Vista halefinin ilk görüntüleri ortaya çıktı

Windows 7'nin M1 sürümünden olduğu iddia edilen bazı resimler internette dolaşmaya başladı...

  • Halil Mollaoğlu
Vista halefinin ilk görüntüleri ortaya çıktı
Windows 7: Öncül sürümden resimler nete mi düştü?

Dedikodu kazanı Windows 7 etrafında kaynamaya başladı. Şimdiyse Vista halefinin Milestone 1 (kilometre taşı 1) sürümüyle alakalı olduğu iddia edilen ilk resimler ortaya çıktı.

Geçen haftadan beri Windows dünyasında bazı hareketlilikler mevcut. Tgdaily web sitesinin bildirdiğine göre Microsoft seçilmiş testerlarına bir sonraki Windows'u (Milestone 1) dağıtmıştı. Birkaç gün sonra ise Neowin.net sitesinin forumunda bir deneyim raporu yayımlandı.

"kenipnet" isimli yazar Milestone 1 sürümünü kurduğunu iddia ediyor ve bunları tahminsel verilerle kanıtlamaya çalışıyordu: Forum kullanıcısı Milestone 1'in, 6.1.6519 sürüm numarasına sahip olduğunu ve sistem başlangıcından sonra sadece 480 MB bellek kapladığı söyledi. Ayrıca kurulumun toplam 10 dakika sürdüğü ve kurulum sırasında PC'nin bir kez yeniden başlatıldığı yazar tarafından iddia edilenler arasında.

İki gün önce ise Microsoft üyesi "MSBob", bahsi geçen deneyim raporu hakkında istartedsomething.com sitesinde yorumda bulundu. Haberin doğru olduğunu teyit eden MSBob işletim sistemi hakkında yeni detaylar da bildirdi.

Okuyucu Yorumları

Toplam 11 Yorum

windows se7en bakalım ne gibi yenilikler getirecek çok merak ediyorum

durum onu gösteriyorki bizim gibi vistaya çoktan para ödemiş olanlar vistaya iyice adapte olmalı. windows 7 vistanın birazcık daha cilalanmış hali olacak. Yeni özellik olarak vadedilecek özellikleri zaten şimdiden 3. part programları kullanarak elde etmekteyiz. Sonuç microsoft boş boş servis paketleri ile uğraşmak yerine vista+ çıkmayacak olan sp2+elgördülük bir iki özellikle windows 7 yi yayımlayıp parasını alacak.

Görünürde vista ile bir farkı yok gibi...

windows 7 video görüntüsü de yayınlandı. doğru olup olmadığına emin değilim.

vistanın çöplerını toplamaya calısacak bir sürüm bence.Birde dokunmatık ekran ozelliği konusunda bir baslangıc planlarında bakalım gorelım neler gelecek sonrasında

Gorunurde yok ama donanimda olacak, XP Vista gibi en az 2kat donanim isteyecektir

işletim sisteminin yapılmaya başlanmasından bitimine kadar bir çok değişiklikler yapılır. onun için şu andaki görüntülerle hemen ön yargıya kapılmayın. çıkana kadar daha çook değişir.

suan icin vista ile aynı duruyor, ancak yenilendikce sürümü bircok ozellik ve gelisme getireceginden eminim. yanlız o kadar konusulan, tartışılan ve ugrasılan Vista'nın sadece bir ara sürüm olması(xp ve 7 arasında) vistaya o kadar para verenlerin biraz sinirini bozabilir:)

vistaya çoktan para ödemiş olanlar kandırsın kendilerini böyle. madem yorumunda 3. part cart curt diyon niye vista aldın xp ile sanki vista kullanılmıyor 3. part!!!!! larla.

vista ellerinde patladı ne yapsınlar yeni sürüm en az 4 gb ram ister

Bazı torrent sitelerinde şimdilik Windows 7 olarak adlandırılan bir sonraki Windows işletim sisteminin disk imaj görüntüsü belirse de olay kandırmacadan ibaret, uyarıyoruz.

Geçtiğimiz günlerde ortaya çıkan bazı ekran görüntüleriyle birlikte gündeme gelen Windows 7'ye karşı olan meraktan faydalanmak isteyen bazı açıkgöz site sahipleri, Windows 7'nin M1 (Milestone 1) sürümüne ait olduğunu iddia ettikleri dosyaları torrent sitelerine yüklemeye başladılar. Ne hikmetse bu sahte torrent'lerle birlikte reklamcı sitelerin adresleri de deyim yerindeyse gözümüze sokuluyor. Çıkar çıkmaz hevesle indirenlerden alınan bilgiye göre bu dosya sahte ve boş bir ISO dosyası.

Yanlış Alarm

Biz bu gerçeği öğrenince özellikle kotalı internet sahibi meraklı kullanıcıların bu kandırmacayı gerçek sanarak boş yere kotalarında 2 GB'lık bir yük oluşturabileceklerini düşündük ve bu uyarıyı uygun gördük. Yoksa asıl haberin Windows 7'nin torrent sitelerine düşmemesi değil düşmesi olduğunun farkındayız; öyle bir durumda da haberini bizden alabilirsiniz.

Sen de yorum yaz