Vista'ya Geçiş Baş Ağrıtacak

Yapılan araştırmalar gösteriyor ki Windows Vista kullanıcılara pahalıya patlayacak.

Piyasa araştırma firması iSuppli Vista'ya geçmenin donanım maliyetinin XP'ye geçmeye oranla 100 Dolar daha pahalı olacağını bildirdi.


Firma, Windows XP kullanılan standart bir masaüstü bilgisayarın fiyatının sadece 500 Doların üzerinde olduğunu belirtirken Windows Vista kullanılan bir bilgisayarın ise fiyatının % 20 daha fazla yani 600 Dolar üzerinde olduğunu bildirdi.


Vista'ya geçerken fiyatı artıran en önemli faktörlerden biri RAM'ler, zira eğer Vista'dan tam performans almak istiyorsanız en az 1 GB RAM'e sahip olmanız gerekiyor.


Bir başka faktör ise meşhur Aero 3D'nin maliyeti fakat burada bilinmesi gereken ise bu özelliğin isteğe bağlı olduğu.

iSuppli masaüstü analistçisi Matthew Wilkins sistemlerin yükseltilmesi söz konusu olduğunda suratların asıldığını bildiriyor ve ekliyor "Windows Vista'ya geçmeden önce yapılması gereken çok önemli seçimler var." Hâlihazırda Windows Vista işletim sistemi yüklü bir bilgisayar almak Vista'ya geçişte çıkabilecek sorunları en aza indirecektir."


Araştırmalara bakılırsa Vista'ya geçiş gerçekten de hem maddi hem de manevi açıdan çok baş ağartacağa benziyor.

Recep Baltaş

Okuyucu Yorumları

Toplam 2 Yorum

500 $ bile değil bilgisayarımın değeri ve sorunsuz vista kullandım... hem zaten abd gibi yerlerde adam 800 $ a muazzam laptoplar satıyor ne kalmış masa üstü bilgisayarına.... vistaya geçmeyi engelleyen tek şey driver sorunudur... yeni bir bilgisayar alacaksanız zaten kimse 6 ay kullanacağı bir bilgisayar almaz. sadece internet kullanıyor vede fazla karıştırmıyorsanız şimdi vista iyi bir seçenek... en iyi seçenek ise 6 ay sonrasını beklemek...

ya vista kötü kullanmayın xp den güzel bişi çıkarsa alın yani vista burda Yok oluor anladınMıyANE

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir