Vista masaüstünü iPhone'unuza taşıyın

Vista'nın görünümü hoşunuza mı gidiyor? Öyleyse Vista'yı iPhone'a taşıyın...

iPhone'unuz için Vista masaüstü
Vista'nın renkli masaüstünü iPhone'unuza taşımanız mümkün.

Spec-Works isimli bağımsız bir geliştirici firma, VistaPerfection 2.0 adını verdiği iPhone temasını yayınladı. Eğer Vista kullanıyor ve sunduğu görselliği beğeniyorsanız, VistaPerfection 2.0'ı Vista'nın masaüstünü iPhone'unuza taşımak için kullanabilirsiniz.

Spec-Works'ün, kırılmış iphone'larla ilgili bir site olan ModifyMyPhone üzerinden indirilmeye sunduğu VistaPerfection 2.0, Vista simgelerini, Vista duvarkağıdını ve daha da ilginci, kenar çubuğunu iPhone ekranında kullanmanızı sağlıyor. 90'dan fazla Vista simgesi ile birlikte gelen temanın dosyalarını iPhone'a aktarmak için Secure Shell (SSH) protokolünü kullanmak gerekiyor. SSH, güvenli bir kanal üzerinden veri alış-verişi yapmayı mümkün kılan bir ağ protokolü. Ancak SSH protokolünü kullanmak için, mutlaka kırılmış bir iPhone'a sahip olmak gerekiyor. Ülkemizde kullanılan iPhone'ların zaten ancak kırılarak kullanılabildiği düşünüldüğünde, Türk iPhone kullanıcıları için bu şart pek de sorun olacağa benzemiyor.

Yanlış anlamaları engellemek için küçük bir de not düşmekte yarar var: VistaPerfection 2.0, iPhone'unuzua Vista yüklemek anlamına gelmiyor. Sadece Vista'nın görünümüne sahip oluyorsunuz, Vista'ya değil...

Spec-Works, önümüzdeki günlerde VistaPerfection'ın 3.0 sürümünü de yayınlayacağının sözünü vermiş durumda. Ama şimdilik, galerimizde de göreceğiniz VistaPerfection 2.0 ile yetinmek zorundasınız...

Okuyucu Yorumları

Toplam 4 Yorum

wistanın arayüzü güzelmi.bırakın allaaşkına yav.ikonları görmek için gözlerimizin göbeği yerinden fırlıyor.

Bu tür olayları gördükçe Windows'un neme birşey olduğunu daha derin anlıyorum.. Bir cep telefonu 1024x768 pikseli destekliyorsa ve işlemcisi yeterince hızlıysa (ki sadece resimleri bu pikselde anında -1/24 sn'de- göstermesi yeterli) çok rahat bir vista'yı cep telefonundan hatta nintendo'dan kullanabilirsiniz..
Tabi önce Vista'da Bilgisayarım'a sağ tıklayıp Yönet tuşuna bastığınızda başlayan 30 saniyelik gecikmeye alıştıysanız ;)

bi gelsinde buralara sonra düşünürüz haksızmym

bunun gibi cihazlara birde Compiz Fusion veya Beryl gibi görsel efektler ekleseler keşke :)

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir