Vista'lar Windows 7'ye dönüşecek...

Microsoft'un Windows Vista'lı bilgisayar almayı düşünenlere yapacağı Windows 7 sürprizi hazır!

  • Ceyhun Seval
Vista'lar Windows 7'ye dönüşecek...
Microsoft, bilgisayarlarında bu işaret olan Vista kullanıcılarına Windows 7'ye ücretsiz yüksdeltme olanağı sunuyor.

Eğer Haziranda Windows Vista yüklü bir bilgisayar alırsanız, sisteminizi Windows 7 yayınladıktan sonra ücretsiz yükseltebileceksiniz. Ama ne yazık ki Vista Home Basic yüklü ucuz bilgisayarlar bu yükseltmeden yararlanamıyor.

Microsoft'un yaptığı açıklamaya göre 26 Hazirandan sora alınan Windows Vista yüklü bilgisayarlar ücretsiz ilgili Windows 7 sürümlerine yükseltilebilecek. Yani Vista Home Premium sahibi bir kullanıcı Windows 7 Home Premium'a, Vista Ultimate ve Business sürümleri de aynı şekilde ilgili Windows 7 sürümlerine yükseltilebilecek. Avustralya'daki Acer kullanıcıları Windows 7 logolu bilgisayarına kavuşmuşlar bile.

Windows 7'ye yükseltilemeyen tek sürüm ise Vista Home Basic. Satış öncesi fabrikalarda Vista'dan XP'ye indirgenen (yani aslında Vista lisanslı olan) bilgisayarlar ise Windows 7'ye yükseltilebilecek.

Okuyucu Yorumları

Toplam 14 Yorum

bu türkiyede olmaz

hiç yoktan iyidir

Saçmalık... Vistayı ilk alanlar haziran da alacaklardan kat ve kat daha fazla para ödediler.. Ortada bir hak varsa bu herkesin olmalı. Ayrıcalık olacaksa da ilk alıcılara verilmeli... [Ben hiçbir şekilde, herhangi bir MS sistemini kullanmıyorum bu arada ] Avantadan piyasadaki vista stokunu da eritecekler. İleri zekalı tüccarlar. :S Açın artık şu gözünüzü de. . Şunların eline oyuncak olmayın. Verdiğiniz para çerez parası değil... Ev kullanıcısı ve çoğu ofis işleri için Linux sistemler fazlasıyla yeter. Eksikleri varsa da bu linux un suçu değildir. Kendisine düşen, kararlı ve güvenli sistemi fazlasıyla size sunmaktadır. Kullanıcı dostu, windows dan daha kolay olan Ubuntu gibi dağıtımlar mevcuttur. 1-2 haftaya öğrenirsiniz. Oyun ve özel işlemlere gerek olan programlar için de yapımcı kuruma şikayette bulunun.

Gerek yok saçma türkiyede her 10 kullanıcıdan sadece 2 si orjinal ürün kullanır onuda toplama bilgisayarlar almayanlar casper exper gibi alanlara home basic felan veriyorlar....Ha bide sirketler orjinal kullanıyorlar en yeni sürüm xp :D

Türkiye'de olur ama ingilizce destek verilir :) Çağlayan Bey bu yükseltme işinde ingilizce bilmeyen kullanıcıları da düşünerek Türkçe bir sayfa hazırlatmalı aksi halde çoğu insan yükseltme işini yapmayacak yada yapamayacak eski işletim sisteminde beklentileri karşılamazsa microsoft için karizmaya bir çizik daha atılabilir.
Xp yi vistaya bile yükseltememiştik üstüne ücret talep edip iyice işi zorlaştırdılar birçok kullanıcı vistayı kullanmak için satın aldı.

Sıfırdan yükleyemedikten sonra ne işe yarar.Her formattan sonra ilk önce vistayı yükle sonra win7'ye yükselt zor iş.Bir ara xp'de home dan pro'ya yükseltebiliyorduk ama kimse rağbet etmemişti.Korsan kullananlar bile gidip yükseltme değil full sürümünü almışlardı. :-)

sürekli olarak microsoftun lisanlı ürünlerini kullanmaya calısıyorum bundan sonra korsane evet diyorum siz boyle yaptıgınız surece bizim gibi dürüst kullanıcılarıda korsana tesvık edıyorsunuz. kardesım ben vista home basıc kullanıyorum bu dandık vistadan ne zaman kurtulacagız win 7 de biz cok dusuk ucretle gecis imkanı verilmeli

26 haziran da 2008 mi 2009 mu biri cevap versin

Herhalde 2009, 2008 olduğunu nasıl düşünebilirsin?! O zaman herkes Vista'sını 7'ye çevirir, Microsoft da Windows 7'yi çıkartmakla kalır.

korsana hayır diyenlere inat evet evet evet!

bende xp mi windows 7 ye bedava yükselteceğim.
diğerlerinden tek farkı windows 7 dvd sini kutuda deil zarf içinde alacağım :D

Microsoft korsanı önlemeye çalışıyor ama bu konuda ne sarf ediyor? Hiçbirşey. Sen o kadar para dök Vista yüklü bilgisayar satın al, yani Vista'nın parasını da öde. Sonra Microsoft Vista'daki hataları düzeltmekle uğraşmayıp sonraki çıkacak işletim sistemini geliştiredursun, üstüne üstlük Vista'nın adını bile ağzına almayan Microsoft Vista kullanıcılarına Windows 7'yi ücret karşılığında satmaya çalışssın. Vista Servis Paketi 2 çıkacak diye sen de ağzını aç bekle. Bundan sonra bilgisayar alırsam sırf Microsoft'a para ödememek için inadına işletim sistemsiz bilgisayar alarak korsan Windows kullanacağım. Microsoft önceki kazıklarına saysın artık bunu da...

zarf içinde win 7 ye çıkmayı düşünenler umarım herşeyinden yararlanırsın. Zarflı kullanıcılarla ne sohbeti düşünüyoruz ne de başka şeyleri paylaşmayı...

ya bu home basic i iyice üvey evlat ettiler valla :(

aero yok pek çok şey yok

ey microsoft! home basic'e sahip çık!

Sen de yorum yaz