Vista SP1 ie ilgili ilk şikayetler başladı

Microsoft, geçtiğimiz günlerde Vista Service Pack 1'ini yayınladı. Acaba SP1 her şeyi çözüyor mu?

  • Selim Öztürk
Vista SP1 ie ilgili ilk şikayetler başladı
Windows Vista'nın en büyük derdi sürücü desteğiydi

Vista SP1 sonunda yayınlandı. Diğer işletim sistemlerinde olduğu gibi bu service pack ile ilgili kafalar karışık. Vista'da problem yaşayayıp da sesini duyuranların oranı elbette sessiz çoğunluktan daha fazla. Tahmin edeceğiniz gibi, problemlerin büyük bir kısmı daha çok PC'lerdeki sürücüler üzerine yoğunlaşmış durumda. Bunun yanında ses kartları da ciddi bir sorun.
Ancak, BitDefender AV ve Zone Alarm gibi problem çıkaran yazılımlar, bu güncellemeyle daha stabil çalışabilecekler.

Chip Online'ın Yorumu: Elbette Vista SP1'in gerçekten tüm problemleri çözeceğini düşünmüyoruz. SP1'i sistemlerine kuranların görüşleri bu anlamda önemli. Daha şimdiden SP1'le problem yaşayanların seslerini duymaya başladık. Eğer siz de kurdunuz ve problem yaşıyorsanız yorumlarınızı bekliyoruz.

Okuyucu Yorumları

Toplam 65 Yorum

Ben daha önceden cmdyle kurmuştum zaten bi problem yaşamıyordum sp1 kurdum programların açılma süresi kızlanmıştı ama tabi bendeki beta olduğu için çok büyük bir hız farkı olmamışdı
Sistemim core 2 Quad Q6600
2gbram
8600gtsuper
350gb hdd
Asus p5b

İlk proplemleri ben bildireyim.
1.Bilindiği üzere SP1 ile güncelleştirme yapıldıktan sonra sistemin restart istemesinin önüne geçilmeye çalışılmış ve birçok güncelleştirmeden sonra sistemi yeniden başlatmak gerekmiyor.Fakat gereken güncelleştirmelerde ise paket yüklenirken aynı sp1 kurulumunda olduğu gibi 3 aşamalı olarak sp1 kuruluyormuş gibi kurulum yapılıyor.Ayrıca bu yeniden başlatma süreci çok uzun olduğu gibi başladıktan sonrada ikincil hdd yi tanıyabilmesi için bir yeniden başlatma daha gerekiyor.
2. Disk birleştirmede işleminde artık her disk ayrı ayrı sçilebilmekte fakat xp de olduğu gibi diskin parçalanma miktarı ve birleştirme esnasındaki işlemin ilerleyişi takip edilememekte, buda birleştirmenin ne kadar gerekliliği veya işlemin ne kadadar süreceği bilgisinden mahrum ya nasip birleştirme yapılmasına sebeb olmakta.
3.Dosya transfer hızı oldukça gelişmiş fakat çok parçalı büyük dosya taşıma işleminde değişen birşey yok yine taşıma hızı 1-3 mb/sn ye kadar düşebilmekte.
Belki hata benim sistemimden yada ayarlarımdan kaynaklanmaktadır bunu zamanla anlayacağız.

Benim tüm problerimi çözdü diyebilirim, şu an sistem gayet stabil. Hala harici hard diski güvenle kaldır özelliği bazen sorun çıkarsa bile, windows başlangıcında kablosuz ağa bağlanırken yaklaşık 1 dk. donma probleminin giderilmesi beni keyiflendirdi diyebilirim.

Şu Anda Gayet Stabil Çalışıyor Bi Problem Çıkartmaz Umarım : )

bunu türkçeye kurabilmenin yolu yokmu

'khramn 3.Dosya transfer hızı oldukça gelişmiş fakat çok parçalı büyük dosya taşıma işleminde değişen birşey yok yine taşıma hızı 1-3 mb/sn ye kadar düşebilmekte.' dedigin gibi cok parcalı buyuk dosyaların daha hızlı tasınması icin tek yapabilicegin ramini arttırıp rarladıktan sonra kopyalamandır. Bende cok iyi bilmiyorum ama bildigim kadarıyla her parcayı tasırken ilk once kendi hafızasında yedegini olusturuyor, parcayı tasıyor ve yedekledigi dosyayı siliyor.Her dosya icin bunu yaptıgı icin cok fazla bi perf. artısı bekleme. sonucta birazda kernelle alakalı bi olay bu!

Disk birleştirmenin hala saatlerce sürmesi ve ne aşamada ne kadar zamanda bitecegi yazmaması dışında hiç bir sorun yok gayet memnunum.

İnanıyorum ki korsan vista kullanıcıları problemleri microsofta bildirmekten korkmazlardı ise bir çok sorun çözülebilirdi.Elbette sp2 de çıkar....

valla diğer sorunları bilmem ama ben şu dosya kopyalama hızlarında artık olacak diye bekliyordum hiç te umduğum gibi olmadı
Söylenmesi gereken başka birşey daha SP1 i kurmak için harcadığım süre Vista yı kurmak için harcadığım süreden daha uzun şaka falan değil 1 saatten daha uzun sürüyor

ultıma 32 bıt kullanıyorum crack prgramı ıle aktıve edıp kullanıyorum servıce pack 1 ı yukledım fakat 15 gunluk aktıvasyon surem kaldıgını soyledı şimdı servıce pack yuklu olarak tekrar bu crack ıle aktıvasyon edebılrmıyım?

ultıma 32 bıt kullanıyorum crack prgramı ıle aktıve edıp kullanıyorum servıce pack 1 ı yukledım fakat 15 gunluk aktıvasyon surem kaldıgını soyledı şimdı servıce pack yuklu olarak tekrar bu crack ıle aktıvasyon edebılrmıyım?

Şuanda vista service pack 1 i kırabilecek bi crack yöntemi bulunamadı veya en azından varsa bile nette yok tabi kendi araştırmalarıma göre. bende kurdum sp1 i aynı şekilde aktivasyon için 15 günün kaldı yazıyodu ve pek de bi hızlanma göremediğimden bilgisayarımda tekrar kaldırdım.

[alıntı="ata21"]Şuanda vista service pack 1 i kırabilecek bi crack yöntemi bulunamadı veya en azından varsa bile nette yok tabi kendi araştırmalarıma göre.
[/alıntı]

Siz bulamadınızm bilmem ama bilinen bir gerçek varsa tüm windows ürünlerinin crakları daha satışa bile sunulmadan nette dolşmaya başlar.Değişen birşey olmadı crak çoktan yayınlandı ve gördüğüm kadarı ilede sorunsuz çalışıyor. Üstelik microsoft bunu bildiği için şimdiden aynı 22 şubatta xp de yaptığı gibi vista içinde bir yama hazırladı bile yakında bu yama otomatik güncelleştirmelerle yayınlanmaya başlanacak.Yama ile crak ile etkinleştirilmiş vista belirlenecek crak devre dışı bırakılarak yazılım kurbanı olabilirsiniz uyarılar verilmeye başlanacak.İlgililere duyrulur.

ben kurdum sağlam çalışan crackinide buldum yanlız çok büyük bir fark göremedim

Ben daha önce sp1 rc1 versiyonunu kurmuştum. Ama bilgisayarım çok sık kilitlenmeye ve donmaya başladı.
Özellikle USB flash bellek taktığımda makine çoğu zaman kilitleniyordu ve reset atmadan düzelmiyordu.
Yine WinRAR ile arşiv açarken veya modifiye ederken de kilitlenmeler yaşıyordum.

Bunun üzerine kızdım ve Windowsu yeniden kurdum. Tabii sp1 siz olarak.
Bu olanlardan sonra tekrar sp1 kurayım mı diye çok tereddüt ediyorum. Şu anki düşüncem Nisan'da Türkçe sp1 çıkana kadar beklemek.

Tam olarak 5 haziran 2007 release tarihli activator ile vista sp1 rc sürümü lisanslanabilmektedir. Aynı şekilde sp1 yükledikten sonra sağda, görev çubuğunun hemen üzerine tüneyen deneme kopyası yazısı da basit bir mui dosyası editlemesiyle yok edilebilmektedir. Bu yazdıklarım muhtemelen nisanda gelecek final sürüm içinde geçerli olacak.(türkçe sürümden bahsediyorum) RC sürümde, umduğuma yakın bir gelişme kaydedilmişti. Final sürümde performans ve uyumluluk anlamında biraz daha ilerleme kat edilirse, vista doğru düzgün bir OS olma yoluna girecek, gece gündüz vistaya söven ms kullanıcılarının biraz gazını alacak.

SP1 i kurdum ve 2 gün kabus yaşadım. Karşılaştığım sorunları biraz tecrübemle biraz da deneme yanılma ile çözmeye çalıştım. Sorunları ve bulabildiğim çözümlerimi Microsoft a bildirdim.

Güncellemeden sonra sürekli olarak "Host Process for windows services stopped working and was closed" hata iletisi aldım. Bu ileti sonrasında önce explorer, windows mail gibi programlardaki araç çubukları windows98 görünümüne döndü. Bir süre sonra da açık olan tüm programlar dondu. Uzunca bir süre beklemeden sonra başlat menüsü ve çubuğu da 3 boyutlu görünümünü Windows98 görünümüne çevirdi. En sonunda her şey dondu ve cihazın akımını kesip kapatmak zorunda kaldım.

Bu durum onlarca kez tekrarlandı. İlk bulduğum çözüm, sistemimde yüklü olan ve çevrimdışı çalıştığım zaman bazı uygulamalar ile kullanmak zorunda olduğum, Network connections içerisinde yer alan "Microsoft Loopback bağdaştırıcısını" devre dışı bırakmak oldu.

Düzgün bir şekilde uzunca bir süre kulandıktan sonra aynı hata yine gelmeye başladı. Yine aynı sonuçlar ile herşeyin kilitlenmesine neden oluyordu. Bir süre sonra sorunun Live Messenger dan kaynaklandığını tesbit ettim. Live Messenger çalıştıktan bir süre sonra hata ekranı geliyordu. Program çalışıyordu. Hatta pek çok program donduğu halde Messenger çalışıyor ve görevini yapıyordu. Messenger ı kaldırdım ve yeniden kurdum. Şimdilik sorun yok.

Cenk

bende türkçe sp1 in çıkmasını bekliyorum..

Ram kullanımı %15 azalmış sp1 de

türkçe sp1 var nisanda çıkanın üzerine sadece driver eklencek okadar şubat tan beri final sp1 kullanılıyoo zaten chipin forumunda bile mevcut final kod 6001.18000 bu.. nisanda çıkacak olnada bu..

Ben DirectX 10.1 'in Sp1 ile geleceğini sanıyordum x64 Sp1 'de hala DirectX 10 ibaresi var bu nasıl iş anlamadım.

Max_Real Qnx

Ben de vista için servis paketi kurdum laptopa. Açılışı çok yavaşladı -nerdeyse 10 tur atıyor- ve eskiden 630 mb olan rami, servis paketi sürümüyle 750-800 mb küsür gösteriyor. Baya kasıyor makineyi. Pili yaklaşık 15 dak. önce erken bitiriyor. Pili ve rami cok yiyen, makineyi daha çok kasan bu mu servis paketi?Milleti kandırmasın Makrosoft!!!

desene 1 yıl daha xp ile devam....

Ben rc1 editionu kurmustum.bir ay kadar once Solidworks adli program calismamisti.muhendis arkadaslar dikkat etsinler.

Vista çıktıktan hemen sonra vista 32bit ultimateye geçtim ilk zamanlar bocalamadı değilim ama sonradan daha yenilikçi olması sebebiyle ve hiçbir problem yaşamamadan dolayı vazgeçemez oldum vistadan.Bence xp den her yönüyle daha iyi bir kere çok daha yeni bir sistem.Çok oyun ve multimedya amaçlı kullanırım pc mi hiç bir sorun oluşturmadı vista. ufak tefek sorunlarda, internet çağındayız her şey kolaylıkla halledilebiliyor biraz temeliniz olsun yeter...noname

Toshiba A200-1BP laptopumda Vista Home Premium yüklüydü, SP1 i büyük bir sabırsızlıkla bekliyenlerdendim çünkü USB HDD lerimden büyük boyutta dosya transferi yaptığım zaman, kopyalama süresini bazen günler ile ifade eden ve adeta kanserojen etki yapan o en bilindik eksi lerinden birinden kurtlumanın yolu SP! den geciyordu, gecen hafta SP1 standalone versiyonunu indirdim ve kurdum, evet gözle görülür bir iyileştirme söz konusu, özellike dosya transferinde sağlam bir iyilişmeye gidilmiş ancak çok sinir edici bir sorun ile karşı karşıya kaldım; windwos explorer da aldığım hata sayısı (Wİndows explorer does not respond gibi bir uyarı) bıktırır vaziyette, bunca bekleyişin sonu bu mu olucaktı diye sormadan edemiyorum, bill amca ne olucak bu vista'nın hali?

Windows Vista Ent. üzerine Sp1 paketini yükledim. Programlarımın çalışması ve yavaşlık konusunda herhangi bir sorun yaşamadım. Vista konusunda yavaşlık yaşayan arkadaşlar, Index hizmetini kontrol ederek, gerekli bölümleri indexlemeleri ve Aero ara yüzünü kullanmadıkları takdirde epey performans sağlıyor. Performans ayarlırını iyi yaptıklarında gerçekten çok verimli olmaktadır. Ayrıca Vista için önerim 2 GB ram kullanmaktır. Yeni notebook ve PC'lerdeki ram fiyatların düşmesi nedeniyle kullandıkları bilgisayarlarının ramlerini 2 GB yapmaları çok yerinde olacaktır.

xp'de kalın bence. Vistada yapıp da xp'de yapamadığınız ne var ki. Bir işletim sistemi ancak yeni bir işletim sistemi çıkmasına yakın en kararlı ,en stabil ve sorunsuz çalışıyor. Daha vistaya geçmeye 3sene daha var yani...

SP1'i kurdum ve memnun kalmadım, XP SP3 ü bekliyorum, forever XP!!!!

yok birader 2gb ram 4mb cash bellek core 2 duo 512 bağımsız ekran kartı vista ile normal çalışırken sp1 i bir yükledim sistem acaip ağırlaştı yok böyle birşey.Ben hiç olmazsa ek sürücü bulurum felan diyordum winamp ikide bir hata verip kapanmaya başladı ve benden başkada aynı sorunları yaşayanlar varmış.Napıyor bu vista ya sistem 64bit diye mecburen vistaya geçtik rezil etti vista Allah Allah..hayırdır..

microsoft'un fiyaskolarından biri daha bence vista... donanım firmalarıyla güdümlü çalışmasalar linux olayına girecem ama olmuyor.... longhorn'dan önce millete lisans satmak için çıkardılar zaten vistayı çok eksiği var...

sp1 kurdum artık bilgisayardan ses gelmiyor offffff :(

Bende Vista SP1 var ama su ana kadar herhangi bir sorun yasamadim. Bilgisayarimin ozellikleri: Intel pentium Intel Core 2 Quad Q9450 Yorkfield 2.66GHz 12MB L2 Cache LGA 775 95W Quad-Core Processor, 8GB DDR3 1333mhz Kingston HyperX Dual Channel RAM KIT , ASUS P5K3 DELUXE/WIFI-AP LGA 775 Intel P35 ATX Intel Motherboard, ZOTAC ZT-88TEY2P-FSP GeForce 8800GT 1GB 256-bit GDDR3 PCI Express 2.0 x16 HDCP Ready SLI Supported Video Card. Zannedersem Bu birazda kurdugunuz Bilgisayarla ilgili oyle 4 gb ramin var diye hemen Vistaya yuklenme. Oku once ne diyor microsoft amcan. Ha bu arada turkiyede olanlarin yeni cikan urunleri bulmasi zor o yuzden Vistayi kullanmak istiyorsan bekle yeni urunleri kur bi makina kullan pasalar gibi :) Ben yurt disinda ogrenim gordugumden bu konuda sansliyim yeni cikan urunler konusunda.

Vista ile windows melenium kardeş işletim sistemleridir. Bu ikisininde ortak yanı insanı kahrettirmesi. video içeren klasörlere girince sistem binlerce rundll hatası çıkarıyor. Allah sabır versin..

Vistaya ödenen paralar haram olacak gibi

Windows Vistadaki sürücü problemleri neden Microsoft'u bağlıyormuş gibi lanse ediliyor,üstelik bunu bu işten az çok anlıyro dediğimiz dergiler yapıyor.İşletim sistemi sizin kullandığınız X marka kamerayı Y marka yazıcıyı tanımak zorunda değildir.Eğer işletim sistemi yazılım aşamasında marka üreticileri gelip al kardeşim benim şöyle bir ürünüm var buda vistada çalışıyor test ettim deyip driver ını verir,Microsoft ta işletim sistemi içerisine gömer.Yani sizin donanımızını vista tanıdı mesela ama düzgün çalışmıyor.Bu yine Microsfot'u bağlamaz.Windows Vistaya "çok sorunlu","sürekli problem çıkarıyor" diyen siz son kullanıcıları anlamak mümkün değil.Ahım şahım bir makinada değil fiziksel özellikleri bilgisayarımın.10günde bir restart ettiğim için arada kopyala yapıştır problemleri yaşıyorum ama bilgisayarı güdne 12 saat bilfiil kullanıyorum.Bunun dışında en ufak bir problem,en ufak bir explorer'ın crash olması gibi durum yaşamadım.Antivirüs programıda kullanmıyorum.Demekki kullanıcıda bitiyor iş.

ya vista sp1 cıkıo onla beraber xp sp3 cıkıo anlamadım bunlar ne yapmak istiyo

ben almanyadan yaziyorum benim vista alman ca oldugundan bana otamatik ubdateden dogru service pack 1 geldi ve yükledim ve cok memnun kaldim hic bir problem yasamadim ve de aksine daha cok düzelme oldu yalniz sunu söyleye bilirimki windowsun ilk ve 4üncü sefere kadar windows cikis hizligi beli olmuyor ama windowsu 5 inci sefer actigimda baya hizli cikis yapmaya basladi dosya aktarma ve welan donmalar ve bazi eski programalrila simdi calisa biliyorum servis pak yoken eski programlarim calisamiyordum bazi arkadaslar problemlerini yazmislar windowslari türkceyse bence otomatik ubdate den dogru gelmesini beklesinler cünkü bizim burda yani almanyada tanidigim bütün arkadaslarda memnun hic bir problem yasamadilar bazi arkadaslar wistayi kötülemek amacli da yazmis olabilirler diye düsünüyorum vista okadarda kötü deyil aksine bence xp den onkere iyi simdi windows 98 kim iyi der ve kulanir su anda xp de öyle olacak arkadaslar

Yazanlara cevap kardeşim driverdo sorun çıkartırsa antivirus proğramında sorun çıkarırsa oyunda sorun çıkartırsa ............ Kusura bakmayın o işletim sistemini sadece Word'de yazı yazmak için kullanmıyoruz. Yazan bazı arkadaşlar bilgisayarı daktilo olarak kullandıkları için problem nedir bilmezler buraya da yorum yazmasınlar
biz kötü demiyoruz 25 milyar dolar masraf edip ortaya adam gibi işletim sistemi çıkartsınlar

Microsoft, linux gibi biraz çekirdek geliştirmesine gitse çok iyi olacak. Sürekli arayüz nereye kadar. Ben "MS-DOS"'tan yetişmeyim. O komutları yazarken klavye duman çıkarır, Doskey imdada yetişirdi. NT4 efsane olmuştu, tam 6 sp bir de "a". Ayrıca 64 bit teknolojisi ve çok çekirdeği tam kullanamıyor yazılımlar. İşlemciyi nerdeyse yakacağız ama sonuç beklenildiği gibi değil işletim sistemlerinde. Linux kullanmadım. Microsoft'a lisans parası ödüyoruz ama parayıda sokaktan toplamıyoruz Türkiyede. Hatırladığım kadarıyla Bill amca Media Player 9 tanıtırken sistem kilitlenmişti. Tam bir "Crash". İşletim sistemine, ticaret ve $ olarak bakılmamalı, birazda yazılım teknolojisi diyorum.

bende daha önce hp vardı onda xp varken ücretsiz yükseltmeyle vista kurmuştum bende de video dosyalarında dll hatası veriyordu. microsofta yazdım bişeyler sölediler yaptım ama gene düzelmedi. fakat şimdi casperın vista yüklü bilgisayarını aldım öle bi problem çıkmıyor. acaba sizinkide upgrade yükseltme vistamı ?

Birgün sadece oyunlar için (tercihen opengl) optimize edilmiş, ps3 ya da xbox360 benzeri arabirimi olan bir linux çıkar ve oyun firmaları da bu projeyi desteklerse ms tarih olur.
Ama clone distrolardan geçilmiyor ortalık.

Ben anlayamıyorum , service pack 1 kurulu. Bilgisayarda bir problem gözükmüyor. Fakat o mavi ekran sıklıkla karşıma çıkıveriyor yine ve res atıyor makine. Hiçbir neden yokken.

Şirketteki bütün bilgisayarlar'a yaklaşık 3 ay önce vista ultimate kuruldu. 3 aydır problemden kurtulamadık ve işin kötüsü öyle olmadık yerlerde öyle hatalar aldık ki canımıza tak etti. Microsoft certificate belgesi olan 2 şirketten ayrı ayrı destek aldık. Bazı şeyler tam yerine oturdu derken başka yerden sorun çıkıyor. Cuma günü genel müdür win xp pro'ya dönmek için talimat verdi. Yine tüm sistemlerin yedekleri alınıyor ve yine ayni çile baştan başlayacak. Büyük konuşmayayım ama ömür boyu bir daha vista'yı görmek istemiyorum.

bir buçuk ay önce core 2 duo 1.80 işlemcili son model laptop aldım.
üzerinde vista premium yüklü geldi. Arada ufak tefek hatalar oluyor buna alıştım ama; ağ üzerinde tetrabayt boyutlarında dosya transferi yapıyorum bazen veri transfer hızı 500 kb.a kadar düşüyor. bu yavaşlık mahvediyor. nasip olursa bu akşam vistayı silip xp kurmayı düşünüyorum.

ben lenovo aldım, vista basic yüklü. berbat demekten başka bir şey diyemiyorum. çünkü adamı çileden çıkarıyor. bilgisayarın özellikleri iyi olmasına rağmen vista bilgisayarı çok yavaşlatıyor. kimseye vista kullanamasını tavsiye etmiyorum.

sp1 dün yükledim, artık görecez. ama unutmayın, superfetchi sildiği için, bi kaç ün pc niz yawaş çalışabilir. sonra eski hızına dönecektir...

kimse yüklemesin sp1 i hiç bir artısı yok lisans kontrol etmekten başka.ben 2007 ocaktan beri vista ultimate kullanıyorum.nasıl hızlı kullanmam gerektiğini biliyorum.inanmıyan olabilir ama xp den daha hızlı.sp 1 i yükledim yazılımın bir kısmını ingilizceye çevirdi.modemimi tanımadı ağ bağlantılarımı görmedi.üstelik herşey lisanslı oolduğu halde.sildim pc den.hiç bi sorun kalmadı tekrar.silene kadar sp 1 ciler akraba oldu benle tabiiki.isteyene ışık hızıile nasıl vista kullanılır anlatırım.imza üye keola

az önce yorumlamıştım ama dayanamadım bi ziyaretçi mesajını görünce.şirkete vista ultimate kurulmuş dertten kurtulamıyorlarmış inanamıyorum.ben iki yıl öncesine kadar xp pro lisanslı kullanıyordum çökme ve donma dertleri ayrıca sebepsis dll hataları bıktırıyordu.bende diyorumki 1.5 yıldır sorunsuz kullandığım vista ultimate yazılımını çıkaranlardan allah razı olsun.chıp online takip etsinler.yardımcı olduğum arkadaşlar hataların vistada değil kendilerinde olduğunu gördü.ingilizce yazılım kullananlar anlamını bilmedikleri şeyleri kurcalamasın veya full türkçe program yüklesin.
yıllarca üzerinde çalışılıp yayınlanan yazılımlar.bunlar.biride tetrabayt dosya transfer ediyormuş 500 kb miş.transfer hızı çok azmış.sen ifade bile edemediğin terabayt dosyayı hangi yazılımla kaç megabayt/sn ile transfer edeceksin acaba.ne superfetch ne sp1 hız için gerek yok.chıp onlıne takip edin

bende core duo 2.2 1.00 ramati radelon x1300 seisi casper nero bilgisayarr var ama vista sp1 kurdum makine kasılıyor ne biçim iş bu acaba ram mı yükseltelim ne yapalım makine hızlansın xp yede dönmek istemiyorum çünkü orjinal vista

ya sp1 i kurmadan önce daha hızlı çalışıyordu bu nasıl iş anlamadım

Bugün itibariyle (18-05-2008) vista yüklü sistemime ZoneAlarm internet Security Suit'in son sürümünü kurdum. Normalde bir problem görünmüyor ancak, Internet Explorer 7'yi açıp da internette gezinmeye başladığım zaman istisnasız 5dk içinde bilgisayar kilitleniyor. Resmen donuyor. (Mesela müzik dinliyorsam o da o sabit bi gürültü sesi şeklinde donup kalıyor.) Sorunun kaynağını ZoneAlarm'ı kapatarak internette gezinmeye başlayınca farkettim. Çünkü artık herşey normaldi :) Nerdeyse 3 senedir sorunsuz kullandığım; bugün de 5 saat boyunca ondan şüphelenmeye gerek duymadan bilgisayar başında sorunu çözmek için deli olduğum ZoneAlarm'a benden artık kocaman bir BAN!

Ben HP Pavilion6640et kullanıyorum Vista premium yüklü SP1 i yüklemeden önce makine 5-7dk arasında ancak açılıyodu ama suan
2-3 dk arasında açılıyo ama yinede bazen geç açıldığı oluyo sorun vista da mı makinede mi anlamadım.
Bu makineyi kullanan varsa lütfen yorum eklesinler onlarda aynı sorunu yaşıyo mu.

Arkadaşlar...Özellikle Nvidia sürücüye sahip olanlar vistada, siyah ekran hatasıyla karşılaşıyorlar..Bende aynı sorunu yasadım ve tekrar xp ye döndüm..Google da "vista black screen" yazın bir çok kullanıcı bu hatayı yasıyor. Walla kafayı yiyecem..Xp için keşke Directx 10 cıksaydı o zaman
vistaya gerek kalmazdı diye DÜŞÜNÜYORUM:::::::

sp1 i kurduktan sonra etkinlestirmeye 14 gün kaldı diyor bunun sebebini soylerseniz sevinirim simdiden tesekkur edrim

Bende bi bakayım şu vistaya dedim 32 bit home pre(orjinal :D) şu ana kadar hiç bir hata vermedi 1 hafta falan geçti hiç 0 hata herşey normal sp1 indiriyorum şimdi bakalım ne olucak inş sesi tanır

benimde vista home pre orjinal ama sp1 i kurunca etkinlestirilmedi dio ama sp1 hizmet paketini kaldırınca bu etkinkestirme sorunu ortandan kalktı nedense

Kesinlikle sp1 siz vista dha sağlam :) kurdugumun ilk gecesi mavi ekrana düşmeler. 6 aydır vista home premium kullanıyorum hata almadım. Sp1 i ilk yuklediğim andan bu yana çeştli hatalardan sıkıldım yeniden vista kurmak tek kurtuluş yolumdu

denetim masasından hizmet paketini kaldırınca su iğrenc sp1 yok oluyor xD

windows vista oldukça başarılı bir işletim sistemi yalnızca iyi bir sistem istiyor o yüzden uyduruk sistemlere vista kurupta yırtınmayın kötü bu diye.ıbm ne dedi çift çekirdekli işlemci ve 4 gb bellek ten yukarısı sistemler için dedi sp1 de kurdum bende zaten tüm güncelleştirmeler yapılmıştı windows vista ultimate ile sorunsuz bi şekilde çalışıyor sistemde biraz hızlanma oldu.ama çok şeyde beklemeyin

homebasıc kullananlar vista kullanıyorum demesin yeni pc alanlara verilen işe yaramaz bir proğram 64 bit ultimate kullanınca vistanın ne olduğunu göreceksiniz sp1 tamemen pc ile alakalı zayıf pc lere tavsiye etmem

Vista Ultimate 32 bit sp1 li korsan kullanıyorum sorun yok mükemmel :D

kurdugum ilk seferde ekran acılmasdı sonra tekrar kurdum sistem ses driver ı bilgisayr tanımadı .. xp herşeyden daha güzel

bence visatanın ilk halinden çok daha iyi.. bir çok sorun service pack 1 le çözülmüş görünüyor... en azından artık pc kapanıyor. :) SP1 den önce ancak enerjiyi keserek PC yi kapatabiliyodum :)

vista Home Premium 32 bit işletim sistemine sp1 tr yükledim fakat ISS problemi yaşadım daha önce sp1 kurmadan önce çalışan ISS şimdi sp1 kurduktan sonra hata veriyor ve hala düzeltemedim. Bakalım bir yamada buna bekleyeceğim ama iyi yönü 4gb ram takılı olan makinam sp1 den önce 3gb gösteriyordu şimdi 4gb ram görünüyor ve performans artışı bariz hissediliyor.

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play