Trend Micro: Sinsi yazılımlar iş başında

Güvenlik tehditleri artıyor; güvenlik yazılımları ayak uydurmaya çalışıyor: İşte çarpıcı tespitler..

Trend Micro Enterprise Security'nin bir parçası

Trend Micro Enterprise Security'nin bir parçası

İki haftalık risksiz değerlendirme sonucunda, şirkete özel bir rapor hazırlanıyor. Rapor:

• Potansiyel enfeksiyon vektörlerini inceliyor.
• Tehdit içeren yazılımları, bilgi hırsızlarını, etkilenen varlıkları, enfeksiyon kaynaklarını ve işleri aksatan uygulamaları tespit ediyor.
IP adresiyle özel sorun alanlarını saptıyor.
• Tehditlerin nasıl oluştuğunu, ağa nereden girdiğini ve güvenlik açıklarının nasıl kapanacağını daha iyi anlamak için, şirketin güvenlik ağına yönelik görünürlüğü artırıyor.

Trend Micro Enterprise Security'nin bir parçası
Trend Micro güvenlik tehdidi değerlendirmesi, Trend Micro Enterprise Security'nin bir parçası. Trend Micro Enterprise Security, içerik güvenliği ürün, servis ve çözümlerini kapsayan entegre bir çözüm olup, Trend Micro Smart Protection Network'e dayanıyor. Çözüm, gelişmekte olan tehditlere karşı anında koruma sağlarken, güvenlik yönetiminin maliyetini ve karmaşıklığını önemli ölçüde azaltıyor.

Trend Micro'nun tehdit yönetimi servisleri hakkında ayrıntılı bilgi almak ve güvenlik tehdidi değerlendirmesinden yararlanmak için, bir Trend Micro Enterprise satış temsilcisiyle temasa geçin ya da şu adresi ziyaret edin: http://go.trendmicro.com/thinkagain/form.php.

Basın bülteninden derlenmiştir.

Okuyucu Yorumları

Toplam 3 Yorum

Bu trend microda bisi sanıo kendini 2 rapor yayınladı diye kur bi internet secrutiy girdigin sitelere dikkat et olsun bitsin ya aboo ne kdr uzatıyorlar

trendmicro firması symantec firmansına en az 1000 basar virüs ve diğer tehditleri tanımlama konusunda yalnız yazılımın karantina özelliğinin olması hiç tasvip ettiğim bir olay değil.trend micro tanımlamada iyi olduğuna %100 katılıyorum ama temizleme konusundaki başarım değeri çok düşük eski moda klasik çözümler ile iş yapmaya çalışlıyor halen. symantec firmasının veri tabanında milyonlarca tehdit tanımı var ama nedense çoğunu tanıyamamakta yada karantina yaparak çözüm olduğunu çok iyi aşıladığı için kullanıcılar tarafından hiç tepki görmeyen 1 numaralı yazılım hakkını vermeyenler sınıfında.
sahte virüsler ve diğer tehditlerin tanımlanması bilinmeyen bir tehtidin networkte dolaşmasını engellemede ise çok aşırı geride kalmış durumdalar. şuanki trendin yaptığı sadece geliştirme aşamasındaki bir proje gerçekte hangi firma bedavaya tesbit amaçlı bukadar uğraşır ki tabiki hiç birisi. şuanki yaptığı tesbit yeteneği çok yakında clientler ile birlikte gelecek bence ve büyük ihtimallen pandasoftware firması gibi otamatik olarak sunucular arasında bir köprü yapıp bilinmeyen tehditleri oturdukları yerden tesbit edecekler.

pandasoftware firması bu konularda tek başına trupreventi 2010 sürümlerinde dahada güçlendirerek bilinmeyen tehdit tebit yeteneğini dahada ileri taşıdı artık en yüksek değerde dahi tehdit içeriği yoksa dosyaları virüs ilan edip silmiyor.bunların dışında ürünün karantina konsolunu kullanmamasıda bir diğer artı firma için. sadece yeni tanımlaması olmayan dosyaları bu bölüme taşıyıp serverine yollayıp gerekli güncellemeyi yaparak temizleme işlemine başlıyor ve karantinadaki dosyalarıda tutmuyor.

şuanda g-data firması çok güçlü ama sonuçta 5 tane virüs üreticisi bir araya gelip 5 yazılımın veri tabanı birleştirilip çift tarama motoru kullanılırsa elbetteki başı çekecektir ama şunu söyleyim tek başına çıksa idi firma diğerlerinden hiç farkı kalmazdı.ürünün testinin yapılıp tanıtılmasını istiyorum bu sitede yalnız basit bir tanıtım değil virüs temizleme yeteneği ve karantinaya virüs alıyormu alıyorsa sonraki safhalarda ne yapıyor. diğer sitede önerilen symantec ve ve trend ürünlerinde bu konulara hiç değinilmiyor tanıtımlarda sadece virüsü tanıyormu tanıyor bitti olsun istemiyorum. kırpmak istediğinizide kırpabilirsiniz yazdıklarımdan.

12.32 ye katılıyorum,
bişey yayınladı diye hep kendini en iyi gösterir bu firmalar.
kullancaksanız ne kaspersky ne avira..
ESET SMART SEC. kullanın.

Sen de yorum yaz

Bu konuda okuyacaklarınız
1
2
3
Trend Micro Enterprise Security'nin bir parçası
CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir