Vivaldi, piyasaya hızlı bir giriş yaptı!

En yeni web tarayıcı Vivaldi, sadece 1 ay içerisinde bakın nasıl bir başarıya imza attı!

  • Cenk Atlı
Vivaldi, piyasaya hızlı bir giriş yaptı!
Vivaldi'nin ardındaki isim: Jon von Tetzchner

Google'ın artık zirveye yerleşen web tarayıcısı Chrome'un bu konumunu daha uzun bir süre kaybetmesi imkansız gibi görünse de, yeni web tarayıcılarından Vivaldi pazara oldukça hızlı bir giriş yaptı.

Oslo, Norveç merkezli Vivaldi'nin aslında bir diğer Norveçli firma Opera'nın biraz daha detaylı ve gelişmiş bir sürümü olduğunu söyleyebiliriz. Opera Software'den 2011 yılında ayrılan Jon von Tetzchner'in bir girişimi olan Vivaldi, Chrome ve Firefox'un fazla basit olduğunu düşünen kullanıcılar göz önüne alınarak geliştirildi.

Oldukça etkili bir müşteri ilişkileri ağı kuran ve kullanıcılarının taleplerine hızlıca yanıt veren Vivaldi, von Tetzchner'in yaptığı açıklamaya göre aylık bir milyon aktif kullanıcı sayısına ulaştı bile. "Bu yatırımdan gelir elde etmeye başlamak için birkaç milyon kullanıcıya daha, örneğin 5 milyon kullanıcıya ihtiyacımız var" diyen von Tetzchner, sözlerini "o noktadan sonra ise çok daha büyümek ve 35 kişiden oluşan ekibimizi yeni hedeflere doğru daha da genişletmek istiyoruz" diyerek tamamladı...

Okuyucu Yorumları

Toplam 4 Yorum

Başarılar Vivaldi gerçekten iyi gidiyorsun Geliştirici Sürümünü kullandım 3 ay gibi çok umut verici.

En baştan beri mevcut olan bir problem var bu tarayıcıda. Bug raporu filanda gönderdim, benden önce ve sonrada gönderenler olmuş. Tam ekran videoları ayrı pencere olarak açmakta, hala düzeltilmiş değil ve öneri olarak çeşitli klavye kısayollarıyla tam ekrana geçin denmekte. Bu "1 milyon" kişi sürekli kullanan kişi sayısı değil muhtemelen, öyleyse eğer hiç tam ekran video izlemeyen bir grup o da baya enteresan. Kısacası çöp, daha iyisi için Opera, Firefox kullanın.

Alternatif olarak kullanıyorum ama halen açılışta yavaş operaylada boy ölçüşemez...Sürekli güncelleme geliyor umarım sorunlar düzeltilir..

Arayüz,temalar ve yaptığı yenilikler ile Vivaldi bütün tarayılara fark attı.Ama bazı ciddi hataları da var.Eğer bunları da düzeltirseler tartışmasız 1 numara olacaklar.Google Chrome ve Firefox hiç yenilik yapmıyorlar.Bu yüzden bu tarayıcılardan hiçbir beklentim yok.

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play

Turhost

İlginizi çekebilir

Turhost