Virgin Media, korsana karşı kampanya başlattı

Virgin Media, BPI ile beraber torrent'i illegal olarak kullananlara karşı savaş açtı.

Virgin Media'dan korsana karşı kampanya

Virgin Media ve BPI, geçtiğimiz günlerde yaptıkları açıklamada yeni bir kampanya başlattıklarını ve bu kampanya ile internet üzerinden illegal olarak müzik paylaşan ve indiren kullanıcıların üzerine gidileceği belirtildi.

BPI'dan yapılan açıklama şöyle: "Kampanyanın bir parçası olarak, hesabı ile bir süredir illegal yolla müzik paylaşan ve bu tür dosyaları bilgisayarlarına indiren kullanıcılara uyarı mahiyetinde iki mesaj atılacak. Bu mesajlardan biri Virgin Media'dan gelirken, bir diğeri ise BPI'dan söz konusu kullanıcılara gönderilecek."

BPI'ya göre, 6,5 milyondan fazla genişbant internet bağlantısını kullanan internet kullanıcıları, izin olmaksızın P2P web sitelerini kullanarak illegal dosya alışverişinde bulunuyorlar.

BPI'nın CEO'su Geoff Taylor ise bu konuda Cem Yılmaz'dan farklı düşünmüyor: "Eğitim şart. Dosyaları illegal indirmenin sakıncaları ancak eğitimle insanlara aşılanabilir. Virgin Media, bu anlamda bir adım atmış bulunuyor."

Selim Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 4 Yorum

püh söylediğine bak bitti artık yok cd yok bantmış korsan diye de birşey yok önce mp3 playerlerin piyasaya çıkmasına izin vereceksiniz sonra da diyeceksiniz korsanla dağıtım telekom hizmeti veren şirketler geniş bant hizmeti sağlayacak 2gb dosya transferine izin verecek sonra siz yine ilegal paylaşıma destek vermiyoruz diyeceksiniz bu iş burdan kaynaklanmıyor temel de temel de temeli kırarsan ayakta gerisi de durmaz korsanmış paylaşımmış ancak böyle biter şimdi bu hizmetler karşıısn da ben de korsan indiriyorum filim indirip izliyorum başka felan felan hem de cazip artık kimse artık gidip birşey almıyor telekom hizmetlerine daha fazla para ödüyor ve herşeyi bir anda ayağına kadar geliyor işte bu bitmez bunu çözecekler bu sistemlere izin verenler yani hükümet yetkileleri bir son verebilir.

Tabi Tabi...

İnternette görmüştüm: Bir plak aldığınız zaman size bir kupon veriyorlar. O kuponu kullanarak albümdeki parçaları internet sitesinden indiriyorsunuz. Gerçi bizim ülkemizde bu uygulama yürümez. Ne de olsa bedava sirke baldan tatlıdır ! Değil mi? :)

herşey pahalı insan herhalde cayar torrent.P2P den indirir

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir