Vista ile kablosuz ağ

Windows Vista ile kablosuz bir ağa bağlanmak artık çok daha kolay. Nasıl yapılacağını gösteriyoruz.

Kablosuz ağ bağlantısını elle kurmak

Kablosuz ağ bağlantısını elle kurmak
Elle ayarlama Eğer kablosuz ağınız gizli yayın yapıyorsa ayarları elle yaparak bu ağa bağlanabilirsiniz.

Bir önceki adımda belirttiğimiz şekilde Windows Vista ağın şifreleme tipini ve ayarlarını kaydederek herhangi bir fazlada ayar yapmanıza gerek kalmandan kablosuz ağ ile bağlantıyı kuruyor ve bu sayede sizin bir şeyi hatırlamanıza gerek kalmıyor. Bu gerçekten güzel bir özellik ama her zaman işe yarmayabiliyor zira kablosuz ağ her zaman aktif olmayabiliyor veya bulunamayabiliyor. Böyle bir durumda »Bir ağa bağlan(i)'a tıklayın, Vista etkin bağlantıları yeniden kontrol edecektir. Eğer bağlanmak istediğiniz ağ listede yoksa ayarları elle yapmanız gerekebilir.

Bu işlem için »Bağlantı veya ağ kur« seçeneğine tıklayın. Buradan »kablosuz ağa el ile bağlan« seçeneğini tıklayın ve devam edin. Bir sonraki pencerede Vista kablosuz ağ bağlantınızın özelliklerini soracaktır. Yukarıda bulunan Ağ Adı bölümüne ağınızın Erişim Noktası üzerinden verdiğiniz SSID'sini girin. Daha sona alt kısımdan da kullandığınız güvenlik yöntemini ve onun altından da şifreleme yöntemini seçin. Ağınızı için önceden belirlemiş olduğunuz parolayı da girdikten sonra »Bu bağlantıyı otomatik olarak başlat« seçeneğini işaretleyin. Yalnız bu ayarı yaptığınızda güvenliğinizin bir nebze tehlikeye gireceğini de hatırlatalım zira bu sayede bilgisayarınıza geçen herkes ağınıza otomatik olarak bağlanabilecektir. Yine burada bulunan »Ağ yayın yapmasa da bağlan« seçeneği ile kablosuz ağınızın SSID'si gizli olsa bile bağlanabilirsiniz.

İşlemleri bitirdikten sonra bir sonraki adıma geçin. Eğer ağınızı çalışır durumda ise yayın yapmasa dahi bağlantı kurulacaktır.

Okuyucu Yorumları

Toplam 5 Yorum

Gerçekten çok kolaymış...Su içmek bile bundan zordur vesselam...!!

İlk defa chip'in bir yazısında sonuca ulaşamadım....

broadcom da öle

ya ben de kaydet butonu çıkmıyor bir türlü o yüzden her seferinde elle giriyorum lütfen yardım edin

dosya paylaşılmıor

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir