Vista'cılar Win 7 politikasına çok kızdı!

Microsoft'un Windows 7 fiyatlarını açıklaması en çok Vista kullanıcılarını kızdırdı. İşte nedeni...

Vista'cılar Win 7 politikasına çok kızdı!
Vista Ultimate kullanıcıları çok kızgın...

Bildiğiniz gibi Windows 7'nin fiyatı artık sır değil. Fakat Microsoft'un açıkladığı fiyatlar bazı Windows kullanıcılarını çok kızdırdı. Bunların başında da Windows Vista Ultimate kullanıcıları geliyor. Ön siparişte Windows 7 Home Premium yükseltme fiyatı 49,99 dolar, Windows 7 Professional yükseltme fiyatının ise 99,99 dolar olarak açıklanmasına rağmen, Windows 7 Ultimate sürümünün ön sipariş şansı sunulmadan, yükseltme fiyatının 219,99 dolar olması tepkilere neden oldu.

Daha önce Vista Ultimate'in en büyük özelliğinin Microsoft'un sadece bu sürüm için yayınlayacağı ekstra programlar olduğunun söylenmesi ve yüksek fiyatlara satılmasına rağmen bu programların üretilememesi zaten Ultimate kullanıcılarını kızdırmıştı. Şimdi bir de üzerine normal fiyatı 319,99 dolar Windows 7 Ultimate'e sadece 100 dolarlık bir indirimle geçme şansı sunulması kullanıcıların seslerini yükseltmesine neden oldu.

İnternet üzerindeki pek çok forumda bu konuyu şiddetli bir şekilde tartışan Vista Ultimate sahipleri aynı zamanda Microsoft'a toplu bir e-posta gönderimi protestosunda bulunmaya hazırlanıyorlar.

Windows 7 sürümlerinin Türkiye fiyatları için tıklayın...

Ümit Öncel

Okuyucu Yorumları

Toplam 24 Yorum

vallaha haklılar bende vista home premium aldım melesef micrasoft boş durmuyor biz vista alıyoruz onlar yenisini cıkarıyo arkdaşlar sakın bu tuzağa düşmeyin bir gün win 7 3-4 bitecek diyecekler ondan sonra hemen yenisi bu micrasoft tun para kazanma politakası sakın aldanmayın bence

haklılar açıkçası. bence win7yi bedevaya bile vermeleri gerekir çünkü "sonradan geliştirilecek 'özel' programlara ücretsiz erişim" vaadi var

hiç birine para vermedıgım için ben hiç kızmadım dogrusu zaten okadr parayı bi işletim sistemine vereck kadarda zengın degılım ha istesem almazmıyım alırım ama goz gore gorede kazık yemek affedın ama eneyılık olur bence.

normal yani kızmaları :)

microsoft dalgasını geçiyor, vistaya para verdiğime pişmanım

Ne yani ? 100 $ 'lık indirimi beyenmiyorlar, onu da paymışlar ya şükredin. Bence oldukça iyi.

Teşekkürler CHİP Online !

Snow Leopard yükseltme ücreti ne kadar biliyor musunuz? 29.99 dolar.

Benim basima gelseydi ben de sikayet ederdim. Sonuna kadar haklilar, dava acmalilar. Extra programlar olacak diye soz veriyorlar, sonra yapmiyorlar. Bir de ustune yuksek fiyata Windows 7'ye geciyorlar. Yok ya, bir de buradan yak.

bence microsoft korsanlarla işbirliğ apıyor. onların satışlarından da pay alıyor. yoksa bir şirket kendi ürünü satılsın istemez mi ya. enteresan.

vista'lı işletim sistemi satarken bu tip durumları da düşünmesi gerekiyordu microsoft'un ama tekel gibi hareket ettiğinden elden birşey gelmiyor malesef.

kardeşim snow leopardın da belli bi sürelik ve ayrıca apple leopard dan hiç bişi değiştirmedi.sadece 3 5 tane yenilik ama ms hak ediyor 219 dolar almayı çünkü muhteşem bi işletim sistemi.yalnız vista ultimate eksta özelliklerinde haklısınız çünkü dreamscene den başka bişi yok bi sesler ses banane ms.

bill amca para politikasını güdüyor, bizde ekmeğine yağ sürüyoruz. onun ne kadar elemanı varsa yüz katıda dünyada hacker var. tamam linaslı kullanmak güzel ama kimse kusara bakmasın ben 320 dolar verip bir işletim sistemi alamam.riskleri ne olursa olsun. elimde XP' nin versiyonları, vistanın versiyonları ve win 7 var. parayla işletim sistemi alamayan arkadaşlar madalyonun diğer yüzünede baksınlar. daha çok alternatif görecekler...bunların hepsine para vermiş olsaydım arabayı satmak zorunda kalırdım heralde. :D

Bi de niye kopya kullanıyorsunuz derler. Gel de kullanma :-)

Bana XP ile yapamayıpta Vista veya Win 7 ile yapılabilen bir şey söyler misiniz? Vista yı bir kaç yıl Win7 ise bir kaç ay kullandım. Uzun bir zamanda XP kullanmışlığım var. Ben daha şimdiye kadar "şu özellik vista da var win 7 de var ama xp de yok. Hadi o zaman vista ya geçeyim." Diyebileceğim bir özellik görmedim. O zaman XP'ye devam. Ne zaman ki yeni bir teknoloji boy gösterir. Eski işletim sistemleri (win xp) bu teknolojiye ayak uyduramaz. O zaman vista veya win 7 düşünebilirim. Ama yok şu an için "bak nasıl şekil işletim sistemim var" demek için bu işlere girmem. Ne orjinal alırım. Nede gidip crack falanla uğraşırım. Bence vista ve win7 o kadar paraya deyip deymeyeceğini bırakın. Crack yapmakla uğraşmaya bile değmezler. İyi günler.

Ya hala kimse farkında değilmi Türkiyede kim öfkeli bu upragade bakımından nedenmi çünkü bahsedilen 50 dolara premium upragade sürümü sadece amerika'da geçerli yada avrupada herneyse Türkiyede şuanda böyle bir kampanya yok detaylı bilgi için microsoftu arayabilirsiniz. Microsoft: 444 67 87

Dizüstü aldım vista geldi XP sürücüleri yoktu altı ay yama bekledim. Bir daha para falan vermem unutun gitsin.

Direcxt 10 dışında hiçbir işe yaramayan wista ve windows 7 fiyaskosu...
Parayı sokakta bulmuyoruz. Niye XP'yi bırakayım?

WIN 7 YI EN FAZLA BAYANLAR KULLANIYOR VE WIN 7 RC YI MAKINAMA KURARMISINIZ DIYE SORUYORLAR VE MICROSOFT A MAIL AT DIYORUM VE WIN 7 RC YI INDIR MAIL ADRESINE GELEN KURULUM ANAHTARINI WIN 7 RC NIN DVD SININ UZERINE YAZ SON GUNENE KADAR XP DE NE KULLANIYORSAN YUKLE WIN 7 ULTIMATE ILE GULUMSE DIYORUM.

bunlar zaten win8 yapmaya başlamışlar alt yapıyı hazırlamışlar bile zannedersem microsoft için türkiye hiç önemli değil beyler bu kadar korsan kullanan uygun fiyata alsa bunu micosoft daha çok kazanır bence millet ne yapsın bir de korsana karşı savaş açarlar herkesin türlü türlü ihtiyacı var işletim sistemine sıra geleme kadar akşam olur yapsınlar uygun bir fiyat herkes de alır beyler hatta vista nın üzerine win7 yi de win 8 i de alır

sözde ultimate kullanıcılarına bedava windows 7 vereceklerdi :))

vallaha haklılar bende vista home premium aldım melesef micrasoft boş durmuyor biz vista alıyoruz onlar yenisini cıkarıyo arkdaşlar sakın bu tuzağa düşmeyin bir gün win 7 3-4 bitecek diyecekler ondan sonra hemen yenisi bu micrasoft tun para kazanma politakası sakın aldanmayın bence lisaslı bir işledim sitemi aldınmı bence gerekyok işini görüyomu o kadar ha yeni bilgisyar alan kardeşlerimi de win 7 li alsın vista yavaş calışıyor ama win 7 xp den bile hızlı calışıyor bizzat denedim ama lisanlı xp veya vista nız varsa bence hic almayın boşuna paranız yanar aldınız göreceksiniz win 7 yayınlandıktan sonra 2 veya 3sene sonra win 8 cıkar bu para kazanma politikası ben vista niye kulanıyo derseniz sırf lisanslı yapmak icin aldım

çokta umrumda değil. şuan XP yeter. Tekelci microsoft benden 5 kuruş para alamaz

eğer lisans olayına değer veriyor ve güncel kullanmak istiyorsan buyur pardus kullan tamamiyle Türk yapımı ve Türkçe
yada bizim gibi win7 yi bizim gibi korsan kullan
==================aLINTI====================
vallaha haklılar bende vista home premium aldım melesef micrasoft boş durmuyor biz vista alıyoruz onlar yenisini cıkarıyo arkdaşlar sakın bu tuzağa düşmeyin bir gün win 7 3-4 bitecek diyecekler ondan sonra hemen yenisi bu micrasoft tun para kazanma politakası sakın aldanmayın bence lisaslı bir işledim sitemi aldınmı bence gerekyok işini görüyomu o kadar ha yeni bilgisyar alan kardeşlerimi de win 7 li alsın vista yavaş calışıyor ama win 7 xp den bile hızlı calışıyor bizzat denedim ama lisanlı xp veya vista nız varsa bence hic almayın boşuna paranız yanar aldınız göreceksiniz win 7 yayınlandıktan sonra 2 veya 3sene sonra win 8 cıkar bu para kazanma politikası ben vista niye kulanıyo derseniz sırf lisanslı yapmak icin aldım
==========================================

Xp temasından sıkılan vistaya,windos 7'e geçiyor.Bir tema için bu kadar parayı sokağa atmaya değermi arkadaşlar.Büyük şirketlere bir sözüm yok ama ev kullanıcıları boşuna para veriyorlar.İsraf,iyi birşey değildir.

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir