Virgin Galactic'in "Turistleri" Bunları Giyecek!

Virgin Galactic'in uzaya çıkacak "turistlerinin" giyecekleri kıyafetler belli oldu...

  • Levent Öztürk
Virgin Galactic'in "Turistleri" Bunları Giyecek!

Uzaya "turist taşımayı" amaçlayan Virgin Galactic bu işe başladığında, bu kişiler özel bir tarza da sahip olacak. Özel hava-uzay firmasının yaptığı duyuruya göre Under Armour, yolcular ve pilotlar tarafından giyilecek olan uzay giysilerini ve ayakkabıları tasarlayacak. Ayrıca giyim firması, uçuşlara hazırlık için fiziksel eğitim programlarını da imzasını atacak.

Uzay giysileri için henüz çok fazla detay belirtilmiş değil. Firmaların söylediğine göre Under Armour tarafından tasarlanacak giysiler, "güvenlik, kullanış, konfor ve tarzı" birleştirerek giyenlere "gelişmiş performans" sunacak. Under Armour, uzay keşfi için giysileri tasarlamanın yanı sıra yerdeki kişiler için de giysiler tasarlayacak. Virgin Galactic'in tesislerinde çalışan mühendisler, astronot eğitmenleri ve görev kontrol çalışanları da UA tasarımlarını giyecek.

Virgin Galactic, Under Armour tasarımlarını bu yılın ilerleyen zamanlarında göstermeyi planlıyor. Firma, ilk ticari uçuşunu 2019'un sonundan önce yapmayı planlıyor ancak geçmişte de fırlatma tarihlerini ertelemek zorunda kalmış ve ciddi gecikmeler yaşamıştı. Firma, geçtiğimiz haftalarda SpaceShipTwo yörünge-altı uzay uçağı ile ilk defa uzaya başarılı bir şekilde ulaşmıştı.

Okuyucu Yorumları

İlk yorum yapan siz olun
Sen de yorum yaz