Video: N900'da Super Nintendo keyfi

Nokia N900 ve Super Nintendo emülatörü birleşirse ne olur? Yanıtı videomuzda...

  • Halil Mollaoğlu
Video: N900'da Super Nintendo keyfi
Nokia N900: Super Mario için yeterli gücü var.

Finlandiyalı bir Nokia hayranı Super Nintendo emülatörü DRNokSnes'i akıllı telefon Nokia N900'e kurdu ve Super Mario'yu akıcı bir şekilde çalıştırmayı başardı. Kullanıcı, tüm bu süreci gösteren bir video da hazırladı.

Finlandiyalı Nokia kullanıcısının yaptığı açıklamaya göre telefonun TV çıkışını kullanarak daha büyük bir ekranda oynamak ve Wii uzaktan kumanda ile yönetim de Linux tabanlı cep telefonu için herhangi bir sorun teşkil etmiyor.

CHIP TV'de Nokia N900'da Super Nintendo denemesini izleyebilirsiniz.

Okuyucu Yorumları

Toplam 5 Yorum

bu telefon ekran türü basınca duyarlı ise çok kötü N97'deki gibi değilse ozaman gerçek bir iphone katili olabilir.

ben onu bunu bilmem için içinde linux varsa :) bomba birşey çıkıcak :D

Ben bir linux hayranı değilim ama arada zevk için pardus kullanırım açık kaynak olduğu için wii nin de xbox'ında ps3'ünde kumandasını kullanabiliriz xD Bu telefonu 4 gözle bekliyorum çünkü bugüne kadar çıkmış olan en çok ve kolay modifiye edilebilir telefon olacak :)

arkadaşlar bu telefon alınır hem kamera hem işlemci hemde sanal bellek 1cg yani telefonda kasılmadan hızlı çalışacak ve dvx oynatıyor iphoneyi sollayacak iphoneciler telefonu satarmı yoksa kırarmı bilmem

ben de bırtane n900 var facebooktan vıdeo bıle ızleyemıyorum flash ıstıyor yuklemey calısıyorum hangi lınux sıstemını soruyor hepsını denedım olmadı
msn dersen zaten lınux a uygun download yapacak yer yok
skype ıse sıtesınde telefona uygundur dıyorrr
50cı denemee tık yok
yardım gereklı lınıx belam olduu

Sen de yorum yaz