Vista ile kablosuz ağ

Windows Vista ile kablosuz bir ağa bağlanmak artık çok daha kolay. Nasıl yapılacağını gösteriyoruz.

Tercih edilen kablosuz ağ bağlantısını seçmek

Tercih edilen kablosuz ağ bağlantısını seçmek
Ağ'ı seçmek bağlanmak istediğiniz kablosuz ağı seçin ve parolayı girin.

Windows Vista yanı başınızdaki aktif bütün kablosuz ağları görmenize olanak tanıyor. Herhangi bir ağa bağlanabilmek için araç çubuğu üzerindeki sistem tepsisine sağ tıklayın ve »Bir Ağa Bağlan« seçeneğini seçin. Şimdi sadece etrafınızda hazır olan kablosuz ağları göreceksiniz. Ayrıca kablosuz ağların yanında Vista çevirmeli bağlantı ve VPN bağlantıları da listeliyor.

Burada bağlanmak istediğiniz kablosuz ağı seçin ve »Bağlan« butonuna tıklayın. Bir sonraki adımda Vista size bağlanmak istediğiniz kablosuz ağın parolasını soracaktır. Az önce Erişim Noktası'nda belirlediğini parolayı girin. Parolayı kimsenin görmemesi için siyah noktacıklar şeklinde gözükecek-tir. Eğer yanınızda kimsenin olmadığından eminseniz "Karakterleri Göster" seçeneği ile şifrenizi görebilirsiniz. Son olarak »Bağlan« butonuna tıklayın ve bağlantıyı kurun.

Doğru parolayı verdiğinizde başarılı bir şekilde bağlantı kurulduğuna dair bir mesaj alacaksınız. Karşınıza çıkan penceredeki »Bu ağı kaydet« seçeneği ile Vista bu kablosuz ağın ayarları kaydedecek ve her defasında parola girmenize gerek kalmayacak. Ayrıca yine etkin kablosuz ağları aramak zorunda kalmayacaksınız. Vista bu ağı bulduğu anda hemen bağlantı kurmaya çalışacaktır. Ayrıca parolanızı da siste kaydederseniz parola girme derdinden de kurtulabilirsiniz. Fakat burada dikkatli olun zira bilgisayarınızın başına oturan herkes veya sistemin kontrolünü eline geçiren bir saldırgan parola girmeye gerek kalmadan doğrudan kablosuz ağınıza erişebilecektir.

Okuyucu Yorumları

Toplam 5 Yorum

Gerçekten çok kolaymış...Su içmek bile bundan zordur vesselam...!!

İlk defa chip'in bir yazısında sonuca ulaşamadım....

broadcom da öle

ya ben de kaydet butonu çıkmıyor bir türlü o yüzden her seferinde elle giriyorum lütfen yardım edin

dosya paylaşılmıor

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir