MS'te Vista coşkusu, AMD'de zarar üzüntüsü

Microsoft ve Google gibi şirketler her geçen gün daha fazla kazanıyor, AMD ise üzülmeye devam ediyor

Ve üzülen değişmedi: AMD

Ve üzülen değişmedi: AMD
Yeni Radeon'lar AMD'nin büyüyen zararını durdurabilecek mi?

Intel'den sonra dünyanın ikinci büyük mikroçip üreticisi Advanced Micro Devices (AMD) bu yıl ikinci çeyrekte kayıplarını daha da artırdı.

AMD, Haziran ayında sona eren çeyrekte 1,19 milyar Dolar (hisse başına 1,96 Dolar) zarar etti. Şirket geçen yıl aynı dönemde 600 milyon Dolar zarar etmişti.

AMD'nin ikinci çeyrekte hisse başına 60 cent zarar etmesi bekleniyordu. AMD Mali İşler Müdürü Robert J. Rivet, "ikinci çeyreğin mali olarak hayal kırıklığı yarattığını, ancak şirketin yeni mikroişlemci, grafik ve platform ürünlerine talebin güçlü olduğunu" söyledi. Bu açıklama, aslında doğrudan NVIDIA'yı zora sokan yeni Radeon serilerini işaret ediyor.

Intel ise ikinci çeyrek karının yüzde 25 artarak 1,60 milyar Dolara (hisse başına 28 cent) çıktığını açıklamıştı.

AA

Okuyucu Yorumları

Toplam 26 Yorum

ee biride zarar etsin artık

Amd'ye her zaman güveniyorum.Umarım yakında düzelirler.

AMD için pek bi sorun yok , 48xx serisi kartlarıyla aşırı şekilde toplucak paraları :)

AMD toplanır ekran kartı piyasasına iyi giriş yaptı yanlız işlemci yönünden katetmesi gereken hamle inteli yakalamaya yönelik değil geçmeye yönelik olmalı...

Dünyada İntel yanlısı satıcılar olduğu sürece ve İntelin AMD'ye yaptığı birçok hile olduğu sürece AMD nin toparlanması zor.
Eğer AMD İntele açtığı tekelcilik davasını kazanırsa ne ala...

AMD tek çekirdekte birçok işlemcisi intel'den daha iyi ancak çift çekirdekde intel gerçekten bariz bir şekilde üstün. Ancak ekran kartı sektörüne atılması çok iyi oldu.

Amd kısa zamanda toparlanıp atağa geçecektir. Bırakın biraz da Intel sevinsin. Her zaman iyi işlemciler yapmıştır Amd. Ben 8 yıldır Amd Athlon 750 işlemcili bir bilgisayar kullanıyorum. O kadar memnunum ki 1 yıl daha kullanmayı ve ondan sonra yine bir Amd işlemcili Amd-Ati Gpulu bilgisayar almayı istiyorum.

AMD zarar etsede kar etsede gözüm kapalı AMD işlemcileri alırım bende ayrı bir yeri var bu firmanın...

Amd iyi ve fiyatı da uygun ama işte zarar ve nvidia iyi fakat ATı kadar iyi değil..

Arkadaşlar amd yi yanlız bırakmayalım yıllarca intel kullandım. 1 yıl önce aldığım yeni bilgisayarıma AMD işlemci taktırdım. Süper bir oyun ve multimedya makina yaptım. Çok çok çok memnunum. İntel tekel gücüyle yıllarca bizleri kazıkladı.

amd zarar etti ama bosuna etmedi. Karşılığında güvenimizi kazandı!

ben de amd kullaniyorum intel performansli işlemciler üretiyor. ancak pcmark05 değerleri aynı yada birbirine yakın AMD-intel karşılaştırmasinda. intel fiyat bazında daha yüksek. birde intel laptop pazarinda kartel oluşturmuş buda rekabeti engelliyor. dizüstü platformlarinin gelişme hızı bana göre amd varlığını tam gösteremediği için biraz. düşük

AMD BENİM İÇİN HER ZAMAN BİR ADIM ÖNDE HALADA OLMAKTA...
ÖNÜMÜZDEKİ GÜNLERDE AMD KENDİNİ TOPARLAYIP İNTEL'E BENİM İÇİNDE VURACAK UNUTMAYIN!!!

amd bence bu durumu atlatacaktır AMD işlemcim var ve çok memnunum.

ben intel kullandım ve itiraf ediyorum çok fazla durduk yere hata ile karşılaştıgım oldu cidden gözle fark edilir derecede hatalarda orantı oluyor anlamadım arasındakibağı ama cidden intel kullanırken abuk subuk hatalar çıkıyordu amd de hiçbir hata ve ısınma sorunu çıkmadı ve işlemci hızı süper zaten 2000fps ile intele basıyo işlemciler 64bit yani inteli bence boşuna tercih etmeyin intel bi alışkanlık insanlarda tıpkı nvidea gibi herkez alışmış bu bu demeye

Batsamda ciksamda AMD/ATI. Everytime and everwhere

keşke intel zarar etse ne güzel olur :)

ms tabi kar eder sen büyük umutlarla al vistayı sistemine kur sonra hadi diyelim anakartını deyişecen deyiştin orjinal vistanı baştan kur aaaa büyük bir şok yaşa sonra ms yi ara yetkili cıksın utanmadan demezmi yeni key satın alman lazım pes dogrusu amd için üzüldüm olmasaydı intel tekelinde kavrula kavrula ayıklanırdık inşallah karlı günlerine döner

Microsoft kazandığını hakediyor mu? Tekel olmuşlar o yüzden böyle. Yaptıkları tüm işletim sistemleri aslında gerçekten çok kötü. İnanılmaz güvenlik açıkları, kullanım zorlukları, kullanışsızlık yani hepsini yazsam bursaı yetmez.

Microsoft kazandıgını hakediyor mu diye soran arkadaşlar, evvela bir linux kurup orada özgürce program ekle kaldır yapmayı denesinler, ya da gönül rahatlıgıyla bir download manager çalıştırabilsin ve gigabytelarca dosyanın yönetimini şıp diye yapabilsinler, o zaman anlaşılır hakedilip edilmediği...

sonuna kadar AMD.

AMD Sen çok yaşa İntel keşke sen zarar etseydin.Tiksiniyom sizin ürünlerinizden.Keşke Allahın intelcisi bu msjımı bi okusa.Lanet olsun intel
Hayatım boyunca attığınız kazıkları AmD size geri gönderdİ.AMD ile tekrar hayata döndüm.Gün gelecek kimse windows kullanmayacak gün gelecek kimse intel kullanmayacak artık sizin devriniz düşmeye başladı.Tıpkı şu İ.e tarayıcısında oldugu gibi firefoxun i.e ye fiske attığı gibi elinzin ayağınıza dolandığı gibi sizde bugün mağdur kullanıcının bedduasını aldınız.

İntelin bana verdiği zarrarlar nedeniyle biraz fazla kaçırdım tüm yorumculardan ve okuyanlardan özür dilerim.

2005 yılından berri amd den şaşmam teşekkürler amd sizin adınıza üzüldüm ama sizin önünüzde daha çok yol var.Eyvallah..

Bence Amd
Tanımam kargadan başka kuş oda kara olmalı gak gak diye ötmeli...
Amd herşeyiyle benim için dört dörtlük

evet amd iyi atı ile daha da iyi oldu düzelcektir

Bakıyorum AMD nin kaybetmesi sizi çoook sevindirmiş ne de olsa intelin reklam panosu gibisiniz......

Sen de yorum yaz

 Bu konuda okuyacaklarınız
CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir