yayınlamıştı. Bu satın almayla beraber Rakuten, akış firması Viki ve Pinterest'te önemli boyutta bir hisseyi satın aldıktan sonra bünyesine bir şirket daha katmış oldu.

Play.com web sitesinin sahibi Rakuten, geçen sene işlem karını yüzde 80 artırmayı başarmış, böylece 6 sana üst üste rekor kırarak tarihe adını yazdırmıştı. Bu satın almayla beraber firmanın tüm dünyadaki kullanıcı tabanı, 500 milyon özel ID'ye yükselmiş olacak. Rakuten'in sahibi Hiroshi Miktani, Viber'in mesajlaşma teknolojisinin çevrimiçi mağazalarında iletişimi kolaylaştırmak için kullanılacağını söylüyor. Miktani, yaptığı açıklamada Viber'in Rakuten'i yeni aşamalara taşıyacağını iddia ederken, böyle bir sistemi kendi başlarına geliştirmelerinin imkansız olduğunu belirtti.

Zeynel A. Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 9 Yorum

Windows Phone'un popüler uygulaması değil mi?

1 sene kullandım; hep sıkıntı yaratıyor, whatsupp inanilmaz düşük veri kullanıyor fakat onun da cok problemi var; eğer ki son görülmeyi ve 1 yıldan sonraki ücretli durumunu düzeltirlerse kesilikle sadece whatsupp kullanirim...

@14 Şub 2014 22:28 Kakao kullan, hem daha iyi hem ucretsiz. Sesli arama ozelligi dahili.

@14 Şub 2014 22:28 son güncellemede whatsapp ta düzelme var çevirimiçi olan görünüyor 1 sene sonrada 1-2 tl bunun pek sorun olduğunu düşünmüyorum

kıbrıstan kurtulduğuna çok sevindim artık gönül rahatlığıyla yaygınlaşabilir. elim rumuna kazandırmak hoş bişey değildi.

@14 Şub 2014 23:05 ne ahmakça bir yaklaşım, sende yap, senin programında yaygınlaşsın, hala bu kafada adam varmı ya bu çağda..allah allahhhh.

@15 Şub 2014 09:05 sensin ahmak. sen hala hangi dünyadayız de. hangi dünyadayız biliyor musun? suriyede insanların açlıktan öldüğü, ölmemek için kedi köpek yemek zorunda kaldığı dünyada yaşıyoruz teknolojik çocuk sen tabi gezdiğin alışveriş merkezlerinin parlak spot ışıkları altında gerçekleri göremiyor olabilirsin ama bir gün bu devran dönüp sana geldiği zaman sana da derler ahmak diye akıllı ahmak seni.

Gereksiz...Whatsapp Kullanıorum sorunsuz...

Kibris mi ? Kibris Rum Kesimi mi ?!!!!!!

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir