Virüslü siteleri temizlemede Google yardımı

Google hackerlarla mücadele etmekte kararlı: İnternet devinin son uygulaması burada...

  • Ümit Öncel
Virüslü siteleri temizlemek için Google yardımı
Google virüs avına çıktı!

Google arama sonuçlarında zaman zaman bir sitenin içeriğinin bilgisayarınıza zarar vereceğine dair mesajlar görmüşsünüzdür. Google bu otomatik taramayı uzun zamandır yapıyor ve kullanıcılarını zararlı olabilecek sitelerden uzak tutmak için uğraşıyor. Ama artık bir adım daha ileri gitmeye ve web sitesi sahiplerini bu zararlı yazılımlardan nasıl kurtulacaklarına dair ipuçları vermeye karar verdi.

Google'dan Lucas Ballard, pek çok web sitesinde karşılaşılan bu zararlı kodların site yöneticileri tarafından değil, siteye sızmayı başaran hacker'lar tarafından yerleştirildiğini söyledi. Bu durumlarda kullanıcıların sitelerden uzak durmasının kalıcı bir çözüm olmadığını düşünen Google, artık Webmaster Tools hizmeti çerçevesinde zararlı kodun örneklerini site yöneticileri ile paylaşmaya başladı. Bu sayede site yöneticileri sorunu daha kolay bir şekilde tespit edip, gerekli önlemleri daha hızlı bir şekilde alabilecekler.

Okuyucu Yorumları

Toplam 7 Yorum

bu söz tefal'e ait ama

google, ne varsa sende var :D

hackerlarda o kodları kullanır =)

Bilgisayar kullanan herkes virüs, casus yazılım ve hacker tehlikesi altındadır.Yani bu şu manaya gelir:Bir şekilde herkesin güvenlik yazılımlarına ihtiyacı var.

Google'a şu soruyu soruyorum:Her bilgisayar kullanıcısının bir şekilde sizin müşteriniz olmasını istiyor musunuz? Her bilgisayar kullanıcısının belleğine "Google" isminin kazınmasını istiyor musunuz?

O zaman size teklifim şu:Bir Free Internet Security Suite ve Free Online Backup uygulaması üretmenizdir.Güvenlik yazılımları ihtiyacı stratejik bir noktadır. Oraya bayrağınızı mutlaka dikin.

İnsanların, özellikle şirketlerin ve de kurumların güvenlik yazılımlarına harcadıkları paranın haddi hesabı yok.

Bu boşluğu mutlaka doldurun ve insanların kahramanı olun.

22.05'de yorum yapan arkadaş doğru söylemiş, hem de Microsoft'un kendi bedava antivirüsünü çıkardığı sırada Google da bu işe el atabilir.

Microsoft'un işe yaramaz güvenlik yazılımları ancak "biblo" olarak kullanılabilir.Bu yazılımlar "Microsoft, güvenlik konusunda bir şeyler yapıyor." imajı vermekten başka bir şeye yaramayan yazılımlardır.

Piyasada bazı büyük güvenlik firmalarının free güvenlik yazılımları da mevcuttur ama ne yazık ki bunlar da yetersizdir.

Google, bu durumu kaliteli yazılımlar ile mutlaka değerlendirmelidir.

insanların yaptığı her güvenlik sistemi yine bir şekilde insan zekası ile kırılıyor. Tüm bu sistemlerdeki en büyük kusur insanın ta kendisi.
bana kalırsa bu da bir çözüm getirmeyecek. Tabii vakaların azalacağı aşikâr

Çok rant var güvenlik yazılımı işinde "Google" o sularda yüzmez.

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play