Vista Transformation Pack: Yeni sürüm burada

Vista Transformation Pack, yeni sürümü ile daha Vista-vari bir görünüm sunuyor. İndirin, deneyin...

  • Halil Mollaoğlu
Windows XP'niz Vista gibi güzel olsun
ViSplore: Yeni alternatif Explorer aynı Vista'nın Explorer'ı gibi gözüküyor ama Windows XP altında çalışıyor.

WindowsX programcıları 8. sürümün yayımlanmasından yaklaşık bir sene sonra tema paketi Vista Transformation Pack'i 9. sürüme yükselttiler. Ücretsiz yazılım Vista'nın albenisini XP'ye getiriyor. Paketin içinde Vista ikonları, kenar çubuğu, logolar, arka plan resimleri ve tema motifleri gibi birçok grafiksel eklenti var.

Güncel sürüm sayısız hata düzeltmesinin yanında güvenlik ve istikrar artışı sağlıyor (özellikle Windows XP Service Pack 3 ile olan uyum arttırıldı). Bazı bileşenler ise yeniden elden geçirildi: Kenar çubuğu tamamen değiştirildi, şeffaf efektlerin gösterimi iyileştirildi ve Vista stili alternatif bir Windows Explorer eklendi.

Dikkat: Kurulum yapmadan önce olası veri kayıplarına karşı orijinal sürüme geri dönebilmeniz için sisteminizi tamamıyla yedeklemenizi öneriyoruz.

Download: Vista Transformation Pack 9

Okuyucu Yorumları

Toplam 21 Yorum

Açıkçası Vista görünümü istiyorsanız Vista'nın kendisinin kurun derim...Zira öteki şekilde XP'niz Vista'dan bile yavaş olacaktır.

BU PROĞRAMI KULLANMAYI ÇOK İSTEDİM FAKAT BİR TÜRLÜ RANDIMAN ALAMADIM. KALDIRDIKTAN SONRADA KAYIT DEFTERİNDEN SİLİNMEYEN DOSYALARI VARDI EN SONUNDA FORMAT ATTIRDI.

bu baya benzemiş. ben vista starter kullanıyordum hata veriyordu her kurduğum program xp kurdum mecbur. vista gerçekten görsel açıdan çok güzel. bunu xpde kullanmanın keyfine varıcaz

birkaç transformation pack bende kurdum kurmaz olaydım.. hem sistemi yoruyor hemde istediğiniz sonucu vermiyor. Editör arkadaş hataları giderilmiş diyor.. diğerlerindede aynı şey yazıyordu.. bence vista arayüzü içeren xp theme yayınlansa daha iyi olur.. herşeye ramen kurmak isterseniz sakın geri dönüşüm noktası oluşturmayı unutmayınız...

ViSplore gerçketen güzel olmuş. Bence vistadaki en önemli yenilemelerden biri de windows explorer dı.

En iyisi VistaMizer arkadaşlar goggle de aratın çıkar 1 senedir sorunsuz kullanıyorum kasmada yapmıyor ve vista gibim =)

Doğan görünümlü şahin :)))
Bence hiç değmez. Taklit aslını yüceltir arkadaşlar unutmamak lazım.
En iyi işletim sistemi xp'dir (windows 7'yi bilmem, çıkınca yorum yaparız :P )

Unutmayın ki her yeni, eskinin üzerine ilave yapılmış olandır. Dolayısıyla kimse XP daha iyi, vista yaramaz diyemez, diyen de bu konudaki bilgisizliğini, yeniliğe kapalı olduğunu, değişime karşı durduğunu gösterir ki, bu da paslı çivi misali sabit fikirli mutlak değerli düşündüğünü gösterir. Yani kendinin değerini gösterir. Kaldı ki, vistayı hiç tanımayanlarla yapılan deneyi bilmem takip ettiniz mi? Hemen hepsi mükemmel not verdiği vistayı küçümsemek, kişinin kendini küçümsemesidir.

Vista'ya geçmeden önce [4 günfalan oldu] indirip denedim. Windows Vista ile alakasız bi tema sanki. İyice bozmuşlar. :(

VistaMizer kullanıyorum,kasmıyor,çok şık ve kullanışlı.visplore yi vista mizer üzerinde test ettim ve tek kelimeyle hata üretkeninden başka bişi deil.güzel bir görüntüsü var gibi ama adamı ve bilgisayarı epey yoruyor :)))

ben bunu Yükledigimde Dil Temasında Bir Degişiklik olucakmı denemedim korkuyorum simdi gavurca olursa hepten aywayıyedik sittin sene duzeltemem sonra

Dün gece bu siteden yükledim saolsun chip merkezine yükledikten sonra başlat menüsü ingilizce oldu ama kasma hafiten var...

Kapat butonu hala Kırmızı.

Çok transparan olmuş. Bu mu vista tema.

Pencere etkin değilken daha az transparan oluyor...

Daha çok yolu var.

Valla ben geri yükleme noktası oluşturmadan kurdum bir sorun yok ama artık hoşgeldiniz yerine welcome diyor :(
Windows 7 de bu görünümde olucak gibi şimdiden alışmak lazım ama bence ram 1 Gb tan az olan arkadaşlar yüklemesin 400 küsür mb larda ram kullanmaya başladı pc herşeyiyle kullanınca temayı.
bende 1 gb 533mhz ram var çok sorun olmuyor zaten ramlerimi 2*2 667 mhz lik ramlerle değiştirecegimden bu temayı sevdim teşekkürler chip online :)

ben yukledım hıcbır sorun yok ama su vıstanın 3d penceresı ozellıgını bırturlu yukleyemedım yukleyen arkadaslar varsa lutfen yardım etsın verılen lınkten ındırdım program kurulmuyor.

fazla transparan var magazinciler frikik yakalamasın :D

Arkadaşlar yorumlarınızı tek tek okudum. Ben de bugüne kadar birçok transformation paketi kurdum. Şu andaki görüşüm işletim sisteminin orjinal dosyalarına kesinlikle ilişmemektir. Geri dönülmez yollara girmeye gerek yok. XP yi XP gibi, vistayı da vista gibi kullanmak en akıllıcası. İlla ben tema yüklemek istiyorum diyorsak;
WindowBlinds vb. birçok programla oldukça fazla seçeneğiniz var. Önemli olan ne bilgisayar kasılsın, ne de biz...
Ayrıca modifiye edilerek internette çerez misali dağıtılan sistemleri de kurmamanızı tavsiye ediyorum. Kimse kimseye "bit" ini vermezken böyle modifiyeleri kim emek çeker verir, amaçları nelerdir? Varın gerisini siz düşünün.. Kolay gelsin.

yaw bi şu aero görünümü bide iconlar olsa yeter bnm için vista kurdum kasmıyor pc yi ama ekran kartında sorun var ati radeon xpress 200 series onboard bi ekran kartı aero görünümünü destekliyor fakat reset atınca sürücü yazılımı başlatılamadı diye bir hata veriyor ekran kartını tanımıyor başlatılamayınca sürücüsü sırf bu yüzden kaldırdım vistayı çözümü olanlar mail atabilirse çok sevinirim leqend_boy@w.cn saolun

Paket güzel fakat yüklemeden önce en azından kayıt defterinin ve sistem dosyalarının yedeğini almak gerekir. leqend_boy@w.cn arkadaşım kendi bilgisayarımdan resim ekledim. Resme bakarsanız aynı kart ile tüm aero özellikleri açık kullanılabildiğini göreceksiniz.

http://img65.imageshack.us/img65/2717/ekranalntswr4.jpg
Püsf noktası ise 1. si sistem ram miktarınız 2 gb tan az olmamalı, kart sitem raminden paylaşımlı kullanmakta 2. si emanet alacağınız bir ati kart ile sistemi kurduktan sonra tüm sürücü yükleme ve ayarları yapın sorun yoksa aldığınız kartı çıkartın ve kendi kartınızı kullanmaya başlayın ve kesinlikle puan güncellemesi yapmayın sistemi sorunsuz kullanmaya devam edebilirsiniz.

Paket güzel fakat yüklemeden önce en azından kayıt defterinin ve sistem dosyalarının yedeğini almak gerekir. leqend_boy@w.cn arkadaşım kendi bilgisayarımdan resim ekledim. Resme bakarsanız aynı kart ile tüm aero özellikleri açık kullanılabildiğini göreceksiniz.

http://img65.imageshack.us/img65/2717/ekranalntswr4.jpg
Püsf noktası ise 1. si sistem ram miktarınız 2 gb tan az olmamalı, kart sitem raminden paylaşımlı kullanmakta 2. si emanet alacağınız bir ati kart ile sistemi kurduktan sonra tüm sürücü yükleme ve ayarları yapın sorun yoksa aldığınız kartı çıkartın ve kendi kartınızı kullanmaya başlayın ve kesinlikle puan güncellemesi yapmayın sistemi sorunsuz kullanmaya devam edebilirsiniz.

ya uptading system reseurces yazıyor orda öyle kalıyor bir yardım edin

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play

İlginizi çekebilir