Vita, kim yüzünden istediği kadar satamıyor?

PlayStation Vita neden bir türlü tutmadı? Aslında cevap, Sony'nin çok da uzağında değil...

PSP abisini geride bırakmaya devam ediyor
Vita'nın ömrü bu yıl belli olacak

PS Vita piyasaya büyük bir gürültü ile çıktı... Çıktı ama ne yazık ki aradığı ilgiyi oyunculardan bulamadığı gibi konsol sahiplerinin de dikkatini çekmeyi çok fazla başaramadı.

İşte bu genel bakışı doğrularcasına bir haber Sony'den gelen açıklamalarla gün yüzüne çıktı. Son üç aydır Sony 1.4 milyon taşınabilir oyun konsolu satıyor. Bu rakamın tam bir milyonu PSP'ye ait ve Vita bu payda sadece 400.000'lik kısmı oluşturabiliyor.

PlayStation Avrupa CEO'su Jim Ryan ise bir internet sitesine verdiği röportajda şunları söyledi; "İçerisinde bulunduğumuz pazarların birçoğunda halen büyük ölçüde PSP satışına sahibiz ve bu satışların çoktan bitmiş olması gerektiğini düşünüyoruz."

Öyle görünüyor ki bu durum Sony'nin bir önceki jenerasyon el konsolu olan PSP için harika bir durum ama eğer firma bir an evvel farklı satış stratejileri uygulamazsa, yeni ürünü olan Vita'nın ömrü düşünülenden çok az olabilir. Sony ise şimdilik gözünü yeni yıl ile birlikte gelecek olan olası satışlara çevirmiş durumda. Bakalım Vita için de 3DS'e yapıldığı gibi bir fiyat düşürme politikası uygulanacak mı?

Ertuğrul Süngü

Okuyucu Yorumları

Toplam 7 Yorum

Umarım PSP ye el atmazlar

ps4'ün de abartılı satışa ulaşması zor gözüküyor.1-23-'e baktığınızda aralarında görnütü açısından inanılmaz farklılık teknolojik yenilik var,4'te yapacakları yenilik bu teknolojiyle zor gözüküyor. televizyonlar en fazla full hd ve 3d daha iyi çözünrlüklü bir model tv yok çözünürlük artsa da ne yazıkki bir işe yaramaz. ps3 onilne en büyük yenilikti. 2'de 1'e göre inanılmaz görüntü arışı vardı. 3'le birlikte kablosuz kol bağlantı,hdmi geldi. şimdi o kadar bir şey yok ki.

nedeni belli oyunlar pahalı ve sahte oyun oynanmıyor :)

oyunlar 100 liradan başlıyor, korsan oyun yüklenmiyor, cihaz pahalı. onu alacağım paraya mis gibi pc toplarım.

@02 Eyl 2012 20:58 PC nin yerini hiç bişey tutamaz.. (ps3 üm ve ps2 im var)

neden tutmadığı çok açık ps3 ü 500 tlye alıyon vitayı(küçücük cihazı)800-900 tl ye alıyon

PC varken bunlara para mı ödenir. ha illa cebimde olsun diyosan cep telefonlarında zaten bir yığın oyun, emulator var.. varsın son moda 3D oyunları cebimde oynamayıvereyim, evde canavar gibi pc varken kim bunlara para harcasın

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play

Turhost

İlginizi çekebilir

Turhost